gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Ondersteuner jeugd start in Oost-Achterhoek

80fff613752e4bb7ee78ea54185f82d4

De pilot met een praktijkondersteuner jeugd voor huisartsen in Oost Gelre, Aalten, Berkelland en Winterswijk is een dusdanig succes geworden, dat de proef een structureel karakter krijgt. Zestig procent van 626 jongeren met psychosociale problemen kon door een praktijkondersteuner worden geholpen.

Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
Voor 36 procent was een doorverwijzing nodig naar specialistische zorg en bij vier procent werd een traject beëindigd door ouder of kind. "Het is laagdrempelige hulp en de inzet is om het probleem niet alleen 'klein' te houden, maar ook om het in de eigen leefomgeving op te lossen", zegt wethouder Jos Hoenderboom van Oost Gelre. Vijftien huisartsenpraktijken in de vier gemeenten maakten tijdens de pilot, waar ook zorgverzekeraar Menzis en HuisartsenZorg Oost-Achterhoek bij waren betrokken, gebruik van twaalf praktijkondersteuners. Zij gingen met de kinderen en de ouders in gesprek om informatie te geven, te adviseren, kortstondig te begeleiden of uiteindelijk door te verwijzen naar specialistische zorg.

Maar psychosociale problemen, waar moet dan aan worden gedacht? "Zoals kinderarts Frits Küpers van het Streekziekenhuis Koningin Beatrix altijd al zei: drie vierde van de problemen bij kinderen ligt bij het gezin, de school of het sportleven", zegt Hoenderboom. "Er spelen ook andere problemen, zoals spanningen bij de vader op het werk of op het financiële vlak. De praktijkondersteuner probeert in een gesprek het probleem minder groot te maken dan zoals dat door het kind wordt ervaren. En daarmee de neerwaartse spiraal te doorbreken."

Vanzelfsprekend
Dat de praktijkondersteuners nu definitief aan de slag kunnen gaan in de vier gemeenten, is voor de wethouder min of meer vanzelfsprekend. "Het werkt preventief", zegt Hoenderboom. "En ik vind het mooi dat we in de Oost-Achterhoek de voorloper zijn op dit gebied."

Foto: REGIO8 (archief)

Lees ook

HaenRots

Achterhoekers Haen en Rots genieten van ‘thuiswedstrijd’ met Jong Oranje

Het was dinsdagavond een spannende voetbalavond op De Vijverberg. Niet voor de Superboeren, maar voor Jong Oranje, dat na bijna zeven jaar terugkeerde in Doetinchem. Met een 4-0 overwinning op Jong Bosnië en Herzegovina stelde Oranje een plek in de play-offs voor het EK veilig. Voor Achterhoekers Mats Rots en Devin Haen was de avond extra bijzonder.

CalleJansen0

Sabattical Calle Janssen, stopt als fractievoorzitter LochemGroen!

Calle Janssen stopt als fractievoorzitter van LochemGroen! én met een actieve rol binnen de lokale politiek in Lochem. Hij maakt een pas op de plaats voor een sabbatical en vertrekt met zijn gezin voor een half jaar naar Spanje en Portugal.

_IMG0981_isselburg_feuerwehr_umzug_blaulichtfahrt

Korpsen uit grensstreek rukken uit voor verhuizing brandweer Isselburg

Brandende fakkels, veel blauwe zwaailichten, vier brandweerwagens en veel Isselburgers op de been. De Isselburgse brandweer verhuisde vrijdag in een optocht naar hun gloednieuwe herbouwde brandweerkazerne. De uitvalsbasis is van betekenis voor de grensstreek. De ruimte kent tevens een opleidcentrum waarmee hulp en bestrijding van incidenten van deze lokale brandweerpost verder reikt dan alleen het blussen van lokale branden.

RichardRoelofs0

Roelofsen na 22 jaar weg bij De Graafschap: ‘Mijn blauwwitte hart blijft voor altijd’

De wegen van Richard Roelofsen en De Graafschap scheiden dit seizoen na 22 jaar. Het contract van de voormalig assistent-trainer en interim hoofdtrainer wordt door de Doetinchemmers niet verlengd vanwege een verschil van inzicht over zijn rol.

WhatsApp Image 2026-10-07 at 10.01.52

Politie bewaakt terrein afvalverwerker Dinxperlo na vondst mogelijke gevaarlijke stoffen

De politie bewaakt het terrein van de afvalverwerker in Dinxperlo nadat er gevaarlijke stoffen zijn aangetroffen. Twee weken geleden woedde daar een grote brand, waarna de Omgevingsdienst Achterhoek onderzoek is gaan doen op locatie.

9563d98c-2c3c-49aa-89a6-599a6f8f3d25

Bestuurder scootmobiel valt op drukke weg tussen Zeddam en Etten

Een bestuurder van een scootmobiel is dinsdagmiddag ten val gekomen op de Terborgseweg tussen Etten en Zeddam. De man is ter controle meegenomen naar het ziekenhuis.