gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Nieuwjaarsduik voor de derde keer het startsein van Swim to Fight Cancer

68fe24834861d28d17bfc50c7f280801.jpg

Het is inmiddels een ware traditie in de Achterhoek: een nieuwjaarsduik in Recreatieplas Stroombroek in Braamt. Deze frisse duik is het startsein van het zwemevenement Swim to Fight Cancer Achterhoek, dat in september plaatsvindt. Voor de vijfde keer wordt er dan geld ingezameld voor onderzoek naar kanker.

Hidde Vinkenvleugel |  | Aangepast op
‘Dit is het moment om iedereen uit de Achterhoek en verre omstreken warm te maken voor 14 september 2025, wanneer de vijfde editie van Swim to Fight Cancer plaatsvindt’, aldus projectleider Sjoerd Weikamp. ‘Samen luiden we het nieuwe jaar in vol hoop, kracht en strijd tegen kanker.’ Tijdens de nieuwjaarsduik wagen enkele honderden deelnemers het om in de winterse temperaturen een plons te nemen.

Bij de eerste editie in 2020 deden zo’n honderdvijftig personen mee aan de duik. In 2023 waren dat er al zo’n driehonderd. Net als voorgaande jaren worden de opbrengsten van onder andere donaties en merchandise meegenomen naar de vijfde editie van Swim to Fight Cancer in september. Afgelopen jaar werd daarmee een bedrag van ruim 400.000 euro opgehaald met meer dan 420 deelnemers.

Lees ook

WhatsApp Image 2026-04-23 at 19.34.45.jpeg

Eerste plannen De Kruisberg Doetinchem op tafel: wonen, natuur en erfgoed centraal

De herontwikkeling van de voormalige gevangenis De Kruisberg in Doetinchem krijgt steeds meer vorm. Tijdens een informatieavond voor omwonenden kwamen zo’n negentig geïnteresseerden kijken naar de eerste visie van projectontwikkelaar Ter Steege. Volgens gebiedsontwikkelaar Ronald van Ommen was de bijeenkomst een eerste stap in een proces dat nog verder vorm moet krijgen.

TedKok10.jpg

Didammer Ted Kok toch door als wethouder

Hij had aangekondigd iets anders te gaan doen na 32 jaar wethouderschap. Maar van zijn aangekondigde pensioen komt niets terecht. Ted Kok laat Aalten achter zich en wordt wethouder in Westervoort voor Wij Westervoort. Deze partij gaat de komende jaren een coalitie vormen met GroenLinks-PvdA.

e248070d-9753-4a79-ab12-91415a01a44b.jpg

Grote brand bij meubelfabriek in Borculo

Bij een meubelfabriek in Borculo is donderdagmiddag een grote brand ontstaan. De brandweer is met meerdere eenheden ter plaatste.

De Belevenis0.jpg

Geen lichtjesfestijn 'De Belevenis' in Engbergen dit jaar

Voorlopig komt er geen nieuwe editie van De Belevenis in Gendringen. De organisatie laat via een bericht op Facebook weten dat er in 2026 geen editie van de lichtjesroute plaatsvindt in natuurgebied Engbergen. Het is echter niet zo dat de stekker uit het evenement is getrokken.

Wiersse20.jpg

Zuivelfabriek De Wiersse bij Vorden voorgedragen als monument

De voormalige zuivelfabriek op landgoed De Wiersse in Vorden is door het college van burgemeester en wethouders van Bronckhorst voorgedragen als gemeentelijk monument. Het gaat om het fabriekspand aan de Zuivelweg, de bijbehorende paardenschuur en de karakteristieke schoorsteen.

Matjes0.jpg

Tapijttegels lokken reptielen in Gorssel: onderzoek voor realisatie woningbouw

Langs de bosrand en de akker in de hoek van de Kozakkenweg en de Elfuursweg in Gorssel liggen opvallende tapijttegels. Dat is geen afval, maar ze vormen een belangrijk hulpmiddel om beschermde reptielen op te sporen. Er staat informatie bij. In het gebied Gorssel-Noordoost, verrijzen de komende jaren tot 250 woningen, waarvoor momenteel uitgebreid natuuronderzoek wordt gedaan.