gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Nieuwe menroute door Zwarte Veen geopend met rijtuigrit

535b476b58e009374f0732e25dfa987d

Met een rijtuigtocht is het nieuwe pad voor paardenmenners door natuurgebied het Zwarte Veen in gebruik genomen. Recreatie en natuur komen samen op de locatie in het buitengebied van Varsseveld, waar ook ruimte is voor wandelaars en fietsers.

Tim Rondeel | Nick Hermsen |
“Het was al een prachtig gebied”, zegt wethouder Ria Ankersmit. “Maar nu hebben we een extra impuls gegeven op recreatiemogelijkheden met fiets-, wandel- én menpaden. En we hebben achttien hectare extra natuur aangelegd. Daarmee kunnen we een grotere beleving maken met elkaar in dit gebied.” Ook wethouder John Haverdil genoot van de rondrit met het rijtuig: “Ik heb het voorrrecht dat bestuurders in zo’n kar mooi rond mogen. De aanplant moet her en der nog geschieden. Dus ik denk als we in het voorjaar zijn, als het wat zonniger wordt, dan ga je nog meer genieten. Maar het is nu al een heel mooi gebied geworden.”

Naast voor recreatie en natuur, is het gebied ook belangrijk voor het Waterschap Rijn en IJssel. Bij piekbuien en bij extreme droogte wordt er water vastgehouden. “Het is ontzettend belangrijk dat de we dit breed doen in het hele stroomgebied”, aldus heemraad Peter Schrijver. “We moeten echt vertragen om te zorgen dat zo min mogelijk water wordt afgevoerd naar de IJssel. Dat is het enige antwoord dat we kunnen geven op die extreem droge zomers, waarvan we er nu al een aantal hebben meegemaakt.”

'Zeker een voorbeeld'
Van de rijtuigrit door het gebied genoot ook heemraad Schrijver met volle teugen, maar in de toekomst zou het proces wat hem betreft wel sneller mogen. De ontwikkeling van het Zwarte Veen begon in 2005 in samenspraak met onder meer lokale agrariërs. “Ik denk dat het zeker een voorbeeld is”, zegt wethouder Ankersmit. “De tijd nemen met elkaar, de rust nemen en iedereen het comform geven en gezamenlijk de doelen bereiken.”

Foto: REGIO8

Lees ook

weth bland

De Regisseur, Man met een Missie en Ei van Columbus in Berkelland

Het nieuwe college van Berkelland gaat onder het mom van ‘verbinding’ met een schone lei beginnen aan een nieuwe bestuursperiode, met een ‘nieuw’ bestuursmodel. Zes zaken die zijn opgevallen tijdens de presentatie van het nieuwe raadsprogramma.

LaatsepaaltjeZC0

Laatste paaltje Zwarte Cross de grond in, opbouw officieel begonnen

Met nog zo’n vier weken te gaan tot het feest van de Zwarte Cross weer los barst, zijn de eerste zichtbare voorbereidingen een feit. De nieuwe burgemeester van de gemeente Oost-Gelre, waar het festival gehouden wordt, had de eer om het aller laatste markeerpaaltje de grond in te slaan.

WhatsApp Image 2026-06-22 at 07.21.43

Automobilist zwaargewond na botsing tegen boom in Zelhem

Bij een eenzijdig ongeval op de Halseweg in Zelhem is maandagochtend een automobilist zwaargewond geraakt. De bestuurder kwam door een nog onbekende oorzaak in de berm terecht en botste tegen een boom.

WhatsApp Image 2026-06-21 at 13.52.36

De Graafschap trapt seizoen af met duidelijke ambities en aast op langer verblijf Niemeijer

De Graafschap is zondagmiddag op de velden van ZZC ’20 in Zelhem begonnen aan de voorbereiding op een nieuw seizoen in de Keuken Kampioen Divisie. Onder leiding van de nieuwe hoofdtrainer Thomas Duivenvoorden werd de toon met een pittige en energieke training, gelijk gezet.

GemeentehuisLochem

Samenwerking in Lochem moet jongeren helpen met hun mentale gezondheid

De gemeente Lochem, Welzijn Lochem en het Staring College in Lochem gaan meerdere jaren samenwerken om de mentale gezondheid, weerbaarheid en ontwikkeling van jongeren te versterken. Volgens de gemeente staat de mentale gezondheid van jongeren ook in Lochem onder druk.

minke grob geurtsen dichtbundel

Netterdense deelt persoonlijke levensverhaal in dichtbundel: 'Hoop dat mensen er troost uit halen'

Om ingrijpende gebeurtenissen uit haar leven een plekje te kunnen geven, begon Minke Grob-Geurtsen uit Netterden met het schrijven van gedichten. Wat startte als een manier om haar emoties te verwerken, groeide uit tot haar eerste eigen dichtbundel: ‘Regenboog Zonder Regen’. Met haar gedichten wil ze onderwerpen die vaak onbesproken blijven bespreekbaar maken en anderen hoop, troost en herkenning bieden.