Ulft, Netherlands

Oekraïeners na onrust voorlopig niet opgevangen in Nieuw-Dijk

De opvang van Oekraïners in het voormalige restaurant Steak’M in Nieuw-Dijk gaat voorlopig niet door. Vanwege onrust in het dorp heeft de gemeente Montferland besloten een pas op de plaats te maken, de burgemeester heeft zijn excuses aangeboden.
Jasper Hazelaar | 1 november 2023 15:14 | Aangepast op 1 november 2023 15:14
Montferland beaamt dat het de bevolking heeft gepasseerd door Vereniging Leefbaar Nieuw Dijk, de voorzitters van verenigingen en omwonenden niet eerder te betrekken bij de plannen. Inwoners werden overvallen door het nieuws dat vijftig Oekraïners vanaf halverwege november vijf jaar lang zouden worden opgevangen in het voormalige horecapand. “Deze mededeling heeft de nodige onrust veroorzaakt”, schrijft de gemeente. “Dat spijt ons.” Een eerder aangekondigde inwonersavond op 24 oktober werd daarom al geannuleerd, nu maakt de gemeente een pas op de plaats.

Een pas op de plaats betekent niet dat er een definitieve streep door het voornemen gaat. “We willen graag in overleg met de gemeenschap van Nieuw Dijk om in gezamenlijkheid te overleggen hoe we verder kunnen gaan”, meldt de gemeente. “Wel uitgaande van de noodzaak om tot opvangplaatsen te komen.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Helder-fractie loopt leeg, Mos blijft alleen achter in raad Montferland

Na een grote overwinning tijdens de gemeenteraadsverkiezingen van 2022, hangt de vlag er bij de loka...

Gelderland trekt waarschuwing voor zwemmersjeuk bij Stroombroek in

De provincie Gelderland heeft de waarschuwing voor zwemmersjeuk bij recreatieplas Stroombroek in Bra...

Montferland maakt uitzondering op bijstandsregels voor slachtoffers van brand Didam

Bij de grote brand in Didam begin deze maand zijn een zestal gezinnen hun huis en spullen verloren. ...

Els Rutting stopt per direct als fractievoorzitter PvdA Montferland

Els Rutting treedt per direct terug als fractievoorzitter van de PvdA in Montferland. Tijdens het de...

Zevenheuvelenloop onderzoekt nieuw hardloopevenement in Montferland

De organisatie achter de bekende Zevenheuvelenloop onderzoekt of zij een nieuw hardloopevenement kan...

Mabeon opent deuren voor Montferlandse wasservice: ‘Begin van iets moois’

Met de aftrap van de nieuwe invulling van de wasservice in Montferland is er een einde gekomen aan d...