gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Nieuwe poging tot verkoop van de Kruisberg, Rijk heeft goede hoop

b509ccc557d916fbb3bbb245de29a681.jpg

Voormalig gevangenis De Kruisberg in Doetinchem staat nog altijd te koop. Een eerste poging om een nieuwe koper te vinden leverde een aantal geïnteresseerden op, maar het kwam nog niet tot een nieuwe eigenaar. Daarom wordt er nu een nieuwe poging ondernomen, met meer duidelijkheid over de mogelijkheden op deze historische plek.

Tim Rondeel | Nick Hermsen |  | Aangepast op
"Dat hebben we geëvalueerd. We hebben gekeken waar het aan heeft gelegen dat we niet tot gunning konden overgaan", legt John Noltes van het Rijksvastgoedbedrijf uit. "De belangrijkste conclusie daaruit is dat de nota van uitgangspunten die er ligt, te veel ruimte liet voor interpretatie." Onder andere het H-gebouw, de voormalige gevangenis, moet gesloopt worden, dat staat vast. Ook is er meer duidelijkheid over de woningbouwopties, hoewel het exacte aantal woningen nog steeds onduidelijk blijft. "We willen zeker woningen toevoegen, maar geen nieuwe woonwijk", aldus Noltes. "Dat zou onvoldoende recht doen aan de omgeving en de historie."

De gemeente Doetinchem hoopt dat er snel duidelijkheid komt, ook voor de bedrijven die tijdelijk in het historische pand gehuisvest zijn. "De bijzondere plek die De Kruisberg sinds 1863 al is, en die ook een speciale plek inneemt in de harten van de Doetinchemmer, verdient een nieuwe toekomst", vertelt wethouder Ingrid Lambregts. "Het is nu volgens mij echt zaak om door te pakken." Op 3 december organiseert het Rijksvastgoedbedrijf een informatiemoment voor omwonenden en mogelijke kopers in De Kruisberg.

Goede hoop
Na de informatieavond kunnen geïnteresseerden opnieuw een plan indienen voor de toekomst van het historische pand. Doetinchem en het Rijksvastgoedbedrijf hebben beiden goede hoop, al blijft het voorlopig nog onduidelijk hoe lang dit proces zal duren. "Die duidelijkheid kunnen wij in de zomer van volgend jaar echt wel geven", zegt Noltes.

Ook Doetinchem heeft veel vertrouwen. "Ik merk dat er veel interesse is bij verschillende partijen, waaronder partijen die we wellicht eerder hebben gemist", zegt Lambregts. "Ik ben ervan overtuigd dat als wij via de huidige eigenaar meer duidelijkheid geven over wat er mogelijk is, er partijen zullen komen met mooie plannen."

Lees ook

WhatsApp Image 2026-05-01 at 16.04.55.jpeg

Flexflitser ingezet op drie wegen in Doetinchem tegen hardrijders

Weggebruikers in de gemeente Doetinchem moeten nog beter op hun snelheid letten. Op drie wegen is sinds kort een flexflitser actief, bedoeld om hard rijden terug te dringen en de verkeersveiligheid te verbeteren. De flexflitser wordt ingezet op de Liemersweg in Doetinchem, de Gaanderenseweg en de Rijksweg in Gaanderen.

Bodembrand Barlo Bocholt.jpg

Bosbrand vlak over de grens bij Bocholt onderstreept hoe droog de grond is

Vlak over de grens met Nederland heeft de brandweer vrijdagmiddag een natuurbrand geblust in een bosgebied bij Barlo, een buurtschap van de Duitse stad Bocholt. De brand ontstond aan de Kotts Stegge en besloeg volgens de brandweer een oppervlakte van ongeveer 400 vierkante meter.

Screenshot 2026-05-01 19.02.54.png

Berry Powel langer bij De Graafschap: ‘Als club grote stappen gezet’

Berry Powel blijft langer aan als technische manager van De Graafschap. De club maakte vrijdag bekend dat het contract van de oud-spits is verlengd tot juni 2027.

blur112ruurlo.jpg

Motorrijder overleden na aanrijding met mestvoertuig in Ruurlo

Een motorrijder is vrijdagmiddag om het leven gekomen bij een ongeval in Ruurlo. De motor botste met een mestvoertuig.

Arbeidsmigranten0.png

Emmerich ziet plan arbeidsmigranten Montferland niet als oplossing voor eigen problemen

De Duitse grensgemeente Emmerich ziet het plan van Montferland om arbeidsmigranten te huisvesten in ’s-Heerenberg niet als oplossing voor de eigen problemen met arbeidsmigranten. Dat zegt woordvoerder Tim Terhorst van de gemeente Emmerich.

PoelierLochemBrand20.jpg

Lochemse poelier opent noodwinkel na verwoestende brand: 'We moeten wel door'

Voor Jeroen Hoffman, eigenaar van Poelier 't Vöske uit Lochem, gaat 20 april de boeken in als een zwarte dag als ondernemer. Zijn zaak raakte flink beschadigd door een hevige brand. Om zijn klanten niet teleur te stellen, schakelt de eigenaar snel door. Donderdag werd een tijdelijke noodwinkel geopend.