gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Ontroerende video van bakkerij na hoge energierekening

101b8d5bb43c5c0fb7b41904c69e349c.jpg

Door de energiecrisis dreigt een abrupt einde voor de bekende zaak Bakkerij Kaspers in het centrum van Doetinchem. Met een aangrijpende video vragen medewerkers aandacht voor de problemen, waar veel meer bakkers mee kampen.

Redactie REGIO8 |
Al sinds 1935 is er een brood- en banketbakkerij aan de Waterstraat gevestigd. Of het nu voor brood, taart of gebak is, Doetinchemmers weten volgens Omroep Gelderland bakkerij Kaspers in het centrum van de stad blindelings te vinden. Eigenaren Esther Saalmink en Rik Helmink hebben in totaal vier filialen in Doetinchem, één in Zeddam en één in Wehl. Het ondernemersechtpaar heeft echter de pech van een variabel energiecontract. “Normaal betaalden we 4.000 euro per maand, nu is dat 40.000 euro. In drie maanden tijd ben je gewoon een ton meer kwijt aan energie. Voor een klein ambachtelijk bedrijf is dat niet te doen”, vertelt Saalmink.

Het gevolg is dat er grote zorgen zijn over de toekomst van het bedrijf. “Als we zo doorgaan, kunnen we misschien nog twee tot vier weken doordraaien”, schetst ze het doemscenario. “Met het personeel hebben we het al over de WW gehad. Maar dat wil niemand. We zijn een heel hecht bedrijf. De bakkers werken al een kleine 25 jaar samen.” Een noodkreet, zo kunnen we de video die de medewerkers hebben gemaakt volgens Saalmink wel zien. “Een van de bakkers moest er vanochtend om huilen. Hij kreeg een arm om hem heen van een vrouw die hier ook al 20 jaar werkt.”

Aangrijpende video
Bakkerij Kaspers krijgt veel reacties op de video op Facebook. Zo zegt een collega uit Limburg ‘met tranen in de ogen’ naar het filmpje te hebben gekeken. “Je merkt dat er in de winkels veel over wordt gesproken. Het leeft in heel Doetinchem. We hebben hier drie ambachtelijke bakkers, met allemaal dezelfde problemen. Stel dat het zo doorgaat, dan ben je straks alle bakkers kwijt”, zegt Saalmink.

Krediet tot januari
Om de komende maanden door te komen, heeft ze voor maandag gesprekken gepland met partijen die willen investeren. “Dan gaat het om het aanboren van krediet, waar je weer rente over moet betalen. Dat helpt je misschien tot januari. Als de prijzen dan nog niet zijn gedaald, is het alsnog afgelopen.”

Helft verdwijnt
Eerder riepen verschillende brancheverenigingen voor bakkerijbedrijven het kabinet al op tot maatregelen en steun. Bakker Hans Keurhorst uit Apeldoorn, tevens voorzitter van het Echte Bakkersgilde, verwacht dat anders de helft van de ongeveer 3200 bakkerijen in ons land verdwijnt.

‘Houdt kleine ondernemers staande’
“Als deze situatie niet verandert, moet elke bakker met een variabel contract ermee stoppen”, zegt Saalmink. “Hetzelfde geldt voor veel meer ambachtslieden. Ik denk dat het belangrijk is dat we deze kleine ondernemers staande houden, zodat we ook de mensen aan het werk houden en we de koopkracht op peil houden in deze lastige tijd.”

Foto: Omroep Gelderland

e40948874b0414e54975fb289e2c6360.jpg

Lees ook

WIjd still.jpg

De Graafschap Vrouwen blijven in de race voor kampioenschap

De vrouwen van De Graafschap hebben op De Vijverberg met 3-0 gewonnen van hekkensluiter FC Groningen. Sam Roddenhof scoorde twee keer en bracht daarmee haar persoonlijke doelsaldo op 26. De andere treffer kwam op naam van Anne Tijink. De ploeg van Timo Klein Hesselink blijft door deze overwinning op de tweede plaats staan, drie punten achter koploper Jong Ajax.

MF01691.jpg

Storing rioolwaterzuivering Haarlo beïnvloedt waterkwaliteit Berkel

Een technische storing bij de rioolwaterzuivering in Haarlo heeft gevolgen voor de waterkwaliteit van de rivier de Berkel. Door het probleem komt er momenteel een verhoogde hoeveelheid ammonium in het water terecht.

Robot0.png

Robotfinale tussen basisscholen in Civon: 'Doet-ie het wel, doet-ie het niet’

Na weken van bouwen, programmeren en timmeren was het vrijdagochtend zover bij het Civon Innovatiecentrum. Een robotfinalewedstrijd in Ulft, tussen verschillende basisscholen uit de regio. Tientallen kinderen streden tegen elkaar om twee prijzen in de zogeheten Tech-Tok League.

KwintGRA.jpg

Basisdebuut voor Kwint in Venlo: El Kadiri terug in selectie

Kyano Kwint begint zaterdagmiddag in Venlo voor het eerst in de basis bij De Graafschap. De 19-jarige spits, die als invaller goed op schot is, krijgt het vertrouwen van trainer Marinus Dijkhuizen tegen VVV.

67aa6302fdf30f1df00ff5350d3428a9.jpg

Mark S. (32) veroordeeld tot 10 jaar cel en tbs voor verkrachting en grootschalige sextortion

Borculoër Mark S. is door de rechtbank veroordeeld tot een gevangenisstraf van 10 jaar en tbs met dwang. Hij hield jarenlang tientallen meisjes in zijn greep door hen online af te persen en te chanteren met naaktfoto's en video's. Veel vrouwen waren destijds minderjarig. "De slachtoffers zijn voor het leven getekend", zegt de rechtbank.

Schermafbeelding 2026-04-10 101344.png

WK voetbal krijgt Achterhoeks tintje: Dieperink als VAR naar eindtoernooi

Het WK voetbal krijgt komende zomer een duidelijk Achterhoeks tintje. De 37-jarige videoscheidsrechter Rob Dieperink is geselecteerd voor het grootste podium in het internationale voetbal. Het toernooi wordt dit jaar gehouden in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.