gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Nog altijd geen waterstofbussen in de Achterhoek

96109d28c37c14bce4ac1b2a3c42c526

Tien waterstofbussen van Arriva hadden dit jaar over de Achterhoekse wegen moeten rijden, maar na de verwoestende brand in Doetinchem van oktober vorig jaar is dat nog altijd niet het geval. Het onderzoek naar de gloednieuwe bus die uitbrandde is nog niet afgerond.

Jasper Hazelaar |
“We zitten nu in een afrondende fase, maar het moet wel zorgvuldig gebeuren”, meldt een woordvoerder van Arriva. “Daarom duurt het relatief lang.” De vervoerder hoopt op termijn nog steeds met de waterstofbussen door de Achterhoek te rijden, maar wanneer is niet duidelijk. Arriva heeft de bussen ook nog niet in bezit. Vorig jaar oktober brandde, vlak na de levering, een gloednieuwe waterstofbus uit aan de Industriestraat in Doetinchem. Niemand raakte gewond, maar naast de bus ging ook de werkplaats van Arriva daarbij verloren.

Meer dan een half jaar later is de uitgebrande werkplaats gesloopt en liggen de plannen voor herbouw op dezelfde plek klaar. Het terrein aan de Industriestraat wordt nog wel gebruikt om bussen op te slaan, maar de werkplaats, de kantoorruimte en de kantine zijn tijdelijk verplaatst. Voor het onderhoud van de bussen wordt een ruimte in Varsseveld gehuurd. Schuin tegenover de verwoeste werkplaats in Doetinchem is een tijdelijke kantineplek voor Arriva-werknemers.

'Juridisch aspect'
Sinds eind vorig jaar loopt het onderzoek naar de oorzaak van de brand in de twaalf meter lange waterstofbus. De Poolse fabrikant Salaris liet daarvoor een nieuwe waterstofbus als vergelijkingsmateriaal aanrukken. Meer dan een half jaar later kan Arriva nog geen conclusies trekken. “Je hebt met veel partijen te maken en er zit ook een juridisch aspect aan”, zegt de woordvoerder, die ook niet kan aangeven of er schade verhaald kan worden. “Je moet de tijd nemen om tot een goed eindpunt te komen.”

Foto: Arriva

Lees meer over:

|

Lees ook

04 Oude IJsselstreek

Oude IJsselstreek onder toezicht gesteld door tekort aan asielopvang

Minister Bart van den Brink van Asiel en Migratie heeft de gemeente Oude Ijsselstreek officieel onder toezicht gesteld. Dat doet de minister bij gemeenten die niet voldoen aan de spreidingswet. Daarmee is Oude IJsselstreek de derde Achterhoekse gemeente die onder toezicht staat.

WhatsApp Image 2026-10-05 at 15.11.17

Brand in container bij afvalverzamelpunt in Doetinchem

Een container met restafval op het afvalverzamelpunt van Buha aan de Havenstraat in Doetinchem is maandagmiddag in brand gevlogen. Niemand raakte daarbij gewond.

brommobiel0

Tientallen brommobielen toeren tijdens eerste 'molentocht' door de Achterhoek

Geen motoren of trekkers, maar tientallen brommobielen toerden afgelopen zaterdag Door de straten van de Achterhoek. Vanuit Beek werd voor het eerst een molentocht georganiseerd, speciaal voor deze kleine voertuigen. De animo bleek groter dan de organisatie vooraf had verwacht.

Boek

Onderzoek brengt herkomst Achterhoekers in kaart: ‘Veel mensen hebben buitenlandse voorouders’

Hoe Achterhoeks zijn de mensen die zich Achterhoeker noemen nu echt? Met die vraag ging onderzoekers Natalya Staring en Willem Willemsen van het ECAL een paar jaar geleden aan de slag voor het boek 'n Kommen en gaon. In hun zoektocht naar de herkomst van Achterhoekers stuitten ze op opvallende verhalen. Zo blijkt er een bijzondere link tussen Terborg en Suriname en hebben veel Achterhoekse families Duitse wortels.

Kegelclub0

Terborgse kegelclub viert 100-jarig jubileum, toekomst blijft onzeker

Het is een bijzonder jaar voor kegelclub Alle Negen uit Terborg, want de vereniging bestaat honderd jaar. Sommige leden staan zelfs al meer dan een halve eeuw op de baan. In al die jaren zijn er heel wat kegels omgegooid, maar de sportieve prestaties zijn lang niet het belangrijkste.

gldvrouwengra

De Graafschap Vrouwen wint ruim van AZ en klimt naar de zesde plek

De Graafschap Vrouwen heeft zondag met een ruime 3-0 gewonnen van AZ. De ploeg stijgt daardoor in de ranglijst van plek acht naar zes, een plek waar veel van de spelers minimaal hopen te eindigen.