gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Oekraïners vinden tijdelijk thuis in ‘t Weerdje

ba46103e1c9fc197d7709b185627f707

De eerste Oekraïense vluchtelingen hebben een tijdelijk thuis gevonden in het voormalig bejaardentehuis 't Weerdje in Doetinchem. Na een fikse verbouwing kan de locatie de komende tijd volstromen met maximaal 120 tijdelijke bewoners uit het Oost-Europese land.

Jasper Hazelaar |
“Het wordt de komende tijd wel wat drukker, zo tot het einde van de zomer”, meldt burgemeester Mark Boumans. “Dus het is ook goed om dat in gesprek met de buurt te doen. We merken ook dat ze het leuk vinden, er zijn al mensen die zich melden om activiteiten te doen met de nieuwe buren.” Om de locatie klaar te maken voor de opvang, moest er wel het nodige gebeuren. Onder meer het sanitair en de keukens zijn onder handen genomen. “Maar het is wel echt sober en doelmatig”, aldus Boumans. “Heel luxe is het niet.”

Het gebouw aan de Dichterseweg is aangekocht door een particulier, die er woningen wil realiseren. De Oekraïeners kunnen in ieder geval tot de Kerstdagen in 't Weerdje blijven, maar waarschijnlijk ook na die tijd. “Voordat Oekraïne weer veilig is en de mensen weer terug kunnen, denk ik dat we zeker nog wel een jaar onderweg zijn”, zegt Boumans. “Voorlopig kunnen we hier nog blijven. En dat doen we ook in goed overleg met de buurt hieromheen.”

Asielzoekerscentrum in Doetinchem
Het draagvlak dat er volgens Boumans voor het opvangen van Oekraïense vluchtelingen is, ontbreekt bij andere groepen. Toch is de gemeente niet blind voor de situatie in Ter Apel, waar de opvanglocatie volledig wordt overvraagd. Al langere tijd lopen gesprekken met het Centraal Orgaan opvang asielzoekers over de komst van een asielzoekerscentrum naar Doetinchem. “Ik verwacht dat we daar eerdaags nieuws over zullen hebben”, aldus de burgemeester.

Foto: REGIO8

Lees ook

Dieperink_ZW

Scheidsrechter Rob Dieperink (38) uit Borculo overleden

Rob Dieperink uit Borculo is overleden, zo bevestigt de KNVB maandag. De eredivisiescheidsrechter is slechts 38 jaar geworden.

GRAAEK0

De Graafschap verliest nipt van Griekse kampioen in Wehl

Voor de ogen van ruim 2.500 supporters speelde De Graafschap zondagmiddag in Wehl een oefenduel tegen AEK Athene. Zowel supporters van de Superboeren als de Griekse landskampioen werden getrakteerd op een felle oefenpot op het veld van Concordia.

ME-112_blur

Brand in oude ME-bus in Ulft: een persoon lichtgewond

Op het terrein van een garagebedrijf in Ulft is maandagmiddag brand ontstaan in een oude bus van de Mobiele Eenheid (ME) van de politie. Bij de brand is een persoon lichtgewond geraakt.

9db22afe-0adb-3177-bd4b-9af5c42d41ed

Buit van tienduizenden euro's bij ramkraak op fietsenwinkel in Borculo

Vijf mannen plegen midden in de nacht een razendsnelle ramkraak bij een fietsenwinkel aan de Korenbree in Borculo. In minder dan drie minuten verdwijnen twaalf exclusieve sportfietsen. De schade aan het pand en de buit loopt op tot tienduizenden euro's.

WhatsApp Image 2026-07-12 at 16.59.48

Veldje bij gekraakt pand in Doetinchem afgebrand

Een stuk veld nabij een gekraakte woning in Doetinchem is zondagmiddag afgebrand. Bij de brand zijn geen gewonden gevallen.

leemans

Clint Leemans tekent in Doetinchem: tweede termijn bij De Graafschap

De Graafschap heeft Clint Leemans vastgelegd voor twee seizoenen. De dertigjarige middenvelder komt transfervrij over van NAC Breda. In het seizoen 2020-2021 speelde hij al een half jaar op huurbasis in Doetinchem.