gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Nieuwe menroute door Zwarte Veen geopend met rijtuigrit

535b476b58e009374f0732e25dfa987d

Met een rijtuigtocht is het nieuwe pad voor paardenmenners door natuurgebied het Zwarte Veen in gebruik genomen. Recreatie en natuur komen samen op de locatie in het buitengebied van Varsseveld, waar ook ruimte is voor wandelaars en fietsers.

Tim Rondeel | Nick Hermsen |
“Het was al een prachtig gebied”, zegt wethouder Ria Ankersmit. “Maar nu hebben we een extra impuls gegeven op recreatiemogelijkheden met fiets-, wandel- én menpaden. En we hebben achttien hectare extra natuur aangelegd. Daarmee kunnen we een grotere beleving maken met elkaar in dit gebied.” Ook wethouder John Haverdil genoot van de rondrit met het rijtuig: “Ik heb het voorrrecht dat bestuurders in zo’n kar mooi rond mogen. De aanplant moet her en der nog geschieden. Dus ik denk als we in het voorjaar zijn, als het wat zonniger wordt, dan ga je nog meer genieten. Maar het is nu al een heel mooi gebied geworden.”

Naast voor recreatie en natuur, is het gebied ook belangrijk voor het Waterschap Rijn en IJssel. Bij piekbuien en bij extreme droogte wordt er water vastgehouden. “Het is ontzettend belangrijk dat de we dit breed doen in het hele stroomgebied”, aldus heemraad Peter Schrijver. “We moeten echt vertragen om te zorgen dat zo min mogelijk water wordt afgevoerd naar de IJssel. Dat is het enige antwoord dat we kunnen geven op die extreem droge zomers, waarvan we er nu al een aantal hebben meegemaakt.”

'Zeker een voorbeeld'
Van de rijtuigrit door het gebied genoot ook heemraad Schrijver met volle teugen, maar in de toekomst zou het proces wat hem betreft wel sneller mogen. De ontwikkeling van het Zwarte Veen begon in 2005 in samenspraak met onder meer lokale agrariërs. “Ik denk dat het zeker een voorbeeld is”, zegt wethouder Ankersmit. “De tijd nemen met elkaar, de rust nemen en iedereen het comform geven en gezamenlijk de doelen bereiken.”

Foto: REGIO8

Lees ook

04 Oude IJsselstreek

Oude IJsselstreek onder toezicht gesteld door tekort aan asielopvang

Minister Bart van den Brink van Asiel en Migratie heeft de gemeente Oude Ijsselstreek officieel onder toezicht gesteld. Dat doet de minister bij gemeenten die niet voldoen aan de spreidingswet. Daarmee is Oude IJsselstreek de derde Achterhoekse gemeente die onder toezicht staat.

WhatsApp Image 2026-10-05 at 15.11.17

Brand in container bij afvalverzamelpunt in Doetinchem

Een container met restafval op het afvalverzamelpunt van Buha aan de Havenstraat in Doetinchem is maandagmiddag in brand gevlogen. Niemand raakte daarbij gewond.

brommobiel0

Tientallen brommobielen toeren tijdens eerste 'molentocht' door de Achterhoek

Geen motoren of trekkers, maar tientallen brommobielen toerden afgelopen zaterdag Door de straten van de Achterhoek. Vanuit Beek werd voor het eerst een molentocht georganiseerd, speciaal voor deze kleine voertuigen. De animo bleek groter dan de organisatie vooraf had verwacht.

Boek

Onderzoek brengt herkomst Achterhoekers in kaart: ‘Veel mensen hebben buitenlandse voorouders’

Hoe Achterhoeks zijn de mensen die zich Achterhoeker noemen nu echt? Met die vraag ging onderzoekers Natalya Staring en Willem Willemsen van het ECAL een paar jaar geleden aan de slag voor het boek 'n Kommen en gaon. In hun zoektocht naar de herkomst van Achterhoekers stuitten ze op opvallende verhalen. Zo blijkt er een bijzondere link tussen Terborg en Suriname en hebben veel Achterhoekse families Duitse wortels.

Kegelclub0

Terborgse kegelclub viert 100-jarig jubileum, toekomst blijft onzeker

Het is een bijzonder jaar voor kegelclub Alle Negen uit Terborg, want de vereniging bestaat honderd jaar. Sommige leden staan zelfs al meer dan een halve eeuw op de baan. In al die jaren zijn er heel wat kegels omgegooid, maar de sportieve prestaties zijn lang niet het belangrijkste.

gldvrouwengra

De Graafschap Vrouwen wint ruim van AZ en klimt naar de zesde plek

De Graafschap Vrouwen heeft zondag met een ruime 3-0 gewonnen van AZ. De ploeg stijgt daardoor in de ranglijst van plek acht naar zes, een plek waar veel van de spelers minimaal hopen te eindigen.