gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Nieuwe partner voor veelbesproken wasservice Montferland

2150c7b722e900f039578a48401ab28d

De gemeente Montferland heeft een nieuwe partij gevonden voor de wasservice. Schoonmaakbedrijf Mabeon uit Doetinchem gaat de dienst per 1 april uitvoeren. Hiermee voldoet het college deels aan het verzoek van de gemeenteraad om de wasservice onder te brengen bij een lokale partij waar mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt werken.

Tim Rondeel |  | Aangepast op
‘Na gesprekken met meerdere kandidaten hebben wij Mabeon uit Doetinchem geselecteerd als onze nieuwe partner’, laat de gemeente weten. De raad had als wens dat de service zou worden uitgevoerd door een lokale partij. Deze werd niet in eigen gemeente gevonden, maar wel in buurgemeente Doetinchem. Toch is het deels een lokale partij. Het bedrijf werkt al jarenlang samen met Laborijn en met medewerkers met een afstand tot de arbeidsmarkt. ‘Vanuit onze gemeente worden regelmatig mensen geplaatst bij Mabeon, wat deze samenwerking waardevol maakt.’

De wasservice is al jarenlang een heikel punt in Montferland. Sinds april 2021 verzorgt Zorgplus uit Harderwijk de dienst. Dit zorgde de laatste jaren voor veel kritiek van inwoners en raadsleden. Er werden door bewoners met een zorg- en wasindicatie ook bezwaren ingediend in samenwerking met juristen.

De samenwerking tussen Montferland en Mabeon wordt de komende twee jaar als een pilot uitgevoerd. Na een jaar volgt een evaluatiemoment. Volgens de gemeente gaan de inwoners niks merken van de wijziging.

Lees meer over:

|

Lees ook

Tante Rikie3

Zwarte Cross brengt eerbetoon aan Tante Rikie met slogan voor 2027

De Zwarte Cross heeft maandagmiddag de slogan voor de editie van 2027 bekendgemaakt. Met ‘Rikie Forever!’ brengt de organisatie een eerbetoon aan Tante Rikie, de festivaldirectrice in ruste.

HybridAchterhoek (13)

Honderden atleten gaan tijdens Hybrid Achterhoek tot het uiterste

Meer dan driehonderd atleten gingen zaterdag tot het gaatje in de SSP-hal in Ulft. Tijdens de Hybrid Achterhoek combineren de deelnemers hardlopen met verschillende kracht- en conditieoefeningen. Organisator Bram de Vries krijgt energie van al die fanatiekelingen.

Jotihunt0

XXL-vossenjacht door de Achterhoek tijdens jubileumeditie van Jotihunt

26 uur lang jagen op vossen en daarbij diverse opdrachten uitvoeren om punten te behalen, dat is het doel van de Jotihunt. Honderden scouts van negen Achterhoekse verenigingen deden dit weekend tijdens de 25e editie van dit evenement een gooi naar de winst.

WhatsApp Image 2026-10-19 at 14.26.00

Kortsluiting zorgt voor flinke rookontwikkeling in ’s-Heerenberg

De hulpdiensten zijn maandagmiddag uitgerukt vanwege flinke rookontwikkeling in een woning aan het Rodingsveen in ’s-Heerenberg. De rook ontstond door kortsluiting in een stopcontact. Er raakte niemand gewond.

rechtbankZutphen

Cel voor Doetinchemmer (54) na poging tot verkrachting ex

Een 54-jarige man uit Doetinchem is veroordeeld voor het proberen te verkrachten en het mishandelen van zijn ex. De man heeft een gevangenisstraf gekregen van twee jaar, waarvan tien maanden voorwaardelijk.

WhatsApp Image 2026-10-19 at 13.28.33

CBR ziet geen reden voor theorie-examens in de Achterhoek ondanks beoogde verhuizing

Hoewel het CBR een nieuwe locatie voor praktijkexamens in Doetinchem lijkt te hebben gevonden, is er nog altijd geen mogelijkheid voor Achterhoekers om in de regio hun theorie-examen af te leggen. Het Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen (CBR) ziet geen aanleiding om daar verandering in te brengen.