gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Onderzoek naar starterswoningen Hoog-Keppel

1034a28588904c69ace609aa91417119
Redactie REGIO8 |

“Ze willen eigenlijk het liefst woningbouw voor jongeren en eventueel voor senioren”, zegt wethouder Jan Engels over de nieuwe plannen van de dorpsraad in Hoog-Keppel. “Jongeren zijn voor ons ook een speerpunt.” Nellie van der Pasch van de dorpsraad is blij met de steun van het college, ondanks de voorwaarden die worden gesteld. “Die 5000 tot 7000 zonnepanelen moeten elders worden afgedekt”, zegt Van der Pasch. “Dus wij gaan dat onderzoeken.”

Het idee van de dorpsraad is om op de oude voetbalvelden ongeveer dertig à veertig starterswoningen te bouwen. Voor de panelen die in eerste instantie op die plaats zouden moeten komen, wordt nu een plekje op een boerderijdak gezocht. “Ik vind het heel goed dat ze de verantwoordelijkheid nemen voor zowel het vinden van jongeren als ook de verantwoordelijkheid voor de duurzaamheidsambitie”, zegt wethouder Engels. “Een hele prettige houding en op die manier kunnen we elkaar versterken.”

Onderzoek draagvlak
De dorpsraad zal nu starten met een draagvlakonderzoek op twee vlakken. In eerste instantie zullen jongeren in, maar ook buiten de kern, benaderd worden om de behoefte aan starterswoningen in Hoog-Keppel te peilen. “Mensen die in de stad geen plek kunnen vinden en een woning zoeken tussen de 160.000 en 200.000 euro die zijn welkom hier een stuk grond aan te kopen”, zegt Van der Pasch. Daarnaast worden boeren in Eldrik benaderd om ruimte op daken beschikbaar te stellen voor zonnepanelen.

Foto: REGIO8

Lees ook

unnamed

Trots en emotie overheersen bij team '21x21 is ons doel' na deelname Alpe d’HuZes

Na maanden van voorbereiding en vele inzamelingsacties om geld op te halen voor kankeronderzoek, stond het team ‘21x21isonsdoel’ aan de start van het bijzondere evenement Alpe d’Huzes. Voor teamcaptain Carlo Keurntjes was de persoonlijke motivatie de ziekte van zijn zwager André. Voor het hele team werd het een dag om nooit te vergeten. Hoewel het oorspronkelijke doel niet volledig werd behaald, kijken de deelnemers met veel trots terug op hun prestatie.

MarinusFluitje0

Marinus Dijkhuizen nieuwe trainer VVV-Venlo

Marinus Dijkhuizen is de nieuwe trainer van VVV. Dat heeft de Limburgse club vanmiddag bevestigd. De 54-jarige trainer tekent in Venlo een contract voor twee seizoenen.

gemeentehuis_doetinchem

Doetinchem wordt beoordeeld op mogelijke nationale status voor grootschalige woningbouw

Gemeente Doetinchem maakt kans op een plek als nationale grootschalige woningbouwlocatie. De stadsgemeente staat op een longlist van het Rijk voor deze status. Het Rijk onderzoekt momenteel welke gebieden uiteindelijk worden geselecteerd. Volgens de gemeente kan een nationale aanwijzing verschillende voordelen opleveren voor de toekomst.

Grenscontrolles_omroep Gelderland

Burgemeesters hopen op snel einde Duitse grenscontroles na oproep EU

De oproep van de Europese Commissie om de grenscontroles binnen Europa af te bouwen naar uiteindelijk een stopt, valt goed bij bestuurders in de Achterhoek. Zij hopen dat Duitsland de controles aan de grens snel stopt.

WhatsApp Image 2026-06-05 at 12.09.00

Weerboer Gerrit voorspelt een wisselvallig weekend met buien en zon

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Tussen de oldtimers in Sinderen voorspelt de weerboer een wisselvallig weekend met kans op buien maar ook op zon.

MartJansen0

Jeugdinternational Curaçao en Superboer Mart Jansen (18) hoopt op WK-stunt

Mart Jansen (18) maakt furore in de jeugd van De Graafschap, maar is daarnaast ook jeugdinternational van Curaçao. De verdediger kwam uit voor drie jeugdteams en heeft elf interlands op zijn naam staan. “Zo nu en dan vlieg ik naar de andere kant van de wereld om daar een paar potjes te spelen.”