gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Ongeruste inwoners Nieuw-Wehl laten stem horen in Bronckhorst

5ae25c1a959361ce8c0f4f1a9befe723.jpg

Na de Gedeputeerde Staten in het Provinciehuis in Arnhem, en het gemeentehuis in Doetinchem was het donderdagavond de beurt aan de Bronckhorster politiek om te luisteren naar bezorgde inwoners van Nieuw-Wehl. Corrie in 't Hout sprak namens de werkgroep tijdens de politieke avond in over de problemen tijdens de proef met de landbouwsluis in Laag-Keppel.

Viggo Zweverink |  | Aangepast op
De bezorgde inwoners van Nieuw-Wehl hopen betrokken te worden bij verdere gesprekken over de landbouwsluis, maar dit is tot op heden nog niet het geval geweest. Tijdens de tweede landbouwsluis-proef werd de rustige Doesburgseweg in één klap een drukke sluiproute, wat leidde tot gevaarlijke verkeerssituaties. "Als onze poort bij huis maar half open stond, werd ik al onrustig over waar de hond of de kinderen waren", liet een bezorgde buurtbewoner Harmen Vreman eerder in Arnhem weten. "Het is maar vijf meter of ze lopen al op straat waar de auto's voorbijrazen."

De werkgroep hoopt dat hun straat wordt meegenomen bij de gesprekken die de provincie gaat houden met de verschillende klankbordgroepen. "De verkeersproblemen tussen Zutphen en de A18 zijn een regionaal probleem", aldus In 't Hout.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Foto: REGIO8

Lees ook

Hummelink0.png

Hummelink over komst Henk Kuipers naar businessclub De Graafschap: 'Klap in gezicht van ondernemers'

De businessclub van De Graafschap organiseert maandelijks een bijeenkomst met een gastspreker. Voor de maand maart is voormalig captain van motorclub No Surrender, Henk Kuipers, uitgenodigd. Die keuze leidt tot grote verbazing bij onder meer de lijsttrekker van de VVD Doetinchem Robbert Hummelink.

VBGRAVIT0.png

De Graafschap klaar voor Gelderse kraker op volle Vijverberg: 'De krenten in de pap'

De Graafschap is de laatste zes wedstrijden ongeslagen en die reeks wil trainer Marinus Dijkhuizen zondag, uiteraard met een overwinning, voortzetten tegen Vitesse. De oefenmeester merkt dat de Gelderse kraker leeft binnen de club.

Schermafbeelding 2026-03-06 141257.png

Twee auto’s flink beschadigd bij aanrijding door voorrangsfout in Ulft

Bij een aanrijding tussen twee auto’s op de T-splitsing van Het Goor en de Hogeweg in Ulft zijn beide voertuigen flink beschadigd geraakt. Door een voorrangsfout kwamen de voertuigen hard met elkaar in botsing.

VanKeukentafelNaarKieslijstWormgoor.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Betsy en Marijn Wormgoor in Berkelland

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft dat succes: daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze keer: Betsy en Marijn Wormgoor, samen op de kieslijst van GroenLinks-PvdA in Berkelland.

PetitieBeek20.png

Petitie tegen eenrichtingsverkeer Beek ruim 1100 keer ondertekend: ‘Dit is een signaal’

Hein Soeter van snackbar Heino uit Beek heeft zijn petitie tegen de eenrichtingsweg op de grens in Beek overhandigd aan de gemeente Montferland. Eerder vertelde hij dat hij veel omzet mist door de maatregel. Zijn actie heeft heel wat losgemaakt in het grensdorp. Ruim 1100 mensen hebben de petitie ondertekend.

20260305_143341.jpg

Auto-opfriscursus in Doetinchem valt in de smaak bij senioren: ‘Echt heel interessant’

Aan belangstelling geen gebrek bij de eerste opfriscursus van Veilig Verkeer Nederland in het 50+ Ontmoetingspunt Doetinchem. Zo’n vijftig Achterhoekse senioren lachten en luisterden donderdagmiddag naar rijschoolhouder en cursusleider Frank Massop, die uitgebreid stilstond bij rotondes, verkeersborden en verlichting.