gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Nieuwe traditie lijkt geboren met Carnavalskraker-gala

4360196d4b84271adb3dd90ebb6015c9

Ter ere van het 25-jarig jubileum van de Kachelhöltje's Carnavalskraker van het REGIO8-radioprogramma Prima Hollandia werd er voor het eerst een heus gala georganiseerd in Ulft. De prijs voor beste carnavalsnummer werd gewonnen door He-j Now uit Zeddam, maar het was vooral belangrijk om lokale carnavalsmuziek een groter podium te geven.

Nick Hermsen | Jasper Hazelaar |
“Niet het house en hiphop, dat horen we de rest van het jaar al”, zegt Prima Hollandia-dj Twan van Zee, ook al 25 jaar organisator van de verkiezing. “Carnaval is lekkere stemmingsmuziek, feestmuziek.” Een van de deelnemers was Gerard van Balveren, die de feestavond opende met zijn eigen kraker, het Stökkums Volkslied. “Dat voelt geweldig natuurlijk, even terug in mijn oude woonplaats”, zegt de oud-wethouder van Oude IJsselstreek over zijn optreden in Ulft. “Het is heel mooi om te kijken of we dit evenement vaste voeten in de grond kunnen geven. Al die carnavalsliedjes verdienen meer aandacht dan één pronkzitting in het eigen dorp.”

Hej Now won de prijs uiteindelijk met hun nummer Met Ow. “Een band met vier mensen die elk jaar een eigen arrangement maken en een tekst schrijven”, zegt dj Van Zee over de uiteindelijk winnaar uit Zeddam. Volgens Jos van Toor, die zelf het nummer 'Hier dut 't pien en doar dut 't zeer' instuurde, was er geen echte strijd tussen de deelnemers: “Niet zozeer, nee. Mensen kennen elkaar allemaal wel. Er doen mensen uit Silvolde en Kilder mee, het wordt gewoon een hele leuke meeting.”

Geboorte van nieuwe traditie
Doel van het gala rondom de Carnavalskraker-verkiezing is om lokale carnavalscultuur een groter podium te geven. Dj Van Zee hoopt dat een nieuwe traditie is geboren met de feestavond. “We gaan in april evalueren met de vakjury erbij”, zegt de welbekende stem van Prima Hollandia. “Maar ik heb een idee dat het volgend jaar weer wat gaat worden hoor.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Tante Rikie3

Zwarte Cross brengt eerbetoon aan Tante Rikie met slogan voor 2027

De Zwarte Cross heeft maandagmiddag de slogan voor de editie van 2027 bekendgemaakt. Met ‘Rikie Forever!’ brengt de organisatie een eerbetoon aan Tante Rikie, de festivaldirectrice in ruste.

HybridAchterhoek (13)

Honderden atleten gaan tijdens Hybrid Achterhoek tot het uiterste

Meer dan driehonderd atleten gingen zaterdag tot het gaatje in de SSP-hal in Ulft. Tijdens de Hybrid Achterhoek combineren de deelnemers hardlopen met verschillende kracht- en conditieoefeningen. Organisator Bram de Vries krijgt energie van al die fanatiekelingen.

Jotihunt0

XXL-vossenjacht door de Achterhoek tijdens jubileumeditie van Jotihunt

26 uur lang jagen op vossen en daarbij diverse opdrachten uitvoeren om punten te behalen, dat is het doel van de Jotihunt. Honderden scouts van negen Achterhoekse verenigingen deden dit weekend tijdens de 25e editie van dit evenement een gooi naar de winst.

WhatsApp Image 2026-10-19 at 14.26.00

Kortsluiting zorgt voor flinke rookontwikkeling in ’s-Heerenberg

De hulpdiensten zijn maandagmiddag uitgerukt vanwege flinke rookontwikkeling in een woning aan het Rodingsveen in ’s-Heerenberg. De rook ontstond door kortsluiting in een stopcontact. Er raakte niemand gewond.

rechtbankZutphen

Cel voor Doetinchemmer (54) na poging tot verkrachting ex

Een 54-jarige man uit Doetinchem is veroordeeld voor het proberen te verkrachten en het mishandelen van zijn ex. De man heeft een gevangenisstraf gekregen van twee jaar, waarvan tien maanden voorwaardelijk.

WhatsApp Image 2026-10-19 at 13.28.33

CBR ziet geen reden voor theorie-examens in de Achterhoek ondanks beoogde verhuizing

Hoewel het CBR een nieuwe locatie voor praktijkexamens in Doetinchem lijkt te hebben gevonden, is er nog altijd geen mogelijkheid voor Achterhoekers om in de regio hun theorie-examen af te leggen. Het Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen (CBR) ziet geen aanleiding om daar verandering in te brengen.