gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Oosterlicht in teken van vrijheid te zien boven grensgebied

1f6d25f3a47b40bf288f765e9b9adc5f.jpg

Het Oosterlicht zal op 5 mei weer ontstoken worden in het teken van vrijheid. In totaal zullen er vier lampen worden ontstoken, en een piramide vormen in de lucht. Twee in de Achterhoek, en twee net over de grens in Duitsland.

Viggo Zweverink |  | Aangepast op
"De lampen zijn een symbolische uiting van vrijheid", laat initiatiefnemer Hans van den Hurk weten. De lampen zijn inmiddels neergezet in Breedenbroek en De Heurne in Nederland en in de Duitse grensplaatsen Isselburg en Suderwick. Volgens initiatiefnemers Van den Hurk en Lex Schellevis is de grensoverschrijdende samenwerking het doel van het Oosterlicht. "Hoe mooi is het om die vrijheid te laten zien, en dat we verbinding moeten blijven zoeken. Grenzen zijn alleen maar verzonnen door de mens", zegt Van den Hurk.

Het Oosterlicht zal op 5 mei worden ontstoken, en zal tot en met 9 mei te zien zijn boven het grensgebied van de Achterhoek en Duitsland. Volgens Van den Hurk is er bewust gekozen om de lampen tot en met 9 mei te laten staan. "Iedereen is bekend met 4 en 5 mei", zegt de initiatiefnemer. "Mensen zijn minder bekend met 9 mei, maar dan is het Europa-dag." Europadag markeert de verjaardag van de Schuman-verklaring, waarin er gepleit werd voor een politieke Europese samenwerking. Dit voorstel wordt beschouwt als de aanleiding voor wat later de EU is geworden.

Lees ook

WhatsApp Image 2026-04-28 at 17.21.09.jpeg

Politie grootschalig in actie vanwege man op dak aan Terborgseweg in Doetinchem

De politie is dinsdagmiddag grootschalig uitgerukt naar een pand aan de Terborgseweg in Doetinchem. Daar zou een man op het dak hebben gestaan die volgens de politie een gevaar vormde voor zichzelf en zijn omgeving. Wat er precies is gebeurd, is nog niet bekend.

WhatsApp Image 2026-04-28 at 15.36.57.jpeg

Voormalig OM-medewerker uit Doetinchem krijgt 2 jaar cel voor bezit en verspreiden kinderporno

Een 52-jarige man uit Doetinchem is door de rechtbank veroordeeld tot een gevangenisstraf van 24 maanden voor het bezit en verspreiden van kinderporno. De man was in het verleden werkzaam bij het Openbaar Ministerie (OM). Het OM had een celstraf van 30 maanden geëist.

GRABEKER10.jpg

Sfeer op De Vijverberg helpt De Graafschap O21 aan historische bekerzege

Voor het eerst in zestien jaar heeft De Graafschap Onder 21 de beker gewonnen. Op De Vijverberg draaide de ploeg een achterstand om en werd Willem II met 2-1 verslagen.

Theatherfestival0.jpg

Doetinchems Theaterfestival baalt van forse subsidieverlaging: 'Dat was wel schrikken'

Theaterfestival Buitengewoon in Doetinchem is volop in voorbereiding op het straattheaterfestival van 11 juli dit jaar. Maar met nog enkele maanden te gaan, heeft de organisatie een flinke tegenvaller te verwerken. De gemeente Doetinchem heeft de jaarlijkse subsidie met ruim zestig procent verlaagd: van 30.000 naar 12.500 euro. Het nieuws kwam voor de organisatie als een grote verrassing.

Burgemeester Christiaan Mangen_ 2026-04-28.jpg

Burgemeester Bocholt zoekt oranjegekte op in Dinxperlo

De nodige Nederlandse grensbewoners togen op Koningsdag naar het Duitse Bocholt. Terwijl het in Nederlandse steden en plaatsen druk en luid was, zochten zij juist vertier op de terrassen net over de grens. Daar genoten ze van hun vrije dag in rustige sferen.

WhatsApp Image 2026-04-28 at 10.59.55.jpeg

Auto uitgebrand in Beek, bestuurder blijft ongedeerd

Een auto is zondagavond volledig uitgebrand in Beek. De bestuurder kwam met de schrik vrij, maar de auto kan als verloren worden beschouwd.