gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Omwonenden azc Lochem kunnen tot duizend euro krijgen voor veiligheidsmaatregelen

lochem gemeentehuis0
Foto: REGIO8

De gemeente Lochem wil omwonenden en ondernemers bij de opvanglocatie aan de Ampsenseweg financieel tegemoetkomen voor maatregelen die hun gevoel van veiligheid en leefbaarheid vergroten. Maximaal 24 aanvragers die wonen of ondernemen aan de Ampsenseweg kunnen daarvoor duizend euro krijgen.

Viggo Zweverink |  | Aangepast op

“Met deze subsidieregeling willen we directe omwonenden binnen duidelijke kaders ondersteunen bij het nemen van preventieve maatregelen”, schrijft het college. Daarmee wil de gemeente tegemoetkomen aan zorgen die leven sinds de komst van de opvanglocatie en het draagvlak in de omgeving vergroten. Tegelijk benadrukt de gemeente dat zij niet verantwoordelijk is voor maatregelen op privéterrein en dat het om een beperkte tegemoetkoming gaat.

De subsidie kan door maximaal 24 aanvragers worden aangevraagd, met een maximum van duizend euro per aanvraag. Omwonenden en ondernemers aan de Ampsenseweg kunnen tot en met 6 maart 2026 reageren op het voorstel. Daarna stelt het college de definitieve subsidieregeling vast.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal.

Lees ook

55051e2a-cfbc-374a-ac5d-3ebbbd862bb4

Oude zwembad amper dicht of de sloop is al begonnen: 'Het gaat wel heel snel'

Eind augustus werd er nog gezwommen, inmiddels ligt een deel van zwembad De Boskoele in Gorssel en Zwembad de Berkel in Almen al in puin. De sloop is begonnen en daarmee start een bijzonder project: de gemeente Lochem laat niet één, maar twee buitenzwembaden tegelijkertijd compleet vernieuwen. Komend voorjaar moeten ze alweer open.

Bord Breedenbroek

Sporthal Breedenbroek luidt noodklok: 'Waarom Etten en Megchelen wel?'

Sportbelangen Breedenbroek heeft woensdagavond tijdens een commissievergadering de noodklok geluid over de toekomst van de sporthal. De stichting vraagt de gemeente om zes ton voor renovatie en verduurzaming. "Waarom andere kernen wel en Breedenbroek niet?", vraagt secretaris Margriet Koenders zich af.

DokeTempels10

Doke Tempels uit fractie PRO Nederland Oude IJsselstreek gezet, toekomst zetel onbekend

Raadslid Doke Tempels maakt niet langer onderdeel uit van de fractie van PRO Nederland Oude IJsselstreek. De partij heeft het vertrouwen in het raadslid opgezegd nadat ze volgens PRO Nederland maanden onbereikbaar was. Tempels wilde zelf wethouder worden, maar John Haverdil won uiteindelijk die interne strijd.

GraafschapZW

Oud-voorzitter De Graafschap Hylke Enzerink overleden

Hylke Enzerink, van 1994 tot 2000 voorzitter van De Graafschap, is overleden. Dat maakt de club bekend op haar kanalen. Enzerink is 83 jaar oud geworden.

Bord Didam

Alleen bestemmingsverkeer nog welkom in centrum Didam

Automobilisten die het centrum van Didam als sluiproute gebruiken, mogen daar vanaf vandaag niet meer rijden. Alleen bestemmingsverkeer is nog welkom. Met de proef hoopt de gemeente de verkeersoverlast terug te dringen.

WhatsApp Image 2026-09-09 at 09.54.59

Fietsster lichtgewond na aanrijding in Doetinchem

Een fietsster is woensdagochtend lichtgewond geraakt bij een ongeval op de Mozartlaan in Doetinchem. Een automobiliste reed achteruit en zag daarbij drie meisjes op de fiets over het hoofd.