gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Nieuwe straf voor De Graafschap, 5000 euro boete en leeg uitvak in Venlo

19f16db2ea950dd6e5bdbd2ff242c404.jpg

De Graafschap heeft opnieuw een straf opgelegd gekregen van de aanklager betaald voetbal van de KNVB. De straf bedraagt een boete van in totaal €5000, daarnaast spelen de Superboeren met een leeg uitvak tijdens de uitwedstrijd tegen VVV-Venlo. De tuchtcommissie straft de club vanwege het afsteken van vuurwerk en het tonen van een doek met de tekst ‘KNVB Maffia’ tijdens het uitduel tegen hekkensluiter Vitesse.

Redactie REGIO8 |  | Aangepast op
“Het is bijzonder spijtig dat we daarom niet gesteund zullen worden door onze supporters op bezoek bij VVV-Venlo”, geeft algemeen directeur Marco Bogers aan. “De feiten die ons ten laste worden gelegd zijn niet te ontkennen en samen met het risico op een mogelijke straf indien we de play-offs behalen hebben we daarom deze beslissing genomen. Het is en blijft nou eenmaal zo dat het verboden is vuurwerk af te steken in een stadion.”

De boete van in totaal €5000 bestaat uit twee delen: €4000 voor het afsteken van vuurwerk en €1000 voor het tonen van het doek ‘KNVB Maffia’.

Algemeen directeur Bogers spreekt zich echter nog wel uit tegen de collectieve straffen. “Onlangs zijn we wederom het gesprek aangegaan rondom het collectief straffen, omdat je hiermee ook mensen straft die helemaal geen schuld hebben aan de gedragingen waarvoor zij nu wel gestraft worden. Dit gesprek zullen wij ook blijven voeren”, besluit Bogers.

Eerdere straffen
Het is in de afgelopen tijd niet de eerste keer dat de Superboeren een boete kregen. Zo werd er onlangs een boete van €10.000 opgelegd vanwege de sfeeractie bij de thuiswedstrijd tegen SC Cambuur in december van vorig jaar. Daarnaast kregen zo’n honderd supporters een tijdelijk stadionverbod.

Lees ook

Bijna 3.200 euro opgehaald met sponsorloop voor afgebrande sporthal Lochem

Basisschool De Vennegötte in Lochem heeft woensdagochtend bijna 3.200 euro ingezameld voor de afgebrande sporthal van tafeltennisvereniging LTTC De Toekomst. Het bedrag werd opgehaald met een sponsorloop die door de school werd georganiseerd.

Hummelink0.png

Hummelink over komst Henk Kuipers naar businessclub De Graafschap: 'Klap in gezicht van ondernemers'

De businessclub van De Graafschap organiseert maandelijks een bijeenkomst met een gastspreker. Voor de maand maart is voormalig captain van motorclub No Surrender, Henk Kuipers, uitgenodigd. Die keuze leidt tot grote verbazing bij onder meer de lijsttrekker van de VVD Doetinchem Robbert Hummelink.

VBGRAVIT0.png

De Graafschap klaar voor Gelderse kraker op volle Vijverberg: 'De krenten in de pap'

De Graafschap is de laatste zes wedstrijden ongeslagen en die reeks wil trainer Marinus Dijkhuizen zondag, uiteraard met een overwinning, voortzetten tegen Vitesse. De oefenmeester merkt dat de Gelderse kraker leeft binnen de club.

Schermafbeelding 2026-03-06 141257.png

Twee auto’s flink beschadigd bij aanrijding door voorrangsfout in Ulft

Bij een aanrijding tussen twee auto’s op de T-splitsing van Het Goor en de Hogeweg in Ulft zijn beide voertuigen flink beschadigd geraakt. Door een voorrangsfout kwamen de voertuigen hard met elkaar in botsing.

VanKeukentafelNaarKieslijstWormgoor.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Betsy en Marijn Wormgoor in Berkelland

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft dat succes: daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze keer: Betsy en Marijn Wormgoor, samen op de kieslijst van GroenLinks-PvdA in Berkelland.

PetitieBeek20.png

Petitie tegen eenrichtingsverkeer Beek ruim 1100 keer ondertekend: ‘Dit is een signaal’

Hein Soeter van snackbar Heino uit Beek heeft zijn petitie tegen de eenrichtingsweg op de grens in Beek overhandigd aan de gemeente Montferland. Eerder vertelde hij dat hij veel omzet mist door de maatregel. Zijn actie heeft heel wat losgemaakt in het grensdorp. Ruim 1100 mensen hebben de petitie ondertekend.