gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Nieuwe traditie lijkt geboren met Carnavalskraker-gala

4360196d4b84271adb3dd90ebb6015c9

Ter ere van het 25-jarig jubileum van de Kachelhöltje's Carnavalskraker van het REGIO8-radioprogramma Prima Hollandia werd er voor het eerst een heus gala georganiseerd in Ulft. De prijs voor beste carnavalsnummer werd gewonnen door He-j Now uit Zeddam, maar het was vooral belangrijk om lokale carnavalsmuziek een groter podium te geven.

Nick Hermsen | Jasper Hazelaar |
“Niet het house en hiphop, dat horen we de rest van het jaar al”, zegt Prima Hollandia-dj Twan van Zee, ook al 25 jaar organisator van de verkiezing. “Carnaval is lekkere stemmingsmuziek, feestmuziek.” Een van de deelnemers was Gerard van Balveren, die de feestavond opende met zijn eigen kraker, het Stökkums Volkslied. “Dat voelt geweldig natuurlijk, even terug in mijn oude woonplaats”, zegt de oud-wethouder van Oude IJsselstreek over zijn optreden in Ulft. “Het is heel mooi om te kijken of we dit evenement vaste voeten in de grond kunnen geven. Al die carnavalsliedjes verdienen meer aandacht dan één pronkzitting in het eigen dorp.”

Hej Now won de prijs uiteindelijk met hun nummer Met Ow. “Een band met vier mensen die elk jaar een eigen arrangement maken en een tekst schrijven”, zegt dj Van Zee over de uiteindelijk winnaar uit Zeddam. Volgens Jos van Toor, die zelf het nummer 'Hier dut 't pien en doar dut 't zeer' instuurde, was er geen echte strijd tussen de deelnemers: “Niet zozeer, nee. Mensen kennen elkaar allemaal wel. Er doen mensen uit Silvolde en Kilder mee, het wordt gewoon een hele leuke meeting.”

Geboorte van nieuwe traditie
Doel van het gala rondom de Carnavalskraker-verkiezing is om lokale carnavalscultuur een groter podium te geven. Dj Van Zee hoopt dat een nieuwe traditie is geboren met de feestavond. “We gaan in april evalueren met de vakjury erbij”, zegt de welbekende stem van Prima Hollandia. “Maar ik heb een idee dat het volgend jaar weer wat gaat worden hoor.”

Foto: REGIO8

Lees ook

03 Gemeentehuis Montferland0

Bouw twintig betaalbare woningen in Didam-Oost stap dichterbij

Didam-Oost krijgt er binnen twee jaar twintig betaalbare woningen bij. De gemeente Montferland en projectontwikkelaar Zaat Vastgoed hebben daarvoor nu afspraken ondertekend, waardoor de bouw van in totaal twaalf koopwoningen en acht huurwoningen kan beginnen.

Noodsteunpunt10

Achterhoek experimenteert met noodsteunpunt: wat als stroom, netwerk en water uitvallen?

In Dinxperlo en Lochem draaide het woensdagmiddag en -avond 14 oktober om hulp bij nood. Waar kunnen mensen terecht als de stroom uitvalt, digitale netwerken platliggen en er geen water meer uit de kraan komt? Dan kunnen mensen terecht bij een snel ingericht noodsteunpunt zoals bij MFA De Kiem in Dinxperlo. De plek was uitverkoren omdat deze dicht bij de landsgrens ligt. In Lochem stond een informatiebus van landelijke ‘Denk Vooruit’-campagne.

3897544d-7f75-461a-98b2-8ab2143c6030

Geen gewonden bij kop-staartbotsing in Doetinchem

Bij een kop-staartbotsing in het centrum van Doetinchem zijn donderdagmiddag geen gewonden gevallen. Een van de betrokken voertuigen moest worden afgesleept.

wegwekzaamheden1

Werkzaamheden aan asfalt van verkeersader in Doetinchem

Van maandag 19 oktober tot en met vrijdag 23 oktober wordt er gewerkt aan de Europaweg in Doetinchem. Verkeer dat gebruik wil maken van deze belangrijke verkeersader door de stad, moet rekening houden met omleidingen en vertragingen.

04 Oude IJsselstreek

Bouwplannen Varsseveld grotendeels goedgekeurd

De Raad van State heeft de gemeente Oude IJsselstreek in een tussenuitspraak grotendeels in het gelijkgesteld in een zaak over de bouw van woningen in Varsseveld. Een aantal inwoners was naar de hoogste algemene bestuursrechter gestapt omdat ze bezwaren hadden bij de plannen.

DRULogo0

DRU-voorzitter De Vroome loopt met ‘te veel molenstenen’ op eieren

Hans de Vroome leek woensdagavond lange tijd op eieren te lopen, maar stuitte in zijn ogen op zóveel onbegrip bij enkele raadsleden van Oude IJsselstreek dat hij tóch verbaal van zich afbeet: “Nu val ik uit mijn rol, maar u krijgt met dit complex vréselijk veel, dat is met geen pen te beschrijven. Dat zie je nergens in Nederland.”