gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Nieuwe menroute door Zwarte Veen geopend met rijtuigrit

535b476b58e009374f0732e25dfa987d

Met een rijtuigtocht is het nieuwe pad voor paardenmenners door natuurgebied het Zwarte Veen in gebruik genomen. Recreatie en natuur komen samen op de locatie in het buitengebied van Varsseveld, waar ook ruimte is voor wandelaars en fietsers.

Tim Rondeel | Nick Hermsen |
“Het was al een prachtig gebied”, zegt wethouder Ria Ankersmit. “Maar nu hebben we een extra impuls gegeven op recreatiemogelijkheden met fiets-, wandel- én menpaden. En we hebben achttien hectare extra natuur aangelegd. Daarmee kunnen we een grotere beleving maken met elkaar in dit gebied.” Ook wethouder John Haverdil genoot van de rondrit met het rijtuig: “Ik heb het voorrrecht dat bestuurders in zo’n kar mooi rond mogen. De aanplant moet her en der nog geschieden. Dus ik denk als we in het voorjaar zijn, als het wat zonniger wordt, dan ga je nog meer genieten. Maar het is nu al een heel mooi gebied geworden.”

Naast voor recreatie en natuur, is het gebied ook belangrijk voor het Waterschap Rijn en IJssel. Bij piekbuien en bij extreme droogte wordt er water vastgehouden. “Het is ontzettend belangrijk dat de we dit breed doen in het hele stroomgebied”, aldus heemraad Peter Schrijver. “We moeten echt vertragen om te zorgen dat zo min mogelijk water wordt afgevoerd naar de IJssel. Dat is het enige antwoord dat we kunnen geven op die extreem droge zomers, waarvan we er nu al een aantal hebben meegemaakt.”

'Zeker een voorbeeld'
Van de rijtuigrit door het gebied genoot ook heemraad Schrijver met volle teugen, maar in de toekomst zou het proces wat hem betreft wel sneller mogen. De ontwikkeling van het Zwarte Veen begon in 2005 in samenspraak met onder meer lokale agrariërs. “Ik denk dat het zeker een voorbeeld is”, zegt wethouder Ankersmit. “De tijd nemen met elkaar, de rust nemen en iedereen het comform geven en gezamenlijk de doelen bereiken.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Boumans

Maarten van Rossem onder de indruk van visie Boumans op asielopvang

Maarten van Rossem is onder de indruk van de visie van burgemeester Mark Boumans, met name als het gaat om migratie en asielopvang. De 82-jarige historicus interviewde de Doetinchemse burgemeester voor zijn tijdschrift Maarten! en blikte daarna op zijn eigen kanaal terug op het gesprek.

RN20260901-9070

De Graafschap huurt doelman Paul Reverson van Ajax

De 21-jarige Paul Reverson speelt komend seizoen in het shirt van De Graafschap. De doelman komt op huurbasis over van Ajax en tekent voor één seizoen. De Superboeren hebben daarnaast een optie tot koop bedongen.

112rekken_BLUR

Geen gewonden bij flinke botsing tegen boom in Rekken

Bij een eenzijdig ongeval in Rekken in een auto flink beschadigd geraakt. De inzittende is niet gewond geraakt, wel was hij onder invloed.

WhatsApp Image 2026-08-31 at 18.03.37

Automobilist schiet uit bocht en belandt in beek in Winterswijk

Een automobilist is maandagavond met zijn auto in een beek in Winterswijk beland. De bestuurder verloor de macht over het stuur, maar raakte niet gewond.

DSC05405

De Graafschap haalt Jorn Triep naar Doetinchem

De Graafschap heeft een extra aanvallende middenvelder binnen. De 21-jarige Jorn Triep tekent tot 2028 in Doetinchem. Triep komt over van Sparta Rotterdam.

IMG_0213

‘Bel’ moet onduidelijke raadsleden Berkelland wakker schudden

Is een raadsvergadering in Berkelland voor álle inwoners van de gemeente goed te volgen? Is het taalgebruik niet te ambtelijk? De raadsleden van Berkelland gaan dinsdagavond 8 september een spel spelen om dat te testen.