Ulft, Nederland
Terug

Nieuwe partner voor veelbesproken wasservice Montferland

2150c7b722e900f039578a48401ab28d.jpg

De gemeente Montferland heeft een nieuwe partij gevonden voor de wasservice. Schoonmaakbedrijf Mabeon uit Doetinchem gaat de dienst per 1 april uitvoeren. Hiermee voldoet het college deels aan het verzoek van de gemeenteraad om de wasservice onder te brengen bij een lokale partij waar mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt werken.

Tim Rondeel |  | Aangepast op
‘Na gesprekken met meerdere kandidaten hebben wij Mabeon uit Doetinchem geselecteerd als onze nieuwe partner’, laat de gemeente weten. De raad had als wens dat de service zou worden uitgevoerd door een lokale partij. Deze werd niet in eigen gemeente gevonden, maar wel in buurgemeente Doetinchem. Toch is het deels een lokale partij. Het bedrijf werkt al jarenlang samen met Laborijn en met medewerkers met een afstand tot de arbeidsmarkt. ‘Vanuit onze gemeente worden regelmatig mensen geplaatst bij Mabeon, wat deze samenwerking waardevol maakt.’

De wasservice is al jarenlang een heikel punt in Montferland. Sinds april 2021 verzorgt Zorgplus uit Harderwijk de dienst. Dit zorgde de laatste jaren voor veel kritiek van inwoners en raadsleden. Er werden door bewoners met een zorg- en wasindicatie ook bezwaren ingediend in samenwerking met juristen.

De samenwerking tussen Montferland en Mabeon wordt de komende twee jaar als een pilot uitgevoerd. Na een jaar volgt een evaluatiemoment. Volgens de gemeente gaan de inwoners niks merken van de wijziging.

Lees meer over:

|

Lees ook

WhatsApp Image 2026-02-13 at 10.21.18 PM.jpeg

Invallers El Kadiri en Kwint helpen De Graafschap aan zege

De Graafschap is het carnavalsweekend goed begonnen. In Eindhoven werd er met 1-2 gewonnen van Jong PSV en heroverden de Doetinchemmers de derde plek in de Eerste Divisie.

WhatsApp Image 2026-02-13 at 15.32.36.jpeg

Auto vliegt in brand op N18 bij Varsseveld, niemand gewond

Op de N18 bij Varsseveld is vrijdagmiddag een voertuig in brand gevlogen. Vermoedelijk is de brand ontstaan door kortsluiting. Er raakte niemand gewond.

01_voorgevel.jpg

Samenwerking op ‘Campus Achterhoek’ moet onderwijs in Doetinchem versterken

De nieuwe ‘Campus Achterhoek’ krijgt steeds meer vorm. Iselinge Hogeschool en het Graafschap College willen samen een kloppend hart creëren voor mbo-, associate degree- en hbo-onderwijs in de regio. De eerste stap in die ambitie is de verhuizing van Iselinge Hogeschool naar een nieuwe vleugel, die wordt aangebouwd aan het gebouw van het Graafschap College aan de Kennedylaan. Een belangrijke ontwikkeling voor het onderwijs in Doetinchem én voor de toekomst van de hogeschool.

PlatteDroomAfl210.jpg

De Platte Droom | Jonge Achterhoekers werken hard aan eigen droomwoning

Jonge Achterhoekers Liz Hagen, Calvin te Vaarwerk en Matthijs Hilge hebben allemaal de ambitie om in de Achterhoek hun droomhuis te realiseren. In de tweede aflevering van de driedelige serie ‘De Platte Droom’ is te volgen hoe de jongeren dit aan willen pakken.

d8e6138b-8b84-4b66-b085-b2657e7d17ae.jpg

Explosie in Eibergen: politie zoekt getuigen

Bij een gebouw aan de Hemstea in Eibergen is in de nacht van donderdag op vrijdag een explosie geweest. De politie gaat ervan uit dat de ontploffing door menselijk handelen is veroorzaakt.

Gerrit6710.jpg

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een wisselvallig carnavalsweekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Bij IKC De Wijssel in Gendringen tijdens de carnavalsviering voorspelt de weerboer een carnavalsweekend met veel gezichten.