gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Nieuwe partner voor veelbesproken wasservice Montferland

2150c7b722e900f039578a48401ab28d

De gemeente Montferland heeft een nieuwe partij gevonden voor de wasservice. Schoonmaakbedrijf Mabeon uit Doetinchem gaat de dienst per 1 april uitvoeren. Hiermee voldoet het college deels aan het verzoek van de gemeenteraad om de wasservice onder te brengen bij een lokale partij waar mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt werken.

Tim Rondeel |  | Aangepast op
‘Na gesprekken met meerdere kandidaten hebben wij Mabeon uit Doetinchem geselecteerd als onze nieuwe partner’, laat de gemeente weten. De raad had als wens dat de service zou worden uitgevoerd door een lokale partij. Deze werd niet in eigen gemeente gevonden, maar wel in buurgemeente Doetinchem. Toch is het deels een lokale partij. Het bedrijf werkt al jarenlang samen met Laborijn en met medewerkers met een afstand tot de arbeidsmarkt. ‘Vanuit onze gemeente worden regelmatig mensen geplaatst bij Mabeon, wat deze samenwerking waardevol maakt.’

De wasservice is al jarenlang een heikel punt in Montferland. Sinds april 2021 verzorgt Zorgplus uit Harderwijk de dienst. Dit zorgde de laatste jaren voor veel kritiek van inwoners en raadsleden. Er werden door bewoners met een zorg- en wasindicatie ook bezwaren ingediend in samenwerking met juristen.

De samenwerking tussen Montferland en Mabeon wordt de komende twee jaar als een pilot uitgevoerd. Na een jaar volgt een evaluatiemoment. Volgens de gemeente gaan de inwoners niks merken van de wijziging.

Lees meer over:

|

Lees ook

EsbroXXL0

Lange rijen bij opening Esbro Shop XXL in Wehl: 'Wat gebeurt hier?'

Lange rijen, een volle winkel en winkelkarren die tot de rand gevuld zijn. De Esbro Shop XXL van kippenslachterij Esbro opende woensdagochtend zijn deuren in het hart van Wehl. Door de toenemende drukte was een verhuizing naar een grotere locatie onvermijdelijk. Die werd gevonden in het voormalige pand van de Boni. Al vroeg stonden klanten in de rij om onder meer hun kipproducten in te slaan.

ColaitieAkkoord0

Coalitieakkoord Bronckhorst ondertekend: compromissen op windmolens en asiel

Het heeft even geduurd, maar er is witte rook in Bronckhorst. Als laatste Achterhoekse gemeente is er woensdag een coalitieakkoord gepresenteerd. Gemeentebelangen Bronckhorst (GBB), VVD, D66 en PRO moesten op cruciale onderwerpen de nodige compromissen sluiten.

WhatsApp Image 2026-07-07 at 20.11.59

Honderden grasmaaiers scheuren over Zwarte Cross-terrein: ‘Machtig mooi’

‘ZITMAAIERS VERENIGT U!’, met die oproep hoopte de organisatie zoveel mogelijk krachten te verzamelen op het festivalterrein van de Zwarte Cross. Er werd massaal gehoor gegeven, ruim driehonderd fanatieke maaiers maakten het festivalterrein kort. Bram van Bronkhorst, organisatie: “Volgens mij is dit een wereldrecord.”

TERBORGSEWEG DRONE0

Klachtensysteem, extra toezicht en overleg moeten risico’s asielopvang Doetinchem beperken

De opening van de asielopvanglocatie aan de Terborgseweg in Doetinchem komt steeds dichterbij. Eerder werd een risicoanalyse gepubliceerd waarin tientallen mogelijke risico’s op het gebied van veiligheid en leefbaarheid werden benoemd. Inmiddels heeft de gemeente een beheerplan vastgesteld met concrete maatregelen die moeten voorkomen dat deze risico’s daadwerkelijk ontstaan.

Schermafbeelding 2026-07-08 114341

Automobilist knalt achterop busje op Hengeloseweg in Vorden

Bij een ongeval op de Hengeloseweg in Vorden is een automobilist woensdagochtend hard achterop een busje geknald. De bestuurder zag te laat dat het busje stopt voor een afslaande auto.

WhatsApp Image 2026-07-07 at 21.26.02

Man maakt kampvuur in bos Beek, hardlopers bellen hulpdiensten

Hardlopers moesten dinsdagavond tegen 20.30 uur even twee keer kijken toen ze bezig waren met hun rondje door het bos bij Beek. Aan de rand van het droge bospad zat een man rustig bij zijn zelfgemaakte kampvuur. De hardlopers schakelden de hulpdiensten in, de man was zich van geen kwaad bewust.