gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Nieuwe traditie lijkt geboren met Carnavalskraker-gala

4360196d4b84271adb3dd90ebb6015c9

Ter ere van het 25-jarig jubileum van de Kachelhöltje's Carnavalskraker van het REGIO8-radioprogramma Prima Hollandia werd er voor het eerst een heus gala georganiseerd in Ulft. De prijs voor beste carnavalsnummer werd gewonnen door He-j Now uit Zeddam, maar het was vooral belangrijk om lokale carnavalsmuziek een groter podium te geven.

Nick Hermsen | Jasper Hazelaar |
“Niet het house en hiphop, dat horen we de rest van het jaar al”, zegt Prima Hollandia-dj Twan van Zee, ook al 25 jaar organisator van de verkiezing. “Carnaval is lekkere stemmingsmuziek, feestmuziek.” Een van de deelnemers was Gerard van Balveren, die de feestavond opende met zijn eigen kraker, het Stökkums Volkslied. “Dat voelt geweldig natuurlijk, even terug in mijn oude woonplaats”, zegt de oud-wethouder van Oude IJsselstreek over zijn optreden in Ulft. “Het is heel mooi om te kijken of we dit evenement vaste voeten in de grond kunnen geven. Al die carnavalsliedjes verdienen meer aandacht dan één pronkzitting in het eigen dorp.”

Hej Now won de prijs uiteindelijk met hun nummer Met Ow. “Een band met vier mensen die elk jaar een eigen arrangement maken en een tekst schrijven”, zegt dj Van Zee over de uiteindelijk winnaar uit Zeddam. Volgens Jos van Toor, die zelf het nummer 'Hier dut 't pien en doar dut 't zeer' instuurde, was er geen echte strijd tussen de deelnemers: “Niet zozeer, nee. Mensen kennen elkaar allemaal wel. Er doen mensen uit Silvolde en Kilder mee, het wordt gewoon een hele leuke meeting.”

Geboorte van nieuwe traditie
Doel van het gala rondom de Carnavalskraker-verkiezing is om lokale carnavalscultuur een groter podium te geven. Dj Van Zee hoopt dat een nieuwe traditie is geboren met de feestavond. “We gaan in april evalueren met de vakjury erbij”, zegt de welbekende stem van Prima Hollandia. “Maar ik heb een idee dat het volgend jaar weer wat gaat worden hoor.”

Foto: REGIO8

Lees ook

GoudenHanden

Motie van wantrouwen tegen voltallig college, vlak voor wisseling

Een week voor de collegewisseling heeft Partij Helder een motie van wantrouwen ingediend tegen het voltallige college van burgemeester en wethouders. Aanleiding is de weigering van het college om informatie te verstrekken over de COA-schouw rond de mogelijke komst van een azc in Montferland.

WhatsApp Image 2026-06-26 at 09.53.59

Code rood voor hitte ook op zaterdag, KNMI waarschuwt voor gezondheidsrisico's

De extreme hitte in de Achterhoek houdt ook zaterdag aan. Daarom heeft het KNMI opnieuw code rood afgegeven. De waarschuwing geldt vanwege temperaturen die opnieuw ruim boven de 30 graden uitkomen. Vooral de combinatie van hoge temperaturen en een hoge luchtvochtigheid zorgt volgens het KNMI voor een zeer belastende hitte.

03 Gemeentehuis Montferland0

Nieuwe coalitie is er uit: ‘Montferland maken we samen’

Onder de naam ‘Montferland maken we samen’ is vrijdagmiddag het nieuwe coalitieprogramma van de gemeente gepresenteerd. De nieuwe coalitie bestaat uit CDA, VVD, PRO en Lokaal Belang Montferland, dit was eind mei ook het advies van de verkenner.

76f3cc2e-84e9-42ed-81e4-a272228a2f32 (1)

Weerboer Gerrit Vossers verwacht verkoeling na het weekend: 'Nog even afzien'

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Bij de Farm & Country Fair in Aalten voorspelt de weerboer in de extreme hitte dat verkoeling na het weekend komt.

StationDoetinchem0

Gemeenteraad opnieuw bezorgd over veiligheid rond station Doetinchem

De veiligheid rond station Doetinchem was donderdagavond opnieuw onderwerp van gesprek tijdens de gemeenteraadsvergadering. Fractievoorzitter Ernst Kasteleijn van Gemeentebelangen Doetinchem trok aan de bel, omdat zijn fractie naar eigen zeggen steeds meer signalen ontvangt dat de situatie rond het station weer verslechtert.

aanhouding ulft blur

Verdachte steekincident met slagersmes in Ulft is 55-jarige man uit Doetinchem

De man die donderdag een vrachtwagenchauffeur in Ulft te lijf ging met een slagersmes is een 55-jarige man uit Doetinchem. Het slachtoffer heeft zich moeten laten behandelen aan zijn verwondingen.