gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Nieuwjaarsduik voor de derde keer het startsein van Swim to Fight Cancer

68fe24834861d28d17bfc50c7f280801

Het is inmiddels een ware traditie in de Achterhoek: een nieuwjaarsduik in Recreatieplas Stroombroek in Braamt. Deze frisse duik is het startsein van het zwemevenement Swim to Fight Cancer Achterhoek, dat in september plaatsvindt. Voor de vijfde keer wordt er dan geld ingezameld voor onderzoek naar kanker.

Hidde Vinkenvleugel |  | Aangepast op
‘Dit is het moment om iedereen uit de Achterhoek en verre omstreken warm te maken voor 14 september 2025, wanneer de vijfde editie van Swim to Fight Cancer plaatsvindt’, aldus projectleider Sjoerd Weikamp. ‘Samen luiden we het nieuwe jaar in vol hoop, kracht en strijd tegen kanker.’ Tijdens de nieuwjaarsduik wagen enkele honderden deelnemers het om in de winterse temperaturen een plons te nemen.

Bij de eerste editie in 2020 deden zo’n honderdvijftig personen mee aan de duik. In 2023 waren dat er al zo’n driehonderd. Net als voorgaande jaren worden de opbrengsten van onder andere donaties en merchandise meegenomen naar de vijfde editie van Swim to Fight Cancer in september. Afgelopen jaar werd daarmee een bedrag van ruim 400.000 euro opgehaald met meer dan 420 deelnemers.

Lees ook

MontferlandProtest5

Demonstratie Didam ‘goed en rustig verlopen’: wel vijf aanhoudingen

Montferland laat weten dat de demonstratie van woensdagavond in Didam in hun ogen ‘over het algemeen goed en rustig verlopen’ is. Er werd door de gemeente wel een noodbevel afgekondigd en op die grond werd er een groep mensen weggestuurd. De politie heeft vijf mensen aangehouden vanwege het afsteken van vuurwerk.

marechaussee

Poolse man aangehouden bij Beek: moet nog bijna twee jaar cel in

Een 51-jarige man uit Polen is woensdag nabij de grensovergang bij Beek aangehouden. Hij was niet in het bezit van een geldig rijbewijs. Ook stond hij internationaal gesignaliseerd, want hij heeft nog een gevangenisstraf openstaan van bijna twee jaar.

ElverOpening0

Elver opent nieuwe studio’s in Nieuw-Wehl: ‘Lang naartoe gewerkt’

De woningen van Elver in Nieuw-Wehl gaan de komende jaren flink op de schop. Verouderde woonruimtes maken plaats voor toekomstbestendige studio’s. Woensdagmiddag werden aan de Bloeilaan meerdere nieuwe studio’s officieel geopend. Een moment waar bewoners, medewerkers en verwanten lange tijd naar hebben uitgekeken.

Pepijn Reinderink foto Wout Beel

Geen Achterhoeks NK voor Ruurloër Reinderink: wel debuut als ploegleider

Over zes dagen is Laren het decor van het Nederlands kampioenschap tijdrijden. Grote afwezige bij de wielerwedstrijd over het Achterhoekse asfalt in de gemeente Lochem is Pepijn Reinderink (24), althans op de fiets. De Ruurlose renner stapt vanwege ziekte niet op de tijdritfiets, maar mag wel zijn broertje Joris begeleiden vanuit de auto.

N18 werkzaamheden2

Laatste werkzaamheden N314 zorgen voor extra reistijd tussen Hummelo en Zutphen

Het wordt een drukke maand voor weggebruikers die vanuit Hummelo naar Zutphen reizen. Van maandag 29 juni tot en met vrijdag 31 juli wordt gewerkt aan de N314 ten zuiden van Zutphen. Ernstige verkeershinder wordt verwacht aan de weg die al maanden onder handen wordt genomen. De provincie roept al op tot thuiswerken en het gebruik maken van de fiets en het openbaar vervoer.

Chahid

El Allachi vertrekt alweer bij De Graafschap: transfer naar Cyprus

Chahid el Allachi vertrekt al na een halfjaar bij De Graafschap. De 22-jarige buitenspeler tekent voor vier jaar bij Aris Limassol op Cyprus.