gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Oekraïners vinden tijdelijk thuis in ‘t Weerdje

ba46103e1c9fc197d7709b185627f707.jpg

De eerste Oekraïense vluchtelingen hebben een tijdelijk thuis gevonden in het voormalig bejaardentehuis 't Weerdje in Doetinchem. Na een fikse verbouwing kan de locatie de komende tijd volstromen met maximaal 120 tijdelijke bewoners uit het Oost-Europese land.

Jasper Hazelaar |
“Het wordt de komende tijd wel wat drukker, zo tot het einde van de zomer”, meldt burgemeester Mark Boumans. “Dus het is ook goed om dat in gesprek met de buurt te doen. We merken ook dat ze het leuk vinden, er zijn al mensen die zich melden om activiteiten te doen met de nieuwe buren.” Om de locatie klaar te maken voor de opvang, moest er wel het nodige gebeuren. Onder meer het sanitair en de keukens zijn onder handen genomen. “Maar het is wel echt sober en doelmatig”, aldus Boumans. “Heel luxe is het niet.”

Het gebouw aan de Dichterseweg is aangekocht door een particulier, die er woningen wil realiseren. De Oekraïeners kunnen in ieder geval tot de Kerstdagen in 't Weerdje blijven, maar waarschijnlijk ook na die tijd. “Voordat Oekraïne weer veilig is en de mensen weer terug kunnen, denk ik dat we zeker nog wel een jaar onderweg zijn”, zegt Boumans. “Voorlopig kunnen we hier nog blijven. En dat doen we ook in goed overleg met de buurt hieromheen.”

Asielzoekerscentrum in Doetinchem
Het draagvlak dat er volgens Boumans voor het opvangen van Oekraïense vluchtelingen is, ontbreekt bij andere groepen. Toch is de gemeente niet blind voor de situatie in Ter Apel, waar de opvanglocatie volledig wordt overvraagd. Al langere tijd lopen gesprekken met het Centraal Orgaan opvang asielzoekers over de komst van een asielzoekerscentrum naar Doetinchem. “Ik verwacht dat we daar eerdaags nieuws over zullen hebben”, aldus de burgemeester.

Foto: REGIO8

Lees ook

De Achterhoek in en uit: extra reistijd door wegwerkzaamheden rond Zutphen

Automobilisten van en naar de Achterhoek moeten de komende weken rekening houden met extra reistijd door werkzaamheden aan provinciale wegen rond Zutphen. Vooral tussen 20 april en 15 mei 2026 wordt forse verkeershinder verwacht, omdat dan tegelijk wordt gewerkt aan de N348 en de N314.

Strijd om zwembad Elten op scherp: ‘Sluiting is geen optie’

Meer dan duizend bezoekers per week, een belangrijke rol voor zwemles en gezondheid, en toch staat het Burgerbad in Elten onder druk. Een groeiende groep inwoners verzet zich via een petitie tegen sluiting, terwijl de gemeente Emmerich waarschuwt dat een tweede zwembad financieel heel moeilijk haalbaar is.

Stemmen0.png

Meekijken, vastlopende scootmobiels en opvallende posters: dit gebeurde er in Achterhoekse stemlokalen

In de week van de gemeenteraadsverkiezingen kijken we nog één keer terug. De stemmen zijn geteld, zelfs op kandidaatniveau, en ook alle verslagen vanuit de stemlokalen zijn inmiddels openbaar. Daarin staan opvallend veel bijzondere en soms ongemakkelijke situaties.

WhatsApp Image 2026-03-20 at 15.35.22.jpeg

Brand in houtkachel Borculo: geen gewonden

Bij een houtbedrijf aan de Parallelweg in Borculo woedde vrijdagmiddag een brand. De brandweer kwam ter plaatse, er waren geen gewonden.

VBGRAADO0.jpg

De Graafschap wacht topaffiche tegen gepromoveerd ADO: 'Verwacht ze gewoon op oorlogssterkte'

De Graafschap neemt het zondagmiddag op tegen koploper ADO Den Haag. De Hagenezen vierden dinsdag al feest, nadat ze ruim voor het einde van het seizoen promotie veiligstelden. Toch verwacht trainer Marinus Dijkhuizen niet dat dat invloed zal hebben op het duel in Doetinchem.

Neptunus.jpg

Oeps! Inwoners van de Neptunus in Ulft wonen ineens in 'andere' straat

Bewoners van de Neptunus in Ulft moesten even twee keer kijken toen ze de straat in kwamen rijden. In de planetenbuurt in Ulft worden de straatnaamborden vervangen. Onder andere de Dierenriem, Jupiter en Boogschutter kregen een nieuw straatnaambord. Maar de Neptunus? Dat werd ineens de Neptunis.