gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Nieuwe machine zorgt voor kruidenrijk grasland in De Heurne

025030ba957617dd86ad275b947379ce

Kruidenrijk grasland is beter voor de biodiversiteit en houdt door de diepere wortels ook meer water vast. Gelderse melkveehouders kunnen voor de grasmengsels al een paar jaar subsidie krijgen en de ideale manier van inzaaien is er dankzij een nieuwe machine nu ook. Twee broers uit Ede rijden er de hele provincie mee door, zoals op een perceel in De Heurne.

Davie Klein Gunnewiek |
Maandagochtend zijn ze met de machine aan het werk op een perceel in De Heurne, vlakbij Aalten. Anderhalf uur hebben ze er over gereden om met de trekker naar de Achterhoek te komen. "Als er wordt betaald voor de transportkosten hebben we dat er graag voor over", zegt Dennis Minnen. Hij legt uit hoe de machine precies werkt: "De zaden worden anderhalve centimeter onder de graszode geplaatst. Daardoor heeft het zaad meteen contact met vaste grond en kan het meteen wortelen." Een normale zaaimachine snijdt ook door de grond met een schijf, maar dan in een andere vorm. "Meestal in een V-vorm", legt Minnen uit. "Als er dan een droge periode komt, blijft het zaad open en bloot liggen en kan het verdrogen. Bij ons systeem snijden we wat dieper."

Achterop de zaaimachine zit de grote schijf die een snee in de grond maakt. "Door het grote loopwiel dat erachter zit worden de zoden weer dichtgedrukt", aldus Minnen. De machine kent vier verschillende tanks. "Twee tanks voor fijne zaden en twee voor grove zaden", vervolgt Minnen. "Daardoor kunnen we heel fijn doseren. Zo kunnen we bijvoorbeeld extra 'rode klaver' in het perceel aanbrengen als daarom wordt gevraagd." De Edenaar heeft de eerste machine in Nederland die op deze manier het grasland kan inzaaien: "We pakken alles aan en rijden er mee door de hele provincie. Mensen vinden het interessant wat we doen, omdat het een nieuwe machine is. Dat willen we graag verder uitbreiden."

Nieuwe campagne
Vanaf vorige week krijgen melkveehouders weer korting op kruidenrijke grasmengels. Daarmee besparen boeren op kunstmest en gewasbeschermers. In Gelderland werden tot nu toe al meer dan zevenhonderd hectare kruidenrijk gerealiseerd. De provincie is net een nieuwe campagne gestart, zodat meer boeren dankzij een donatie korting kunnen krijgen op duurdere grasmengsels.

Foto: REGIO8

Lees ook

Flexflitser Gaanderen

Bijna 13.500 boetes in ruim vijf weken door flexflitser in Gaanderen

De beruchte flexflitser aan de Rijksweg in Gaanderen heeft in de maand mei en in de eerste week van juni flink doorgeflitst. Uit cijfers van het Openbaar Ministerie blijkt dat de flitser in deze periode maar liefst 13.438 keer een snelheidsovertreding heeft geregistreerd.

Beachvolleysilvolde10

84 teams strijden voor felbegeerde beker op vierde editie van Beachvolley Silvolde

Silvolde veranderde afgelopen zaterdag even in Silvolde aan zee. In een weiland aan de Berkenlaan vond de vierde editie van het Silvoldse beachvolleybaltoernooi plaats. Maar liefst 600 deelnemers streden om de felbegeerde beker, tot vreugde van de organisatie.

WhatsApp Image 2026-06-15 at 11.36.02

Automobilist botst in Doetinchem op afvalwagen

Een auto kwam maandagochtend op de kruising Handelskade en C. Missetstraat in Doetinchem in botsing met een afvalwagen. De bestuurder van de auto ging voor controle naar het ziekenhuis.

SinderenBlur

Automobilist mist bocht en schampt boom bij Sinderen

Een automobilist is zondagmiddag tegen een boom gebotst in het buitengebied van Sinderen. Bij het ongeval zijn geen gewonden gevallen.

LangeMannen Doetinchem foto Omroep GLD

Van Orion naar Oranje: jeugdvrienden beleven volleybalsprookje in Doetinchem

In een goed gevulde Topsporthal in Doetinchem heeft het Nederlands volleybalteam afgelopen weekend overtuigend gewonnen. De ploeg van bondscoach Joel Banks won in de CEV European League met 3-0 van Georgië en ook met 3-0 van Slowakije. Banks gunde bijna zijn hele selectie speeltijd, waardoor ook de nieuwe generatie internationals zich nadrukkelijk kon laten zien.

WhatsApp Image 2026-06-14 at 11.56.48

Auto brandt uit in Doetinchem, mogelijke brandstichting

Een auto aan de Schimmelpennincklaan in Doetinchem is in de nacht van zaterdag 13 op zondag 14 juni uitgebrand. De politie houdt rekening met brandstichting.