gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Nog even terug naar de Zwarte Cross 2022

1e4444fdf53cc9cfe70fbacc90fb52c8

De Zwarte Cross kon dit jaar weer plaatsvinden, na drie jaar zonder het grootste festival van Nederland, was het hoog tijd voor een feestje. Bekijk hier nog een keer de hoogtepunten van de 24e editie van de Zwarte Cross, die volledig in het teken stond van het afscheid van Tante Rikie.

Serena Speet |
De camping van de Zwarte Cross werd donderdagochtend geopend. Om 10.00 uur gingen de poorten open en begonnen de eerste campinggasten aan het opzetten van hun tent. Op donderdag waren uitsluitend campingbezoekers welkom op de Zwarte Cross. Het feest werd afgetrapt door de Heinoos. Donderdagavond stonden Thijs de Heer en Peter Dames uit Terborg en Gaanderen op de dansvloer van de Zwarte Cross. Het hardstyleduo, beter bekend als Degos & Re-Done, brachten het publiek in extase tijdens hun debuut op de Zwarte Cross.
Op donderdag waren uitsluitend campingbezoekers welkom op de Zwarte Cross. Het feest werd afgetrapt door de Heinoos.
Donderdagavond stonden Thijs de Heer en Peter Dames uit Terborg en Gaanderen op de dansvloer van de Zwarte Cross. Het hardstyleduo, beter bekend als Degos & Re-Done, brachten het publiek in extase tijdens hun debuut op de Zwarte Cross.
Op de vrijdag waren niet alleen campingbezoekers, maar ook daggasten welkom op de Zwarte Cross. Tijdens het afscheid van Tante Rikie kwam de band Jovink nog één keer bij elkaar.
Bezoekers kwamen massaal naar het hoofdpodium voor het optreden van Snelle. De 26-jarige zanger uit Gorssel scoorde de voorbije jaren meerdere hits, maar stond pas voor de tweede keer op het podium in Lichtenvoorde.
De Dropkick Murphys sloten vrijdagavond af op het hoofdpodium. De Amerikaanse punkband liet het publiek genieten van hun Ierse punk- en folk-klanken.


De zaterdag:
Het Achterhoekse hiphopcollectief Eastwave stond zaterdagmiddag op de Zwarte Cross. Het optreden was voor hen een droom die uitkwam.


Ook Orgel Joke was zaterdag te vinden op het grootste festival van Nederland. De 73-jarige internetster bracht het enthousiaste publiek een vervoering.
De voeten gingen zaterdagmiddag van de dansvloer tijdens het optreden van Bram Krikke, Stefan en Sean. Het drietal stond voor het eerst op de Zwarte Cross, en dat beviel goed.
De megatent van de Zwarte Cross stond zaterdagavond bomvol tijdens het optreden van Snollebollekes. Festivalgangers gingen van links naar rechts met de carnavalsartiest. 
De finaledag van de Zwarte Cross stond volledig in het teken van Tante Rikie. De afzwaaiend festivaldirectrice was in tranen tijdens haar afscheid.
De finaledag:
Tijdens de laatste dag van het festival opende Boh Foi Toch traditiegetrouw de festivaldag. De bandleden van de Achterhoekse dialectband genoten van hun eerste optreden op het hoofdpodium van de Zwarte Cross.
Donnie nam bevriende artiesten mee naar de Zwarte Cross om samen een nummer te zingen. Onder meer Frans Duijts en René Froger stonden zondagmiddag op het hoofdpodium zij aan zij met de Nederlandse rapper. 
Elf jaar na het ‘graspolincident’ keerde Mooi Wark terug op de Zwarte Cross. De terugkeer in de megatent voelde voor de Drentse rockband als een warm bad.
Nog niet genoeg gezien van de Zwarte Cross? Kijk dan de hoogtepunten in drie minuten terug:
Foto: REGIO8

Lees ook

68caf230-55b4-4a3c-ac33-7773acdd27c7

De Graafschap wint met verzorgd voetbal verdiend van FC Volendam

De Graafschap heeft een verrassende overwinning geboekt in Volendam. De ploeg van Thomas Duivenvoorden zorgde door doelpunten van Donny Warmerdam en Joran Hardeman voor een verdiende uitoverwinning: 1-2.

WMM_2879

Zelhemse voetbalclub zet eerste stap richting nieuw sportpark met verkoop veld

De Zelhemse voetbalclub ZZC’20 is akkoord gegaan met de verkoop van veld acht aan de gemeente Bronckhorst. ZZC’20 heeft hierdoor 1,5 miljoen euro te besteden, dat voorlopig apart wordt gehouden voor de mogelijke realisatie van een nieuwe sportpark.

Kunstverkoop 1

Te weinig plek voor alle kunst in nieuw Slingeland Ziekenhuis: ruim 300 werken te koop

Het Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem gaat komend jaar verhuizen, zo ook de kunst die in de gangen van het ziekenhuis hangt. Doordat het nieuwe ziekenhuis minder wanden heeft, kan een deel van de kunstcollectie niet mee naar de nieuwbouw. Stichting Vrienden van het Slingeland organiseert daarom een kunstverkoop.

Gerritvossers4200

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een grijs en mistig weekend

Gerrit Vossers bespreekt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersverwachting voor het weekend in de Achterhoek en Liemers. Vanuit de kerk in Megchelen voorspelt de weerboer een mistig en grijs weekend.

eerie-urban-street-at-night-with-fog-2026-09-24-11-14-29-utc-1140x620

Onveilige plekken melden: Bocholt opent een meldpunt

Inwoners van Bocholt kunnen binnenkort online aan de gemeente doorgeven op welke plekken zij zich onveilig voelen. Dat heeft afdelingshoofd Martin Wolters aangekondigd in de commissie voor Openbare Veiligheid, Orde en Brandweer. Het meldpunt is deze maandin op bocholt.de beschikbaar komen. De aanleiding is een gezamenlijk verzoek van CDU en Groenen.

Marco Bennink

Wethouder Bennink opgelucht ondanks omzetten DRU-subsidie in lening

Waar het college vroeg om een subsidie van 573.144 euro, kiest de raad voor een lening van 600.000 euro. Hoewel het een ander plan is dan wat portefeuillehouder Bennink in gedachten had, kan hij zeker leven met de uitkomst. Hij is zelfs opgelucht.