gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Nostalgie Megchelen afgelast, risico op verwoest weiland is te groot

702894c2980bfe01bcdb500f22659164.jpg

Nu Nostalgie Megchelen na jaren weer een meerdaags evenement zou zijn, is het kort van tevoren alsnog afgelast. Het slechte weer speelt ze parten. Niet dat de bezitters van de ruim honderd klassieke trekkers en motoren van suiker zijn. Nee, er is een te groot risico dat de machines het weiland kapot rijden. Een clausule in het huurcontract doet ze nu de das om.

Bart Sollman |
Bijna 150 nostalgische trekkers en oude motoren zouden komend weekend naar het dorp in Oude IJsselstreek komen, maar de meeste van deze historische voertuigen kunnen in de schuur blijven staan. “We hadden helaas niet zoveel keus”, zegt Lesley Kornegoor namens de organisatie over de afgelasting. “Met zo’n honderd trekkers rijd je de boel aan gort.” Hiermee doelt Kornegoor op het weiland waar het evenement plaats zou vinden. De grond huren ze namelijk van een boer. Eén van de clausules in het huurcontract is dat ze het weiland in dezelfde staat moeten opleveren na het evenement.

Vanwege de overvloedige regenval van de afgelopen tijd is dit niet mogelijk en zou het weiland kapot worden gereden. “We hebben nu voor de makkelijke weg gekozen, anders zouden we alles na de tijd moeten herstellen”, aldus Kornegoor. Naast dat het ontzettend veel tijd kost om het te herstellen, is het volgens de organisator ook niet goedkoop: “Ploegen, inzaaien, et cetera.”

Goede wil
Volgens de organisatie snapten alle deelnemers de afgelasting. Kornegoor: “Veel deelnemers hoefden het inschrijfgeld zelfs niet terug. Ze gaven aan dat we het konden gebruiken om er volgend jaar nóg een mooier evenement van te maken.” Naast de trekkers zijn er jaarlijks ook oude ambachten en machines te zien tijdens Nostalgie Megchelen.

Motortocht gaat wel door
Hoewel de trekkers dit jaar thuis kunnen blijven, gaat de motortocht wel door. “Het is natuurlijk makkelijker om een locatie te vinden voor veertig motoren dan voor honderd trekkers”, zegt Kornegoor. Komende zondag begint de motortocht om 09.00 uur bij café De Kievit in plaats van bij de Moezeköttel.

Volgend jaar vindt Nostalgie Megchelen plaats op 3 en 4 augustus. De locatie is nog niet bekend. Eén ding is wel zeker, dat het in Megchelen plaatsvindt.

Foto: Nostalgisch Megchelen

Lees meer over:

|

Lees ook

WhatsApp Image 2026-03-14 at 19.52.34.jpeg

De Graafschap wint moeizame wedstrijd en staat weer op plek drie

De Graafschap houdt de punten in Doetinchem na een lastige ontmoeting met FC Dordrecht. Door de overwinning vechten de Superboeren zich terug naar plek drie op de ranglijst.

Achterhoekse Runclub.jpeg

Achterhoekse Runclub viert eerste verjaardag: ‘Samen uit, samen thuis-mentaliteit’

De Achterhoekse Runclub uit Doetinchem vierde afgelopen week haar eerste verjaardag. Wat ooit begon als een klein initiatief van drie jongeren uit Hummelo, is binnen een jaar uitgegroeid tot een groep enthousiaste hardlopers in Doetinchem. Vorig jaar startten de initiatiefnemers met nauwelijks verwachtingen en een handjevol deelnemers.

112Vragender.jpg

Twee auto’s botsen op kruising in Vragender, voertuigen belanden in tuinen

Twee voertuigen zijn zaterdagmiddag op elkaar gebotst in Vragender. Het is onbekend of er mensen mee moeten naar het ziekenhuis.

ongevalAalten.jpeg

Man (40) uit Aalten overleden bij eenzijdig ongeval op Hamelandroute in Aalten

Bij een eenzijdig ongeval in Aalten is in de nacht van vrijdag op zaterdag een man om het leven gekomen. Het gaat om een veertigjarige man uit Aalten. Forensische Opsporing Verkeer komt ter plaatse voor een onderzoek.

112Beek.jpeg

Vrouw met spoed naar ziekenhuis na trap van paard in Beek

Een vrouw is vrijdagavond tegen haar hoofd geschopt door een paard in Beek. Het slachtoffer is met spoed naar het ziekenhuis gebracht.

uitgebrandde schaftwagen.jpg

Schaftwagen van buurtvereniging Bekveld afgebrand: 'Er zaten veel herinneringen in'

In de nacht van woensdag op donderdag is er een schaftwagen van buurtvereniging Bekveld in Hengelo uitgebrand. De schaftwagen draagt een grote emotionele waarde met zich mee door de vele herinneringen die eraan verbonden zijn. De buurtvereniging vermoed dat het om brandstichting gaat.