gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Nieuwe poging tot verkoop van de Kruisberg, Rijk heeft goede hoop

b509ccc557d916fbb3bbb245de29a681

Voormalig gevangenis De Kruisberg in Doetinchem staat nog altijd te koop. Een eerste poging om een nieuwe koper te vinden leverde een aantal geïnteresseerden op, maar het kwam nog niet tot een nieuwe eigenaar. Daarom wordt er nu een nieuwe poging ondernomen, met meer duidelijkheid over de mogelijkheden op deze historische plek.

Tim Rondeel | Nick Hermsen |  | Aangepast op
"Dat hebben we geëvalueerd. We hebben gekeken waar het aan heeft gelegen dat we niet tot gunning konden overgaan", legt John Noltes van het Rijksvastgoedbedrijf uit. "De belangrijkste conclusie daaruit is dat de nota van uitgangspunten die er ligt, te veel ruimte liet voor interpretatie." Onder andere het H-gebouw, de voormalige gevangenis, moet gesloopt worden, dat staat vast. Ook is er meer duidelijkheid over de woningbouwopties, hoewel het exacte aantal woningen nog steeds onduidelijk blijft. "We willen zeker woningen toevoegen, maar geen nieuwe woonwijk", aldus Noltes. "Dat zou onvoldoende recht doen aan de omgeving en de historie."

De gemeente Doetinchem hoopt dat er snel duidelijkheid komt, ook voor de bedrijven die tijdelijk in het historische pand gehuisvest zijn. "De bijzondere plek die De Kruisberg sinds 1863 al is, en die ook een speciale plek inneemt in de harten van de Doetinchemmer, verdient een nieuwe toekomst", vertelt wethouder Ingrid Lambregts. "Het is nu volgens mij echt zaak om door te pakken." Op 3 december organiseert het Rijksvastgoedbedrijf een informatiemoment voor omwonenden en mogelijke kopers in De Kruisberg.

Goede hoop
Na de informatieavond kunnen geïnteresseerden opnieuw een plan indienen voor de toekomst van het historische pand. Doetinchem en het Rijksvastgoedbedrijf hebben beiden goede hoop, al blijft het voorlopig nog onduidelijk hoe lang dit proces zal duren. "Die duidelijkheid kunnen wij in de zomer van volgend jaar echt wel geven", zegt Noltes.

Ook Doetinchem heeft veel vertrouwen. "Ik merk dat er veel interesse is bij verschillende partijen, waaronder partijen die we wellicht eerder hebben gemist", zegt Lambregts. "Ik ben ervan overtuigd dat als wij via de huidige eigenaar meer duidelijkheid geven over wat er mogelijk is, er partijen zullen komen met mooie plannen."

Lees ook

WhatsApp Image 2026-06-21 at 13.52.36

De Graafschap trapt oefencampagne af met winst op FC Utrecht

De Graafschap heeft zaterdag de eerste wedstrijd van de oefencampagne in aanloop naar het nieuwe seizoen gewonnen van eredivisionist FC Utrecht. In Elinkwijk werd het 1-2 voor de Doetinchemmers.

Hoogwater0

Olburgen en Steenderen in beeld voor mogelijke rivierverruiming langs de IJssel

Het gebied tussen Olburgen en Steenderen is in beeld als mogelijke locatie voor toekomstige rivierverruiming langs de IJssel. Deskundigen adviseren om te onderzoeken of hier binnendijks ruimte kan worden gereserveerd, zodat de rivier in de toekomst meer water veilig kan afvoeren bij extreem hoogwater. Het gaat nog niet om een vastgesteld plan, maar om een verkenning binnen het landelijke programma Ruimte voor de Rivier 2.0.

GoudenHanden

Motie van wantrouwen tegen voltallig college, vlak voor wisseling

Een week voor de collegewisseling heeft Partij Helder een motie van wantrouwen ingediend tegen het voltallige college van burgemeester en wethouders. Aanleiding is de weigering van het college om informatie te verstrekken over de COA-schouw rond de mogelijke komst van een azc in Montferland.

WhatsApp Image 2026-06-26 at 09.53.59

Code rood voor hitte ook op zaterdag, KNMI waarschuwt voor gezondheidsrisico's

De extreme hitte in de Achterhoek houdt ook zaterdag aan. Daarom heeft het KNMI opnieuw code rood afgegeven. De waarschuwing geldt vanwege temperaturen die opnieuw ruim boven de 30 graden uitkomen. Vooral de combinatie van hoge temperaturen en een hoge luchtvochtigheid zorgt volgens het KNMI voor een zeer belastende hitte.

03 Gemeentehuis Montferland0

Nieuwe coalitie is er uit: ‘Montferland maken we samen’

Onder de naam ‘Montferland maken we samen’ is vrijdagmiddag het nieuwe coalitieprogramma van de gemeente gepresenteerd. De nieuwe coalitie bestaat uit CDA, VVD, PRO en Lokaal Belang Montferland, dit was eind mei ook het advies van de verkenner.

76f3cc2e-84e9-42ed-81e4-a272228a2f32 (1)

Weerboer Gerrit Vossers verwacht verkoeling na het weekend: 'Nog even afzien'

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Bij de Farm & Country Fair in Aalten voorspelt de weerboer in de extreme hitte dat verkoeling na het weekend komt.