Ulft, Netherlands

Nog nooit wilde er zoveel pers aanwezig zijn tijdens Koningsdag

Foto: REGIO8
Koningsdag in Doetinchem is populair onder journalisten. Nog nooit vroegen er zoveel mensen een persaccreditatie aan voor het evenement. Waar er gemiddeld iets meer dan honderd journalisten aanwezig willen zijn, zijn dat er nu meer dan 160.
Remco Geurts | Bart Sollman | 25 april 2025 09:46 | Aangepast op 25 april 2025 09:46
De reden van het hoge aantal moet over de landsgrenzen gezocht worden. “We hebben hier een gigantisch achterland in Duitsland. Er wil daarom ook heel veel Duitse pers aanwezig zijn. ARD, ZDF, alle grote jongens zijn aanwezig”, zegt Esther Ruesen, projectleider van Koningsdag. “Het koningshuis is heel erg populair over de grens, we verwachten dan ook nog wel aardig wat Duitsers.”

Hoeveel Duitsers er precies verwacht worden durft Ruesen niet te zeggen: “Dat kunnen we moeilijk inschatten. Maar we hebben er wel een beetje rekening mee gehouden dat we er in Duitsland niet té veel ruchtbaarheid aan hebben gegeven.” Dat het programma een uurtje later begint zorgt volgens de projectleider alleen maar voor meer publiek. “En het mooie weer werkt ook mee. Dat nodigt de mensen wel uit om naar Doetinchem te komen.”

Laatste puntjes op de i
De organisatie is donderdag nog druk bezig met de laatste puntjes op de i. “Dat zijn vooral praktische zaken. We moeten zorgen dat iedereen op schema ligt met het bouwen van de podiums en dergelijke”, zegt Ruesen. Hoewel de spanning in de kelder van het gemeentehuis waar alles geregeld is voelbaar is, voelt Ruesen dat niet. “Bij mij valt het wel mee. Het zijn vooral korte nachtjes. We gaan echt door op adrenaline. Het is nu vooral even met zijn allen de schouders eronder zetten.”

Lees ook

Weersextremen en water stoppen niet bij de grens, onze waarschuwingen wel

November 2024. De regen viel periodeslang aanhoudend neer. In het grensgebied tussen Duitsland en Ne...

Bengevoord blikt terug op storm in Winterswijk: 'Het was echt verschrikkelijk'

Het was woensdagavond een grote chaos in en rondom Winterswijk. Een dag na de zomerse storm is het s...

Directeur-bestuurder Kop verlaat na anderhalf jaar Amphion in Doetinchem

Directeur-bestuurder Ariane Kop, vertrekt na anderhalf jaar bij Amphion Cultuurbedrijf in Doetinchem...

Winnares actie ‘Win je winkel’ Doetinchem: “Los in september, oktober”

De winnaar van de actie ‘Win je winkel’ in Doetinchem is woensdagmiddag bekendgemaakt. De 36-jarige ...

Kindje ernstig gewond na val uit raam in Doetinchem

Een kind is donderdagochtend ernstig gewond geraakt na een val uit een raam van een woning aan de Co...

Wateroverlast en veel schade na zware storm in Winterswijk: 'Het was echt heftig'

Na een tropisch warme woensdag trok er een zware zomerse storm over de Achterhoek. Vooral Winterswij...