Ulft, Nederland
Terug

Ontroerende video van bakkerij na hoge energierekening

101b8d5bb43c5c0fb7b41904c69e349c.jpg

Door de energiecrisis dreigt een abrupt einde voor de bekende zaak Bakkerij Kaspers in het centrum van Doetinchem. Met een aangrijpende video vragen medewerkers aandacht voor de problemen, waar veel meer bakkers mee kampen.

Redactie REGIO8 |
Al sinds 1935 is er een brood- en banketbakkerij aan de Waterstraat gevestigd. Of het nu voor brood, taart of gebak is, Doetinchemmers weten volgens Omroep Gelderland bakkerij Kaspers in het centrum van de stad blindelings te vinden. Eigenaren Esther Saalmink en Rik Helmink hebben in totaal vier filialen in Doetinchem, één in Zeddam en één in Wehl. Het ondernemersechtpaar heeft echter de pech van een variabel energiecontract. “Normaal betaalden we 4.000 euro per maand, nu is dat 40.000 euro. In drie maanden tijd ben je gewoon een ton meer kwijt aan energie. Voor een klein ambachtelijk bedrijf is dat niet te doen”, vertelt Saalmink.

Het gevolg is dat er grote zorgen zijn over de toekomst van het bedrijf. “Als we zo doorgaan, kunnen we misschien nog twee tot vier weken doordraaien”, schetst ze het doemscenario. “Met het personeel hebben we het al over de WW gehad. Maar dat wil niemand. We zijn een heel hecht bedrijf. De bakkers werken al een kleine 25 jaar samen.” Een noodkreet, zo kunnen we de video die de medewerkers hebben gemaakt volgens Saalmink wel zien. “Een van de bakkers moest er vanochtend om huilen. Hij kreeg een arm om hem heen van een vrouw die hier ook al 20 jaar werkt.”

Aangrijpende video
Bakkerij Kaspers krijgt veel reacties op de video op Facebook. Zo zegt een collega uit Limburg ‘met tranen in de ogen’ naar het filmpje te hebben gekeken. “Je merkt dat er in de winkels veel over wordt gesproken. Het leeft in heel Doetinchem. We hebben hier drie ambachtelijke bakkers, met allemaal dezelfde problemen. Stel dat het zo doorgaat, dan ben je straks alle bakkers kwijt”, zegt Saalmink.

Krediet tot januari
Om de komende maanden door te komen, heeft ze voor maandag gesprekken gepland met partijen die willen investeren. “Dan gaat het om het aanboren van krediet, waar je weer rente over moet betalen. Dat helpt je misschien tot januari. Als de prijzen dan nog niet zijn gedaald, is het alsnog afgelopen.”

Helft verdwijnt
Eerder riepen verschillende brancheverenigingen voor bakkerijbedrijven het kabinet al op tot maatregelen en steun. Bakker Hans Keurhorst uit Apeldoorn, tevens voorzitter van het Echte Bakkersgilde, verwacht dat anders de helft van de ongeveer 3200 bakkerijen in ons land verdwijnt.

‘Houdt kleine ondernemers staande’
“Als deze situatie niet verandert, moet elke bakker met een variabel contract ermee stoppen”, zegt Saalmink. “Hetzelfde geldt voor veel meer ambachtslieden. Ik denk dat het belangrijk is dat we deze kleine ondernemers staande houden, zodat we ook de mensen aan het werk houden en we de koopkracht op peil houden in deze lastige tijd.”

Foto: Omroep Gelderland

e40948874b0414e54975fb289e2c6360.jpg

Lees ook

WhatsApp Image 2026-01-29 at 22.58.29.jpeg

Doetinchem legt voorkeursrecht op Gaanderense grond: 'Ondernemers springen om ruimte'

De gemeenteraad van Doetinchem heeft ingestemd met het vestigen van een voorkeursrecht op een perceel van 42 hectare aan de rand van bedrijventerrein Akkermansweide in Gaanderen. Het gaat om grond van onder meer een melkveehouder die zijn land mogelijk wil verkopen. Het voorkeursrecht is bedoeld om de gemeente voorrang te geven bij een aankoop, met het oog op een toekomstige uitbreiding van het bedrijventerrein. Of die uitbreiding er daadwerkelijk komt, is echter nog allerminst zeker.

images.jpeg

Gemeenteraad gaat debatteren over schuifpuzzel Zelhem

De gemeenteraad van Bronckhorst gaat debatteren over de ‘schuifpuzzel Zelhem’ op 5 februari. Onder andere de financiën en de verschillen tussen de twee voorkeursscenario’s waren tijdens de Politieke Avond onderwerp van gesprek.

PlatteDroomBehindTheScenes.jpg

REGIO8 en Kalm An komen met serie ‘De Platte Droom’

REGIO8 en Kalm An, het platform voor plattelandsjongeren van Omroep Gelderland, brengen dromen van Achterhoekse jongeren in beeld. In de driedelige serie ‘De Platte Droom’ wordt de kijker meegenomen in het leven van jonge Achterhoekers. De eerste aflevering is vanaf vrijdag te zien op de kanalen van REGIO8 en Kalm An.

MijnSchool0.png

Buiten de schoolbanken: zo leer je op ‘Mijn School’ in Doetinchem

Op Mijn School in Doetinchem gaat het net iets anders dan bij andere scholen. Hier wordt namelijk het onderwijs passend gemaakt voor de student, in plaats van andersom. De school is een onderdeel van het Graafschap College en helpt jongeren een plek te vinden in de maatschappij.

graafschap college artist

Graafschap College en Iselinge Hogeschool willen samen 'Campus Achterhoek’ bouwen

Het duurt nog even, maar Doetinchem kan straks mogelijk een eigen ‘Campus Achterhoek’ krijgen. Op deze campus moeten verschillende onderwijsvormen samenkomen, van mbo tot hbo. Het Graafschap College zet nu een eerste stap richting die ambitie met plannen voor nieuwbouw bij de hoofdlocatie aan de Kennedylaan, waar Iselinge Hogeschool haar intrek moet nemen.

98b9663f-482e-44a2-bb04-e90b1cf4720c.jpg

Auto belandt door gladheid zijwaarts in de sloot

Bij een eenzijdig ongeval bij Groenlo is een automobiliste in een diepe sloot belandt. Bij het incident zijn geen gewonden gevallen.