gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Nieuwe partner voor veelbesproken wasservice Montferland

2150c7b722e900f039578a48401ab28d

De gemeente Montferland heeft een nieuwe partij gevonden voor de wasservice. Schoonmaakbedrijf Mabeon uit Doetinchem gaat de dienst per 1 april uitvoeren. Hiermee voldoet het college deels aan het verzoek van de gemeenteraad om de wasservice onder te brengen bij een lokale partij waar mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt werken.

Tim Rondeel |  | Aangepast op
‘Na gesprekken met meerdere kandidaten hebben wij Mabeon uit Doetinchem geselecteerd als onze nieuwe partner’, laat de gemeente weten. De raad had als wens dat de service zou worden uitgevoerd door een lokale partij. Deze werd niet in eigen gemeente gevonden, maar wel in buurgemeente Doetinchem. Toch is het deels een lokale partij. Het bedrijf werkt al jarenlang samen met Laborijn en met medewerkers met een afstand tot de arbeidsmarkt. ‘Vanuit onze gemeente worden regelmatig mensen geplaatst bij Mabeon, wat deze samenwerking waardevol maakt.’

De wasservice is al jarenlang een heikel punt in Montferland. Sinds april 2021 verzorgt Zorgplus uit Harderwijk de dienst. Dit zorgde de laatste jaren voor veel kritiek van inwoners en raadsleden. Er werden door bewoners met een zorg- en wasindicatie ook bezwaren ingediend in samenwerking met juristen.

De samenwerking tussen Montferland en Mabeon wordt de komende twee jaar als een pilot uitgevoerd. Na een jaar volgt een evaluatiemoment. Volgens de gemeente gaan de inwoners niks merken van de wijziging.

Lees meer over:

|

Lees ook

b9a260de-a153-3112-9de8-41acd48ae6fc

Man (68) aangehouden nadat video van potloodventer viral gaat

De politie heeft een 68-jarige man uit Montferland aangehouden die in beeld kwam nadat Valerie tijdens een wandeling begin augustus werd achtervolgd door een potloodventer. De man is gehoord en wordt verdacht van schennispleging.

GRAALM0

De Graafschap op jacht naar broodnodige punten tegen Almere City

De Graafschap is na een moeizame seizoensstart dringend op zoek naar punten. Na slechts één punt uit de eerste drie wedstrijden moet het zaterdagavond op de eigen Vijverberg beter tegen Almere City. Verdediger Thomas Kok kan de Superboeren daarbij weer helpen. De 28-jarige Brabander vertrok afgelopen zomer nog uit Doetinchem, maar keerde deze week verrassend terug.

DSC02743

De Graafschap Onder-21 versterkt zich met Feyenoorder Ringeling

De Graafschap heeft de selectie van Onder-21 versterkt met de 20-jarige Sam Ringeling. De centrale verdediger komt transfervrij over van Feyenoord en sluit per direct aan bij het opleidingsteam van de Doetinchemmers.

Wielrennen234

Ronde van Ulft en Ronde van de Achterhoek slaan handen ineen: 'Ideaalplaatje'

De Ronde van de Achterhoek en de Ronde van Ulft slaan dit jaar de handen ineen. Komende zondag komen de wielerfans volop aan hun trekken in Ulft. De regionale ronde profiteert onder meer van de lokale contacten, terwijl de Ulftse organisatie kan meeliften op de vergunning en faciliteiten van de grotere koers. Voor de Ronde van Ulft betekent de samenwerking bovendien een aantal veranderingen.

GerritVossers220

Weerboer Gerrit voorspelt wederom wisselvallig weekend, nu met wat meer drupjes

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit Lievelde voorspelt de weerboer wederom een wisselvallig weekend, nu met wat meer drupjes.

WolfInZak0

De wolf kent geen grenzen maar de aanpak wel

Nederland heeft de Duitse aanpak van de wolf als voorbeeld genomen. Maar de Duitse regels en ervaringen blijken niet één op één toepasbaar. In Duitsland kan in gebieden met veel wolven sneller kan worden ingegrepen tegen dieren die problemen veroorzaken.