gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Nieuwe menroute door Zwarte Veen geopend met rijtuigrit

535b476b58e009374f0732e25dfa987d

Met een rijtuigtocht is het nieuwe pad voor paardenmenners door natuurgebied het Zwarte Veen in gebruik genomen. Recreatie en natuur komen samen op de locatie in het buitengebied van Varsseveld, waar ook ruimte is voor wandelaars en fietsers.

Tim Rondeel | Nick Hermsen |
“Het was al een prachtig gebied”, zegt wethouder Ria Ankersmit. “Maar nu hebben we een extra impuls gegeven op recreatiemogelijkheden met fiets-, wandel- én menpaden. En we hebben achttien hectare extra natuur aangelegd. Daarmee kunnen we een grotere beleving maken met elkaar in dit gebied.” Ook wethouder John Haverdil genoot van de rondrit met het rijtuig: “Ik heb het voorrrecht dat bestuurders in zo’n kar mooi rond mogen. De aanplant moet her en der nog geschieden. Dus ik denk als we in het voorjaar zijn, als het wat zonniger wordt, dan ga je nog meer genieten. Maar het is nu al een heel mooi gebied geworden.”

Naast voor recreatie en natuur, is het gebied ook belangrijk voor het Waterschap Rijn en IJssel. Bij piekbuien en bij extreme droogte wordt er water vastgehouden. “Het is ontzettend belangrijk dat de we dit breed doen in het hele stroomgebied”, aldus heemraad Peter Schrijver. “We moeten echt vertragen om te zorgen dat zo min mogelijk water wordt afgevoerd naar de IJssel. Dat is het enige antwoord dat we kunnen geven op die extreem droge zomers, waarvan we er nu al een aantal hebben meegemaakt.”

'Zeker een voorbeeld'
Van de rijtuigrit door het gebied genoot ook heemraad Schrijver met volle teugen, maar in de toekomst zou het proces wat hem betreft wel sneller mogen. De ontwikkeling van het Zwarte Veen begon in 2005 in samenspraak met onder meer lokale agrariërs. “Ik denk dat het zeker een voorbeeld is”, zegt wethouder Ankersmit. “De tijd nemen met elkaar, de rust nemen en iedereen het comform geven en gezamenlijk de doelen bereiken.”

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-08-29 at 20.05.41

De Graafschap wacht nog steeds op eerste zege

De Graafschap is er zaterdag niet in geslaagd om de eerste overwinning van het seizoen te behalen. Het kwam vlak voor rust terug in de wedstrijd tegen Almere City FC (1-1), maar vergat na de thee om de voorsprong te nemen en werd daarna door de Flevolanders hard aangepakt: 1-4.

WhatsApp Image 2026-08-27 at 07.59.34

Na anderhalf jaar voorbereiding is Zelhem bijna klaar voor WK Trial

Nog één week wachten en dan strijkt de internationale trialwereld neer bij de voormalige vuilnisbult in Zelhem. Tientallen motorrijders laten op 4, 5 en 6 september hun behendigheid zien tijdens de Nederlandse ronde van het WK Trial. Achter de schermen wordt ondertussen de laatste hand gelegd aan het parcours. Kartrekker Dick Bulten kijkt met trots naar het resultaat van ruim anderhalf jaar voorbereiding.

b9a260de-a153-3112-9de8-41acd48ae6fc

Man (68) aangehouden nadat video van potloodventer viral gaat

De politie heeft een 68-jarige man uit Montferland aangehouden die in beeld kwam nadat Valerie tijdens een wandeling begin augustus werd achtervolgd door een potloodventer. De man is gehoord en wordt verdacht van schennispleging.

GRAALM0

De Graafschap op jacht naar broodnodige punten tegen Almere City

De Graafschap is na een moeizame seizoensstart dringend op zoek naar punten. Na slechts één punt uit de eerste drie wedstrijden moet het zaterdagavond op de eigen Vijverberg beter tegen Almere City. Verdediger Thomas Kok kan de Superboeren daarbij weer helpen. De 28-jarige Brabander vertrok afgelopen zomer nog uit Doetinchem, maar keerde deze week verrassend terug.

DSC02743

De Graafschap Onder-21 versterkt zich met Feyenoorder Ringeling

De Graafschap heeft de selectie van Onder-21 versterkt met de 20-jarige Sam Ringeling. De centrale verdediger komt transfervrij over van Feyenoord en sluit per direct aan bij het opleidingsteam van de Doetinchemmers.

Wielrennen234

Ronde van Ulft en Ronde van de Achterhoek slaan handen ineen: 'Ideaalplaatje'

De Ronde van de Achterhoek en de Ronde van Ulft slaan dit jaar de handen ineen. Komende zondag komen de wielerfans volop aan hun trekken in Ulft. De regionale ronde profiteert onder meer van de lokale contacten, terwijl de Ulftse organisatie kan meeliften op de vergunning en faciliteiten van de grotere koers. Voor de Ronde van Ulft betekent de samenwerking bovendien een aantal veranderingen.