gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Olympische droom leeft bij ASV in Eibergen

0f2fe3c64f374ce14c10d2c919367805
Redactie REGIO8 |

"Het hele complex is gerevitaliseerd", aldus wethouder Han Boer. Hij mocht zaterdagmiddag de officiële openingshandeling verrichten door een fakkel te ontsteken. "De realisatie hiervan was al een hele langjarige wens van de vereniging." Bob Doornweerd, voorzitter van de Stichting Atletiekbaan Eibergen, erkent dat: "Twaalf jaar terug vroegen we ons af: zijn we een loopvereniging of zijn we een atletiekvereniging." De vereniging besloot zich op atletiek te focussen: "Dan moet je dus ook alle technische onderdelen goed hebben", weet Doornweerd. "Dat is nu gerealiseerd."

Naast Berkelland is ook Gelderland een belangrijke partner in de realisatie. "We proberen daarmee een basisinfrastructuur te krijgen voor de verschillende sporten", zo legt gedeputeerde Jan Markink uit. "Winterswijk is recent geopend. Oude IJsselstreek komt nog en nu zijn we hier in Eibergen. We willen daarmee met name breedtesport ondersteunen, maar van daaruit kunnen jongeren doorgroeien naar topsport. Ik hoop dat vanuit deze verenging iemand op de Olympische Spelen meedoet. Dan leg je de lat echt heel hoog."
Foto: REGIO8

Lees ook

BORCULO

Boeren overhandigen brandbrief: 'Deze plannen zijn niet uitvoerbaar'

Honderden trekkers staan maandagavond geparkeerd bij het gemeentehuis van Berkelland in Borculo. Daaromheen verzamelen zich honderden boeren, familieleden en andere sympathisanten. Omgekeerde Nederlandse vlaggen wapperen boven de trekkers, rode boerenzakdoeken zijn weer volop zichtbaar. Het beeld doet denken aan de grote boerenprotesten van enkele jaren geleden.

WhatsApp Image 2026-07-27 at 22.54.28

Groot boerenprotest in de Achterhoek: 'Onze maat is vol'

Honderden boeren hebben maandagavond een protestactie gehouden op verschillende plekken in de Achterhoek. Zo hebben boeren tussen Vierakker en Zutphen met trekkers de tekst 'Onze maat = vol' geschreven en werd in Borculo een brandbrief aan de gemeenteraad aangeboden.

LochemVuurwerk

LochemGroen! wil snel duidelijkheid over uitvoering vuurwerkverbod

LochemGroen! heeft schriftelijke vragen gesteld aan het college over het landelijke vuurwerkverbod. Volgens de partij is het belangrijk dat inwoners, ondernemers en andere betrokkenen ruim op tijd weten waar zij aan toe zijn.

112Borculo

Frontale botsing nabij Beltrum: een persoon gewond

Bij een frontale botsing tussen twee auto's in Beltrum is maandagmiddag één persoon gewond geraakt. Beide voertuigen moesten worden afgesleept.

wegwekzaamheden1

Herinrichting Zeddam-Zuid kan door, rechter veegt kritiek op aanbesteding van tafel

De wegen in Zeddam-Zuid kunnen eindelijk opnieuw ingericht worden. Het project, waarvan de eerste bijeenkomst al in november 2023 was, liep vertraging op vanwege een rechtszaak. Een aannemer was het niet eens met de aanbesteding en probeerde via de rechter zijn gelijk te halen. Die ging er niet in mee, alles is volgens het boekje gegaan.

SluisEefde0

Sluizen bij Eefde dicht: ‘Hopen dat vertrouwen in de binnenvaart blijft’

Het sluizencomplex bij Eefde is sinds zaterdagmiddag gesloten. Vanwege de aanhoudende droogte is er voorlopig geen scheepvaart toegestaan op het Twentekanaal. Schippers lagen zaterdag in de rij voor de sluis.