gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Nieuwe poging tot verkoop van de Kruisberg, Rijk heeft goede hoop

b509ccc557d916fbb3bbb245de29a681.jpg

Voormalig gevangenis De Kruisberg in Doetinchem staat nog altijd te koop. Een eerste poging om een nieuwe koper te vinden leverde een aantal geïnteresseerden op, maar het kwam nog niet tot een nieuwe eigenaar. Daarom wordt er nu een nieuwe poging ondernomen, met meer duidelijkheid over de mogelijkheden op deze historische plek.

Tim Rondeel | Nick Hermsen |  | Aangepast op
"Dat hebben we geëvalueerd. We hebben gekeken waar het aan heeft gelegen dat we niet tot gunning konden overgaan", legt John Noltes van het Rijksvastgoedbedrijf uit. "De belangrijkste conclusie daaruit is dat de nota van uitgangspunten die er ligt, te veel ruimte liet voor interpretatie." Onder andere het H-gebouw, de voormalige gevangenis, moet gesloopt worden, dat staat vast. Ook is er meer duidelijkheid over de woningbouwopties, hoewel het exacte aantal woningen nog steeds onduidelijk blijft. "We willen zeker woningen toevoegen, maar geen nieuwe woonwijk", aldus Noltes. "Dat zou onvoldoende recht doen aan de omgeving en de historie."

De gemeente Doetinchem hoopt dat er snel duidelijkheid komt, ook voor de bedrijven die tijdelijk in het historische pand gehuisvest zijn. "De bijzondere plek die De Kruisberg sinds 1863 al is, en die ook een speciale plek inneemt in de harten van de Doetinchemmer, verdient een nieuwe toekomst", vertelt wethouder Ingrid Lambregts. "Het is nu volgens mij echt zaak om door te pakken." Op 3 december organiseert het Rijksvastgoedbedrijf een informatiemoment voor omwonenden en mogelijke kopers in De Kruisberg.

Goede hoop
Na de informatieavond kunnen geïnteresseerden opnieuw een plan indienen voor de toekomst van het historische pand. Doetinchem en het Rijksvastgoedbedrijf hebben beiden goede hoop, al blijft het voorlopig nog onduidelijk hoe lang dit proces zal duren. "Die duidelijkheid kunnen wij in de zomer van volgend jaar echt wel geven", zegt Noltes.

Ook Doetinchem heeft veel vertrouwen. "Ik merk dat er veel interesse is bij verschillende partijen, waaronder partijen die we wellicht eerder hebben gemist", zegt Lambregts. "Ik ben ervan overtuigd dat als wij via de huidige eigenaar meer duidelijkheid geven over wat er mogelijk is, er partijen zullen komen met mooie plannen."

Lees ook

WIjd still.jpg

De Graafschap Vrouwen blijven in de race voor kampioenschap

De vrouwen van De Graafschap hebben op De Vijverberg met 3-0 gewonnen van hekkensluiter FC Groningen. Sam Roddenhof scoorde twee keer en bracht daarmee haar persoonlijke doelsaldo op 26. De andere treffer kwam op naam van Anne Tijink. De ploeg van Timo Klein Hesselink blijft door deze overwinning op de tweede plaats staan, drie punten achter koploper Jong Ajax.

MF01691.jpg

Storing rioolwaterzuivering Haarlo beïnvloedt waterkwaliteit Berkel

Een technische storing bij de rioolwaterzuivering in Haarlo heeft gevolgen voor de waterkwaliteit van de rivier de Berkel. Door het probleem komt er momenteel een verhoogde hoeveelheid ammonium in het water terecht.

Robot0.png

Robotfinale tussen basisscholen in Civon: 'Doet-ie het wel, doet-ie het niet’

Na weken van bouwen, programmeren en timmeren was het vrijdagochtend zover bij het Civon Innovatiecentrum. Een robotfinalewedstrijd in Ulft, tussen verschillende basisscholen uit de regio. Tientallen kinderen streden tegen elkaar om twee prijzen in de zogeheten Tech-Tok League.

KwintGRA.jpg

Basisdebuut voor Kwint in Venlo: El Kadiri terug in selectie

Kyano Kwint begint zaterdagmiddag in Venlo voor het eerst in de basis bij De Graafschap. De 19-jarige spits, die als invaller goed op schot is, krijgt het vertrouwen van trainer Marinus Dijkhuizen tegen VVV.

67aa6302fdf30f1df00ff5350d3428a9.jpg

Mark S. (32) veroordeeld tot 10 jaar cel en tbs voor verkrachting en grootschalige sextortion

Borculoër Mark S. is door de rechtbank veroordeeld tot een gevangenisstraf van 10 jaar en tbs met dwang. Hij hield jarenlang tientallen meisjes in zijn greep door hen online af te persen en te chanteren met naaktfoto's en video's. Veel vrouwen waren destijds minderjarig. "De slachtoffers zijn voor het leven getekend", zegt de rechtbank.

Schermafbeelding 2026-04-10 101344.png

WK voetbal krijgt Achterhoeks tintje: Dieperink als VAR naar eindtoernooi

Het WK voetbal krijgt komende zomer een duidelijk Achterhoeks tintje. De 37-jarige videoscheidsrechter Rob Dieperink is geselecteerd voor het grootste podium in het internationale voetbal. Het toernooi wordt dit jaar gehouden in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.