Ulft, Nederland
Terug

Nieuwjaarsduik voor de derde keer het startsein van Swim to Fight Cancer

68fe24834861d28d17bfc50c7f280801.jpg

Het is inmiddels een ware traditie in de Achterhoek: een nieuwjaarsduik in Recreatieplas Stroombroek in Braamt. Deze frisse duik is het startsein van het zwemevenement Swim to Fight Cancer Achterhoek, dat in september plaatsvindt. Voor de vijfde keer wordt er dan geld ingezameld voor onderzoek naar kanker.

Hidde Vinkenvleugel |  | Aangepast op
‘Dit is het moment om iedereen uit de Achterhoek en verre omstreken warm te maken voor 14 september 2025, wanneer de vijfde editie van Swim to Fight Cancer plaatsvindt’, aldus projectleider Sjoerd Weikamp. ‘Samen luiden we het nieuwe jaar in vol hoop, kracht en strijd tegen kanker.’ Tijdens de nieuwjaarsduik wagen enkele honderden deelnemers het om in de winterse temperaturen een plons te nemen.

Bij de eerste editie in 2020 deden zo’n honderdvijftig personen mee aan de duik. In 2023 waren dat er al zo’n driehonderd. Net als voorgaande jaren worden de opbrengsten van onder andere donaties en merchandise meegenomen naar de vijfde editie van Swim to Fight Cancer in september. Afgelopen jaar werd daarmee een bedrag van ruim 400.000 euro opgehaald met meer dan 420 deelnemers.

Lees ook

FrankDaamenpand.jpeg

Verbouwing Frank Daamen pand in Ulft ruim drie ton duurder

Het lijkt erop dat de verbouwing van het Frank Daamen pand in Ulft een stuk duurder wordt dan gepland. Bovenop het eerder vastgestelde budget van 1,23 miljoen euro komen vermoedelijk nog eens 348.738 euro.

WhatsApp Image 2026-02-06 at 22.34.42.jpeg

De Graafschap overtuigt met klinkende overwinning: Eggens grote man

De eerste overwinning van 2026 voor De Graafschap is een feit. Op een volle Vijverberg werd vrijdagavond overtuigend met 4-0 gewonnen van Jong Ajax. Matchwinner: nieuwkomer Nils Eggens.

MelissaPeperkoek0.jpg

Snowboardster Peperkamp uit Zelhem bijna klaar voor tweede Olympische Winterspelen

De Olympische Winterspelen barsten voor Nederland bijna los. De Achterhoekse troef in de Italiaanse sneeuw is Melissa Peperkamp. De snowboardster uit Zelhem verheugt zich op Big Air, maar vooral het onderdeel Slopestyle.

04 Politie0.png

Politie neemt zakken vol mogelijk gestolen spullen in beslag bij arbeidsmigranten in Ulft

De politie heeft donderdagavond meerdere plastic zakken vol met vermoedelijk gestolen spullen in beslag genomen uit een woning aan de Schoolstraat in Ulft. In de woning wonen arbeidsmigranten.

WhatsApp Image 2026-02-06 at 12.26.13 (3).jpeg

Primeur voor carnavalskrakergala: artiesten uit hele land vinden weg naar Ulft

Dat het Kachelhöltjes Carnavalskraker Trofee Gala van REGIO8 en Iseldonk al lang niet meer alleen voor de Achterhoek is, werd donderdagavond tijdens de vierde editie van het evenement duidelijk. Sommige deelnemers hebben zelfs ruim twee uur in de auto gezeten om erbij te kunnen zijn.

WhatsApp Image 2026-02-06 at 11.36.59.jpeg

Weerboer Gerrit Vossers verwacht een droog weekend met zachte temperaturen

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit de Kemperplas in Vethuizen voorspelt de weerboer een zacht en droog weekend.