gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Nog 2 miljoen nodig voor nieuwbouw hospice Sravana in Doetinchem: ‘Dit hospice is zo waardevol’

Nieuwbouw-bovenaanzicht

Foto: Plan Architecten

Hospice Sravana in Doetinchem staat al geruime tijd voor een grote uitdaging. Hoewel de stichting de grond voor een nieuw onderkomen al heeft aangekocht en de plannen klaarliggen, blijft een aanzienlijk financieringstekort van ongeveer twee miljoen euro staan. Toch houdt de organisatie vast aan vertrouwen en hoop. “Zonder Sravana is de Achterhoek geen Achterhoek meer.”

Hidde Vinkenvleugel |  | Aangepast op

Dat Sravana moet gaan werken aan nieuwbouw komt niet zomaar uit de lucht vallen. Het hospice moet vertrekken van de huidige locatie bij verpleeghuis Den Ooiman, omdat het terrein volledig wordt herontwikkeld. “Dat was voor ons het startpunt van een flinke zoektocht”, zegt voorzitter Henk Hendriks. “We hebben zeker twintig verschillende opties bekeken, maar die bleken telkens niet geschikt of financieel onhaalbaar.”

Na een lange zoektocht diende zich uiteindelijk een kans aan, aan de Keppelseweg in Doetinchem, waar een voormalig boerenbedrijf aankondigde te stoppen. “Alle onderzoeken zijn inmiddels afgerond, de grond is aangekocht en de aanvraag voor een bestemmingswijziging wordt ingediend. Als alles volgens planning verloopt, kunnen we daarna de bouwvergunning aanvragen.”

Groot gat in begroting
Ondanks dat de stichting zich klaarmaakt voor de nieuwbouw ligt er nog altijd een pittige uitdaging. De totale kosten van de nieuwbouw schat Hendriks op zo’n 3,5 miljoen euro. Daarvan is zo’n 1,5 miljoen al beschikbaar gesteld, maar dan blijft er nog een flink gat van circa 2 miljoen over.  

“Dat is een enorm bedrag en maakt het spannend”, erkent Hendriks. “Maar we hebben vertrouwen dat het gaat lukken. In de Achterhoek kijken mensen nog naar elkaar om. Dat geeft ons hoop dat we dit samen kunnen realiseren.”

De stichting is al langere tijd bezig om het benodigde bedrag bij elkaar te krijgen. Dat gebeurt via donaties, acties, bijdragen van bedrijven en een fondsenwerving via Stichting Vrienden van Sravana. Ook leveren bedrijven regelmatig een bijdrage in natura. “Sommigen bieden materialen aan tegen inkoopprijs of zelfs gratis. Dat helpt enorm om de kosten te drukken.”

Meer ruimte, maar kleinschalig karakter blijft
Het nieuwe hospice moet ruimte bieden aan acht gasten in hun laatste levensfase, tegenover vijf in de huidige situatie. Die uitbreiding is volgens Hendriks noodzakelijk. “In de Achterhoek is sprake van dubbele vergrijzing: er komen meer ouderen en mensen leven langer. De vraag naar hospicezorg neemt daardoor toe.”

Toch kiest de stichting bewust voor kleinschaligheid. “Bij tien of twaalf kamers krijg je al snel het gevoel van een verpleeghuis met lange gangen. Dat willen we niet. De warmte en intimiteit moeten behouden blijven.”

De ambitie is om medio 2027 met de bouw te starten, maar dat is afhankelijk van het rondkrijgen van de financiering. “Het is een enorme klus”, besluit hij. “Maar dit hospice is zo waardevol. Dit moet gewoon blijven bestaan.”

Lees ook

Tanken10

Duitse brandstofprijs gaat 17 cent omlaag: tanken over de grens wordt weer aantrekkelijk

De Duitse regering heeft samen met de deelstaten een akkoord bereikt om de energiebelasting op brandstof opnieuw met 17 cent per liter te verlagen. Daarmee wordt tanken over de grens voor veel Achterhoekers weer aantrekkelijker. Het steunpakket dat de Duitse regering voor ogen heeft, moet uiterlijk 1 oktober worden ingevoerd en geldt in ieder geval tot het einde van dit jaar.

eeenrichting Eltenseweg Beek_Sluipverkeer12

Eltenseweg weer als vanouds zodra grenscontrolefuik op A12 echt weg is

Sinds de invoering van de Duitse grenscontroles op de A12 weert de gemeente Montferland sluipverkeer uit het dorp Beek met eenrichtingsverkeer op de Eltenseweg. Die maatregel verdwijnt zodra de vaste controlepost bij de grens daadwerkelijk is opgeheven.

Grenscontrole A3

Duitse reacties: ‘De grens gaat open; volgende week gebeurt het’

De vaste grenscontrole op de A3/A12 bij Elten verdwijnt mogelijk al komende week. De Duitse politie gaat automobilisten voortaan vanuit het rijdende verkeer selecteren en voor een controle naar parkeerplaats Hohe Heide leiden. Daarmee moet een einde komen aan de dagelijkse files en het sluipverkeer door Elten, Beek en Babberich.

station Emmerich

Grensregio wil intercitystop in Emmerich: Oude IJsselstreek en Montferland trekken op met stadsbestuur

Emmerich krijgt steun van Montferland en Oude IJsselstreek bij de lobby voor een halte van de nieuwe intercity tussen Amsterdam en Düsseldorf. De drie grensgemeenten willen gezamenlijk bij NS en Deutsche Bahn pleiten voor een stop in Emmerich wanneer de verbinding in 2028 van start gaat.

Graafschap_010

De Graafschap wil eerste zege vervolg geven tegen NAC: ‘Laten zien dat het geen eenmalig iets is’

Na de zeer moeizame seizoenstart heeft De Graafschap eindelijk de eerste overwinning van het seizoen op zak. De Superboeren wisten een spannende wedstrijd bij FC Emmen met 1-2 te winnen. Zondag hoopt de ploeg verder te bouwen op dat resultaat. Trainer Thomas Duivenvoorden merkt een goede energie binnen de selectie, maar wil nog niet te vroeg spreken van een ommekeer.

5b6cce76-4277-3a01-9fd0-3b8470e15d7a

Bouwpauze leidt tot onrust in Bronckhorst: boeren aangesproken door buurtgenoten

Een tijdelijke bouwpauze rond geitenhouderijen heeft in Bronckhorst geleid tot onrust tussen boeren en buurtbewoners. Inwoners spraken geitenhouders aan, omdat hun bouwplannen stil kwamen te liggen. Wethouder Robbert van Velsen van Gemeentebelangen Bronckhorst zegt de ontstane spanningen te betreuren. De gemeenteraad draaide de bouwpauze donderdagavond unaniem terug.