gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Nieuwe traditie lijkt geboren met Carnavalskraker-gala

4360196d4b84271adb3dd90ebb6015c9.jpg

Ter ere van het 25-jarig jubileum van de Kachelhöltje's Carnavalskraker van het REGIO8-radioprogramma Prima Hollandia werd er voor het eerst een heus gala georganiseerd in Ulft. De prijs voor beste carnavalsnummer werd gewonnen door He-j Now uit Zeddam, maar het was vooral belangrijk om lokale carnavalsmuziek een groter podium te geven.

Nick Hermsen | Jasper Hazelaar |
“Niet het house en hiphop, dat horen we de rest van het jaar al”, zegt Prima Hollandia-dj Twan van Zee, ook al 25 jaar organisator van de verkiezing. “Carnaval is lekkere stemmingsmuziek, feestmuziek.” Een van de deelnemers was Gerard van Balveren, die de feestavond opende met zijn eigen kraker, het Stökkums Volkslied. “Dat voelt geweldig natuurlijk, even terug in mijn oude woonplaats”, zegt de oud-wethouder van Oude IJsselstreek over zijn optreden in Ulft. “Het is heel mooi om te kijken of we dit evenement vaste voeten in de grond kunnen geven. Al die carnavalsliedjes verdienen meer aandacht dan één pronkzitting in het eigen dorp.”

Hej Now won de prijs uiteindelijk met hun nummer Met Ow. “Een band met vier mensen die elk jaar een eigen arrangement maken en een tekst schrijven”, zegt dj Van Zee over de uiteindelijk winnaar uit Zeddam. Volgens Jos van Toor, die zelf het nummer 'Hier dut 't pien en doar dut 't zeer' instuurde, was er geen echte strijd tussen de deelnemers: “Niet zozeer, nee. Mensen kennen elkaar allemaal wel. Er doen mensen uit Silvolde en Kilder mee, het wordt gewoon een hele leuke meeting.”

Geboorte van nieuwe traditie
Doel van het gala rondom de Carnavalskraker-verkiezing is om lokale carnavalscultuur een groter podium te geven. Dj Van Zee hoopt dat een nieuwe traditie is geboren met de feestavond. “We gaan in april evalueren met de vakjury erbij”, zegt de welbekende stem van Prima Hollandia. “Maar ik heb een idee dat het volgend jaar weer wat gaat worden hoor.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Hoogwateroefening20.png

Emmerich bouwt in één weekend een mobiele muur tegen hoogwater in de Rijn

Zwaarbeladen vrachtwagens rijden af en aan, heftrucks tillen aluminium balken uit pallets en op de Rijnpromenade staan rijen hulpverleners klaar. In Emmerich leek het afgelopen weekend even alsof het water al tegen de voordeur stond. In werkelijkheid ging het om een grootschalige hoogwateroefening, maar wel één die weinig aan de verbeelding overliet.

Gijs Korenblik (foto Erik Carriere).jpg

Wordt Doetinchemmer Gijs Korenblik beste filmleraar van het land? ‘Een leuk dagje uit’

De beste filmleraar van Gelderland en Overijssel is hij al. Maar Doetinchemmer Gijs Korenblik kan woensdagmiddag een grotere prijs binnenslepen. De docent maakt namelijk kans op de landelijke titel Filmleraar van 2025/2026.

SportverkiezingDTC20.jpg

Doetinchem viert sportieve topprestaties tijdens jaarlijkse sportverkiezing

Het Amphion Theater in Doetinchem vormde maandagavond opnieuw het decor van de jaarlijkse Sportverkiezing. Tijdens deze feestelijke avond werden lokale sporters, verenigingen en vrijwilligers in het zonnetje gezet. Grote winnaars waren BMX’er Michelle Wissing, die werd uitgeroepen tot Sportvrouw van het Jaar, en baanwielrenner Loris Leneman, die de titel Sportman van het Jaar in de wacht sleepte.

a12.jpg

Grote verkeershinder op komst bij IJsselbrug A12: eerste werkzaamheden van start

Achterhoekers die de komende tijd met de auto richting Arnhem gaan moeten volgens Rijkswaterstaat rekening houden met extra reistijd ongeveer 60 minuten. Op 7 april starten ze met groot onderhoud aan de betonnen IJsselbrug in de A12 bij Arnhem. Op dit moment worden 's nachts al extra werkzaamheden verricht.

WhatsApp Image 2026-03-24 at 09.58.55.jpeg

Wegafsluiting Doetinchemseweg bij Wijnbergen zorgt voor extra reistijd

De Doetinchemseweg tussen Wijnbergen en het viaduct over de A18 is van 23 maart tot 8 mei 16.00 afgesloten voor verkeer. Er worden onderhoudswerkzaamheden uitgevoerd en de weg krijgt een 60 kilometer inrichting.

Graafschap College Skills The Finals.JPG

Vier studenten Graafschap College winnen landelijke vakwedstrijd

Studenten van het Doetinchemse Graafschap College schitterden afgelopen week bij landelijke vakwedstrijden. Vier scholieren wonnen goud in Skills The Finals, waarin ruim 600 vmbo-leerlingen en mbo-studenten het tegen elkaar opnamen.