gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Nog altijd geen waterstofbussen in de Achterhoek

96109d28c37c14bce4ac1b2a3c42c526

Tien waterstofbussen van Arriva hadden dit jaar over de Achterhoekse wegen moeten rijden, maar na de verwoestende brand in Doetinchem van oktober vorig jaar is dat nog altijd niet het geval. Het onderzoek naar de gloednieuwe bus die uitbrandde is nog niet afgerond.

Jasper Hazelaar |
“We zitten nu in een afrondende fase, maar het moet wel zorgvuldig gebeuren”, meldt een woordvoerder van Arriva. “Daarom duurt het relatief lang.” De vervoerder hoopt op termijn nog steeds met de waterstofbussen door de Achterhoek te rijden, maar wanneer is niet duidelijk. Arriva heeft de bussen ook nog niet in bezit. Vorig jaar oktober brandde, vlak na de levering, een gloednieuwe waterstofbus uit aan de Industriestraat in Doetinchem. Niemand raakte gewond, maar naast de bus ging ook de werkplaats van Arriva daarbij verloren.

Meer dan een half jaar later is de uitgebrande werkplaats gesloopt en liggen de plannen voor herbouw op dezelfde plek klaar. Het terrein aan de Industriestraat wordt nog wel gebruikt om bussen op te slaan, maar de werkplaats, de kantoorruimte en de kantine zijn tijdelijk verplaatst. Voor het onderhoud van de bussen wordt een ruimte in Varsseveld gehuurd. Schuin tegenover de verwoeste werkplaats in Doetinchem is een tijdelijke kantineplek voor Arriva-werknemers.

'Juridisch aspect'
Sinds eind vorig jaar loopt het onderzoek naar de oorzaak van de brand in de twaalf meter lange waterstofbus. De Poolse fabrikant Salaris liet daarvoor een nieuwe waterstofbus als vergelijkingsmateriaal aanrukken. Meer dan een half jaar later kan Arriva nog geen conclusies trekken. “Je hebt met veel partijen te maken en er zit ook een juridisch aspect aan”, zegt de woordvoerder, die ook niet kan aangeven of er schade verhaald kan worden. “Je moet de tijd nemen om tot een goed eindpunt te komen.”

Foto: Arriva

Lees meer over:

|

Lees ook

Boumans

Maarten van Rossem onder de indruk van visie Boumans op asielopvang

Maarten van Rossem is onder de indruk van de visie van burgemeester Mark Boumans, met name als het gaat om migratie en asielopvang. De 82-jarige historicus interviewde de Doetinchemse burgemeester voor zijn tijdschrift Maarten! en blikte daarna op zijn eigen kanaal terug op het gesprek.

RN20260901-9070

De Graafschap huurt doelman Paul Reverson van Ajax

De 21-jarige Paul Reverson speelt komend seizoen in het shirt van De Graafschap. De doelman komt op huurbasis over van Ajax en tekent voor één seizoen. De Superboeren hebben daarnaast een optie tot koop bedongen.

112rekken_BLUR

Geen gewonden bij flinke botsing tegen boom in Rekken

Bij een eenzijdig ongeval in Rekken in een auto flink beschadigd geraakt. De inzittende is niet gewond geraakt, wel was hij onder invloed.

WhatsApp Image 2026-08-31 at 18.03.37

Automobilist schiet uit bocht en belandt in beek in Winterswijk

Een automobilist is maandagavond met zijn auto in een beek in Winterswijk beland. De bestuurder verloor de macht over het stuur, maar raakte niet gewond.

DSC05405

De Graafschap haalt Jorn Triep naar Doetinchem

De Graafschap heeft een extra aanvallende middenvelder binnen. De 21-jarige Jorn Triep tekent tot 2028 in Doetinchem. Triep komt over van Sparta Rotterdam.

IMG_0213

‘Bel’ moet onduidelijke raadsleden Berkelland wakker schudden

Is een raadsvergadering in Berkelland voor álle inwoners van de gemeente goed te volgen? Is het taalgebruik niet te ambtelijk? De raadsleden van Berkelland gaan dinsdagavond 8 september een spel spelen om dat te testen.