Ulft, Nederland
Terug

Onenigheid over uittredingskosten Laborijn

24f1de46032ed6e5293b990c84314442.jpg

Er bestaan grote verschillen van inzicht over de uittreding van Oude IJsselstreek uit de sociale dienst Laborijn. Aalten, Doetinchem en Montferland willen het op hoofdpunten snel eens worden over het uittredingsvoorstel, terwijl er voor de uittredende gemeente teveel onduidelijkheden zijn.

Redactie REGIO8 |
Basis van het uittredingsvoorstel is het rapport van onderzoeksbureau BDO dat heeft gekeken naar de kosten van uittreding. Deze komen voor Oude IJsselstreek volgens het bureau te liggen op zes miljoen euro. Oude IJsselstreek is van mening dat de kosten tot uittreding rond de drie miljoen euro liggen. Daarnaast vindt de gemeente dat er nog teveel onduidelijkheden zitten in het onderzoeksrapport. “Er moet eerst een uittredingsvoorstel komen, zodat wij onze positie kunnen bepalen en waarover gediscussieerd kan worden”, geeft wethouder Bert Kuster van Oude IJsselstreek aan.

De andere drie gemeenten, Aalten, Doetinchem en Montferland, willen er juist snel op hoofdlijnen uitkomen met Oude IJsselstreek. “Wees gewoon helder waar jullie problemen liggen, dan kan er makkelijker een uittredingsvoorstel worden gemaakt”, geeft wethouder Ted Kok aan. Dat vindt ook wethouder Frans Langeveld van Doetinchem. “Ik mis het gevoel en de overtuiging dat we er uit gaan komen. Maak ons duidelijk waar de bottlenecks zitten”, geeft Langeveld aan. “Jammer dat het draait om de procedures.”

Zienswijze van veertien pagina's
Nu ligt er een veertien pagina’s tellende zienswijze van Oude IJsselstreek, waarbij de gemeente de frictiekosten voor het personeel en de duidelijkheid voor SW-medewerkers van Laborijn als belangrijke punten noemt. Oude IJsselstreek heeft als wens dat de sociale werkvoorziening bij Laborijn blijft, net zoals Montferland dat op dit moment heeft. De andere drie gemeenten beschouwen dit als een apart proces en willen eerst het uittredingsvoorstel definitief maken.

Bal ligt bij dagelijks bestuur
Rond eind mei komen de gemeenten weer bijeen om over het uittredingsvoorstel te praten. Het dagelijks bestuur van Laborijn werkt nu aan een uittredingsvoorstel, maar voorzitter Jorik Huizinga heeft het gevoel dat de richting ontbreekt. “Wij moeten samen de schouders er onder zetten en samen een oplossing vinden. Ik zou het beschamend vinden als we dit bij anderen moeten zoeken”, aldus Huizinga. Dat beaamt ook wethouder Martin Som van Montferland: “We zijn samen verantwoordelijk om dit in goede banen te leiden voor Laborijn en de deelnemende gemeenten.

Foto: REGIO8

Lees ook

lochem gemeentehuis0.jpg

Omwonenden azc Lochem kunnen tot duizend euro krijgen voor veiligheidsmaatregelen

De gemeente Lochem wil omwonenden en ondernemers bij de opvanglocatie aan de Ampsenseweg financieel tegemoetkomen voor maatregelen die hun gevoel van veiligheid en leefbaarheid vergroten. Maximaal 24 aanvragers die wonen of ondernemen aan de Ampsenseweg kunnen daarvoor duizend euro krijgen.

Foto kelneren.jpg

Achterhoekse kelner na veertig jaar tijdens carnaval zijn houvast kwijt

Het is een groot gemis voor Ton Rouwhorst. De Achterhoekse kelner van 72 jaar raakte vrijdag 6 februari tijdens het carnaval zijn geliefde dienblad kwijt. Na een avond sjouwen met volle bladen bier bij het ’t Molentje in Silvolde raakte de Lichtenvoordenaar zijn ‘instrument’ kwijt. Iedere dag hoopt hij op het telefoontje met het nieuws dat zijn kelnersblad is gevonden.

SMIDSSTRAAT 2.jpg

Werkzaamheden Magnoliastraat en Smidsstraat in Zelhem gaan van start

De gemeente Bronckhorst start op donderdag 19 februari met werkzaamheden aan de Smidsstraat en Magnoliaweg in Zelhem. Het doel van de werkzaamheden is om het centrumgebied veiliger, groener en aantrekkelijker te maken. De werkzaamheden kunnen tijdelijk voor hinder zorgen voor omwonenden en verkeer.

NormaalLochem0.png

Normaal ook in 2026 op Hemelvaartsdag in Lochems openluchttheater

De mannen van Normaal maken donderdag 14 mei weer hun opwachting in het Openluchttheater Lochem. In De Zandkuil viert de Achterhoekse band van Bennie Jolink haar 51e verjaardag.

917b02d28ae4378d19bee50f87da54133d8151b4.png

Voetbaldroom voor Sanne komt uit: aanmeldingen voor nieuw G-team in Wehl stromen binnen

De grote droom van de 9-jarige Sanne komt steeds dichterbij. Na haar oproep om een eigen G-team op te richten bij Concordia Wehl is het balletje gaan rollen, en hoe. De aanmeldingen stroomden binnen en inmiddels staat de teller op twaalf enthousiaste kinderen.

DRUGSLAB_GENDRINGEN.jpg

Nijmegenaar krijgt negen jaar cel voor drugslabs in Achterhoek

Een 43-jarige man uit Nijmegen is door de rechtbank veroordeeld tot negen jaar cel voor zijn rol bij meerdere drugslabs, onder meer in Doetinchem en Gendringen. Vooral in de Achterhoek liet zijn werkwijze diepe sporen na. In Gendringen werd bijna 19.000 kilo chemisch drugsafval gedumpt in een mestkelder.