Ulft, Netherlands

Nog nooit wilde er zoveel pers aanwezig zijn tijdens Koningsdag

Foto: REGIO8
Koningsdag in Doetinchem is populair onder journalisten. Nog nooit vroegen er zoveel mensen een persaccreditatie aan voor het evenement. Waar er gemiddeld iets meer dan honderd journalisten aanwezig willen zijn, zijn dat er nu meer dan 160.
Remco Geurts | Bart Sollman | 25 april 2025 09:46 | Aangepast op 25 april 2025 09:46
De reden van het hoge aantal moet over de landsgrenzen gezocht worden. “We hebben hier een gigantisch achterland in Duitsland. Er wil daarom ook heel veel Duitse pers aanwezig zijn. ARD, ZDF, alle grote jongens zijn aanwezig”, zegt Esther Ruesen, projectleider van Koningsdag. “Het koningshuis is heel erg populair over de grens, we verwachten dan ook nog wel aardig wat Duitsers.”

Hoeveel Duitsers er precies verwacht worden durft Ruesen niet te zeggen: “Dat kunnen we moeilijk inschatten. Maar we hebben er wel een beetje rekening mee gehouden dat we er in Duitsland niet té veel ruchtbaarheid aan hebben gegeven.” Dat het programma een uurtje later begint zorgt volgens de projectleider alleen maar voor meer publiek. “En het mooie weer werkt ook mee. Dat nodigt de mensen wel uit om naar Doetinchem te komen.”

Laatste puntjes op de i
De organisatie is donderdag nog druk bezig met de laatste puntjes op de i. “Dat zijn vooral praktische zaken. We moeten zorgen dat iedereen op schema ligt met het bouwen van de podiums en dergelijke”, zegt Ruesen. Hoewel de spanning in de kelder van het gemeentehuis waar alles geregeld is voelbaar is, voelt Ruesen dat niet. “Bij mij valt het wel mee. Het zijn vooral korte nachtjes. We gaan echt door op adrenaline. Het is nu vooral even met zijn allen de schouders eronder zetten.”

Meest gelezen

Auto van ruim anderhalve ton ramt etalageruit in Didam

Redactie REGIO8 | 12 nov 2025 12:23

Brandweer rukt uit voor verbrande pizza in Ulft

Bart Sollman | 9 nov 2025 09:30

Ulftse vuurwerkhandelaar ziet nu al extreme verkoopdrukte

Remco Geurts | Bart Sollman | 12 nov 2025 16:41

Lees ook

Zwarte Cross verrast: geen online tickets, maar ouderwets in de rij

De Zwarte Cross is vrijdag voor even teruggegaan naar vroeger. Bij Café De Tol verkocht de organisat...

Op de elfde van de elfde is Sint Maarten in Duitsland een groots kinderfeest

Als je begin november de grens oversteekt, merk je meteen: in Duitsland is het feest van Sint Maarte...

TenneT presenteert forse investeringsplannen: extra transformator in Langerak

Landelijk netbeheerder TenneT heeft zijn investeringsplannen voor de komende vijftien jaar gepresent...

Van onbekenden tot vrienden: Chris en Hussein over Buddy to Buddy Lochem

Sinds april is de gemeente Lochem gestart met een project dat nieuwkomers die hun land moesten verla...

Opgeheven Ouderenfeest helpt Paviljoen de Strang Ulft

Het muziekevenement Oude IJsselstreek 65+, de jaarlijkse middag in de feesttent Oer waar Ouderen sam...

Lampjes, liedjes en lange tradities: Sint Maarten blijft in Duitsland groots boven ‘elfde van de elfde’ start carnaval

Als je begin november de grens oversteekt, merk je meteen: in Duitsland is Sint Maarten een springle...