gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Onrust in Winterswijk over mogelijke locaties nieuw bedrijventerrein

a135f0e946dfd6edd425c232cd562b63

Winterswijk is al jaren op zoek naar een locatie voor een nieuw bedrijventerrein. In afgelopen periode zijn acht mogelijke locaties in beeld gekomen die de komende maanden verder worden onderzocht. Deze locatiekeuzes leiden tot veel onrust.

Davie Klein Gunnewiek |  | Aangepast op

Ook bij Job Leuning die een aantal maanden geleden een woonboerderij kocht in het Arrisveld aan de rand van Winterswijk. “Ik ben hier komen wonen voor de fantastische natuur en het prachtige landschap”, vertelt Leuning. “Dat trok me het meest aan toen we enkele maanden geleden hiernaartoe verhuisden.” Totdat in januari een brief van de gemeente op de mat viel, waarin stond dat het Arrisveld in beeld is als mogelijke locatie voor een nieuw bedrijventerrein. “Ik was me totdat moment nog van niks bewust”, zegt Leuning. “Dat was wel even schrikken en leidde tot wat slapeloze nachten. We zijn nu twee maanden verder, maar de zorgen zijn er nog steeds.”

Winterswijk heeft laten onderzoeken hoeveel behoefte er is bij ondernemers die willen uitbreiden of op zoek zijn naar een nieuw bedrijfspand. “Daar komt uit dat we minimaal 16 hectare moeten gaan zoeken”, zegt wethouder Gosse Visser. “Zo kunnen we ook in de toekomst de werkgelegenheid behouden voor Winterswijk.” De acht mogelijke locaties: Morskers Driehuisweg, Arrisveld, Tuunterveld, Misterweg, Elinksveld, Eekelerweg, Molenveld en Ten Houtelaan worden de komende drie maanden verder onderzocht. “Bijvoorbeeld wat heeft een bedrijventerrein op deze locatie voor invloed op de verkeersafwikkeling, de natuur en archeologie”, legt Visser uit. “Dit leidt tot locatiepaspoorten en op basis daarvan kunnen we straks een vergelijking maken tussen de acht verschillende locaties.”

'Ontzettend zonde'
Leuning hoopt dat de gemeente straks de conclusie kan trekken dat een bedrijventerrein bij het Arrisveld niet kan. “Het Arrisveld ligt op een hoge es en vormt de natuurlijke overgang naar het Korenburgerveen wat hier iets verderop ligt. Het is hier prachtig stil en ’s nachts pikkedonker. Ontzettende zonde als dit prachtige gebied straks wordt ingevuld door een bedrijvenpark”, vindt Leuning.

Niet alleen bij Leuning, maar ook bij omwonenden van de andere zeven locaties leidt de mogelijke komst van een bedrijventerrein tot onrust. Meerdere inwoners schreven een brief naar de gemeenteraad of spraken hun zorgen uit tijdens een raadsvergadering. Inmiddels zijn er langs de invalswegen rond Winterswijk ook een aantal spandoeken geplaatst met daarop de tekst: ‘Hier geen industrie’. Ook is er een petitie gestart die inmiddels ruim 1400 keer is ondertekend.

Proces duurt lang
Wethouder Gosse Visser snapt de onrust. “Als omwonende wordt je geconfronteerd met iets nieuws in je omgeving. Veel mensen zien dat echt als een bedreiging, dus die zorgen begrijpen wij volledig”, aldus Visser. De wethouder verwacht voor de zomer een definitieve locatiekeuze te kunnen maken, maar dat betekent niet dat de schop ook direct de grond in kan. “De ervaring is dat zo’n proces lang duurt”, zegt Visser. “Je moet toch rekening houden met zes tot tien jaar voordat bedrijven zich er kunnen vestigen.”
Foto: Omroep Gelderland

Lees ook

Vogelshow0

Vogelshow in Keijenborg kan na jaar afwezigheid weer doorgaan: 'De mooiste wordt kampioen'

Het was zaterdag een explosie van kleur in de zaal van Coens Tapperij in Keijenborg. Honderden vogels, van klein tot groot, werden daar tentoongesteld tijdens de jaarlijkse vogelshow van Vogelvereniging Exokan. De passievolle vogelbezitters hopen dat hun diertje de jury omver blaast en gekroond wordt tot kampioen.

Geen azc

Azc-plan terug van de tekentafel; Montferland wil 181 asielzoekers opvangen

De gemeente Montferland wil 181 asielzoekers opvangen, in plaats van de eerder beoogde 250. Dat staat in nieuwe kaders die het college aan de gemeenteraad voorlegt. Een meerderheid van de raad stuurde het college in mei terug naar de tekentafel om met een aangepast plan te komen.

EKVeldrijdenVoorbereidingen0

Zeddammers maken parcours EK Veldrijden klaar: 'We doen het met veel plezier'

Het EK Veldrijden in Zeddam staat op het punt van beginnen. De trap is zo goed als klaar en de laatste voorbereidingen zijn in volle gang. Meer dan zestig vrijwilligers van het Sint Oswaldus Gilde uit Zeddam staken zaterdag de handen uit de mouwen om het parcours in optimale staat op te leveren.

Gemeentehuis Bronckhorst10

Bronckhorst moet onderhoudsbudget met bijna 3,9 miljoen euro verhogen

Het onderhoud van gemeentelijke gebouwen en sportaccommodaties in de gemeente Bronckhorst gaat de komende vijf jaar bijna 3,9 miljoen euro extra kosten. Dit blijkt uit een nieuw onderhoudsplan van de gemeente, die fors duurder uitvalt dan het plan van zeven jaar geleden.

OngevalEibergen

Vrachtwagen vol varkens kantelt op rotonde Eibergen, meerdere varkens overleden

Een vrachtwagen met tweehonderd varkens is maandagochtend gekanteld op een rotonde aan de Groenloseweg in Eibergen. Meerdere varkens hebben het ongeluk niet overleefd.

Inwonersbijeenkomst nabij Epse Windmolens Omroep Gelderland

Windmolens van maximaal 280 meter hoog vlak bij Epse, bewoners bezorgd

Inwoners uit Epse maken zich zorgen over het plan voor vier windmolens van maximaal 280 meter hoog langs de A1 bij Deventer. Hoewel het plan volledig op Overijssels grondgebied is, is de dichtstbijzijnde molen gepland op slechts 50 meter van gemeente Lochem. Omwonenden vrezen voor hun leefomgeving en de natuur. Donderdag kwamen ze naar een informatieavond in Deventer om hun zorgen te uiten en informatie op te halen.