gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Nieuwe poging tot verkoop van de Kruisberg, Rijk heeft goede hoop

b509ccc557d916fbb3bbb245de29a681

Voormalig gevangenis De Kruisberg in Doetinchem staat nog altijd te koop. Een eerste poging om een nieuwe koper te vinden leverde een aantal geïnteresseerden op, maar het kwam nog niet tot een nieuwe eigenaar. Daarom wordt er nu een nieuwe poging ondernomen, met meer duidelijkheid over de mogelijkheden op deze historische plek.

Tim Rondeel | Nick Hermsen |  | Aangepast op
"Dat hebben we geëvalueerd. We hebben gekeken waar het aan heeft gelegen dat we niet tot gunning konden overgaan", legt John Noltes van het Rijksvastgoedbedrijf uit. "De belangrijkste conclusie daaruit is dat de nota van uitgangspunten die er ligt, te veel ruimte liet voor interpretatie." Onder andere het H-gebouw, de voormalige gevangenis, moet gesloopt worden, dat staat vast. Ook is er meer duidelijkheid over de woningbouwopties, hoewel het exacte aantal woningen nog steeds onduidelijk blijft. "We willen zeker woningen toevoegen, maar geen nieuwe woonwijk", aldus Noltes. "Dat zou onvoldoende recht doen aan de omgeving en de historie."

De gemeente Doetinchem hoopt dat er snel duidelijkheid komt, ook voor de bedrijven die tijdelijk in het historische pand gehuisvest zijn. "De bijzondere plek die De Kruisberg sinds 1863 al is, en die ook een speciale plek inneemt in de harten van de Doetinchemmer, verdient een nieuwe toekomst", vertelt wethouder Ingrid Lambregts. "Het is nu volgens mij echt zaak om door te pakken." Op 3 december organiseert het Rijksvastgoedbedrijf een informatiemoment voor omwonenden en mogelijke kopers in De Kruisberg.

Goede hoop
Na de informatieavond kunnen geïnteresseerden opnieuw een plan indienen voor de toekomst van het historische pand. Doetinchem en het Rijksvastgoedbedrijf hebben beiden goede hoop, al blijft het voorlopig nog onduidelijk hoe lang dit proces zal duren. "Die duidelijkheid kunnen wij in de zomer van volgend jaar echt wel geven", zegt Noltes.

Ook Doetinchem heeft veel vertrouwen. "Ik merk dat er veel interesse is bij verschillende partijen, waaronder partijen die we wellicht eerder hebben gemist", zegt Lambregts. "Ik ben ervan overtuigd dat als wij via de huidige eigenaar meer duidelijkheid geven over wat er mogelijk is, er partijen zullen komen met mooie plannen."

Lees ook

PontbaasDirkWijers0

Dirk Wijers viert halve eeuw als pontbaas van Bronkhorsterveer: 'Je kunt hier van alles doen'

Al vijftig jaar staat Dirk Wijers aan het roer van een van de belangrijkste verbindingen tussen de Veluwe en de Achterhoek. De 74-jarige Bronkhorster pontbaas heeft in die halve eeuw ontelbare mensen van de ene naar de andere oever gebracht. De stoïcijnse pontbaas werd woensdagochtend met een smoesje naar Herberg De Gouden Leeuw gelokt, waar hij ter ere van zijn vijftigjarig jubileum in het zonnetje werd gezet.

Frederik Jacob Weber

Doetinchemmer schrijft boek na hersentumor: ‘Ik wist niet dat het leven zo mooi kon zijn’

Een hersentumor ter grootte van anderhalve sinaasappel zette elf jaar geleden het leven van de 49-jarige Frederik Jacob Weber uit Doetinchem op zijn kop. In de zware herstelperiode besloot hij zijn ervaringen op papier te zetten om deze periode te kunnen verwerken. Deze ervaringen vormden de basis voor zijn eigen boek dat op 10 september gelanceerd werd.

DJI_20261026142410_0134_D

Hoogste punt bereikt voor veertig sociale huurappartementen naast station Doetinchem

Naast station Doetinchem zijn de afgelopen maanden nieuwe sociale huurappartementen uit de grond verrezen. Bij de bouw van de veertig appartementen is inmiddels het hoogste punt bereikt. Daarmee krijgt het Stationskwartier, zoals het woongebied heet, steeds meer vorm.

WhatsApp Image 2026-10-27 at 23.03.56

De Graafschap sneuvelt weer in eerste bekerronde

Ook dit seizoen is De Graafschap in de Eurojackpot KNVB-beker niet verder gekomen dan ronde 1. In het Parkstad Limburg Stadion werd met 1-0 verloren van Roda JC.

2e2d95ac-c2e6-4e4d-8560-19411610fb6a

Parkeren in Duitse grenssteden duurder? Kleve wil tarieven met 50 procent verhogen

Parkeren in Kleve en Emmerich kan vanaf 2027 duurder worden. In Kleve liggen verhogingen tot 50 procent op tafel, Emmerich krijgt ook te maken met een verhoging van de parkeertarieven in de binnenstad. De aanjager van het duurder worden is een wijziging van btw-regels.

profielschetsLochem0

Lochem zoekt verbindende burgemeester met gevoel voor nuchterheid

Inlevingsvermogen, verbindend, vernieuwingsgericht en benaderbaar, dat zijn eigenschappen die de nieuwe burgemeester van Lochem moet hebben. Tijdens een extra raadsvergadering heeft de gemeenteraad de profielschets van de nieuwe burgemeester vastgesteld en overhandigd aan de commissaris van de Koning.