gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Nieuwe lift en gordijnen moeten raadzaal Bronckhorst toegankelijk maken

962ddcfc77eb4d6269433851c31f055b

De raadzaal van de gemeente Bronckhorst is op dit moment niet toegankelijk genoeg voor iedereen. Dat is de conclusie van een extern onderzoek. De gemeente wil nu 130.000 euro uittrekken om in het gemeentehuis in Hengelo de nodige aanpassingen te doen.

Tim Rondeel |  | Aangepast op
In november vorig jaar werd een motie van GBB, met de boodschap om de toegankelijkheid flink te verbeteren, bijna unaniem aangenomen (alleen de VVD stemde tegen). Daarom werd er een extern onderzoek uitgevoerd. Enkele conclusies die naar voren kwamen: de huidige rolstoellift voldoet niet meer aan de eisen, het galmt te hard in de raadzaal en de aangelegde ringleiding is beschadigd en niet te repareren. Dit maakt het lastig voor mensen in een rolstoel om de raadzaal van Bronckhorst te bereiken en voor slechthorenden zijn de vergaderingen niet altijd even goed te volgen.

Om een verbeteringsslag te slaan wil het college aanpassingen doorvoeren ter waarde van zo'n 130.000 euro. Zo moet er een nieuwe lift komen voor rolstoelgebruikers. Om de galm te verminderen wil de gemeente akoestische gordijnen ophangen. "Het geluid in de raadzaal was echt niet goed," schetst fractievoorzitter van GBB Robbert van Velsen, indiener van de motie. "Dat merkten ook de raadsleden zelf, en dat mag niet. Mensen op de tribune konden ons soms niet verstaan, maar raadsleden elkaar ook niet."

Stream
Een ander punt uit de motie was dat de Politieke Avonden in twee andere ruimtes soms slecht te volgen zijn, zowel voor de aanwezigen als voor de mensen thuis via de stream. Bronckhorst heeft al nieuwe microfoons en speakers aangeschaft. Mogelijk komen daar 360-camera's en akoestische wandpanelen bij.

Publieke ruimte
Niet alleen op het gemeentehuis in Hengelo valt voor Bronckhorst winst te behalen qua toegankelijkheid. "We hebben nog meerdere dorpen en kernen die we moeten verbeteren," aldus Van Velsen. "Het is ook niet zo gek, want op sommige plekken is al meer dan dertig jaar niets gedaan aan de openbare ruimte en toen was toegankelijkheid nog niet zo'n belangrijk onderwerp."

De gemeenteraad neemt begin oktober een besluit over de plannen van de gemeente om het gemeentehuis in Hengelo onder handen te nemen.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Lees ook

LivingSatues20

Extreme hitte zet streep door Kids Living Statues: ‘Willen we kinderen niet aandoen’

Met temperaturen ruim boven de 30 graden en een gevoelstemperatuur die mogelijk zelfs oploopt tot boven de 40 graden, heeft de organisatie van het Living Statues-weekend in Doetinchem een moeilijke beslissing moeten nemen. Kids Living Statues, dat zaterdag op het programma stond, gaat niet door. Volgens de organisatie staat de gezondheid van de deelnemers voorop.

WhatsApp Image 2026-06-23 at 12.17.55

Vrouw met rollator valt in vijver bij Ruimzicht in Doetinchem

Een vrouw op leeftijd is dinsdagmiddag met een rollator in de vijver terecht gekomen bij Villa Ruimzicht. De vrouw heeft vervuild vijverwater binnengekregen en moet voor controle mee naar het ziekenhuis.

WhatsApp Image 2026-06-23 at 00.11.27

Grote brand in ijzergieterij in Isselburg, geen gewonden

Bij een grote brand in een opslaghal van een ijzergieterij in het Duitse grensplaatsje Isselburg zijn maandagavond geen gewonden gevallen. Hoe de brand heeft kunnen ontstaan is nog niet duidelijk.

Glowmovies Boek30

Glowmovies trekt meer dan honderd jonge fans naar Doetinchem: 'Lezen is ook gezond'

Fans van het YouTube-kanaal Glowmovies kwamen zaterdag naar kinderboekwinkel Meester Mokka in Doetinchem. Het populaire Limburgse duo Rik Kleeven en Jesper Weijs, dat meer dan een miljoen abonnees heeft, signeerde daar hun nieuwe boek 'Rik en Jesper en de frikandelbroodjescrisis'. Met hun boek hopen ze vooral kinderen weer vaker aan het lezen te krijgen.

WhatsApp Image 2026-06-23 at 08.30.27

Auto uitgebrand in Varsseveld, sporthal en bestelbus ook schade

Een geparkeerde auto is in de nacht van maandag op dinsdag volledig uitgebrand in Varsseveld. Door de brand raakten ook een bestelbus en de deur van de sporthal beschadigd.

Graafschap stadion

De Graafschap zonder uitsupporters aan seizoenstart tegen Helmond Sport

De Graafschap speelt op 9 augustus de eerste wedstrijd van het seizoen, maar moet dat doen zonder uitsupporters. De Doetinchemse club is akkoord gegaan met een aantal schikkingsvoorstellen van de aanklager betaald voetbal, naar aanleiding van vuurwerk tijdens de uit- en thuiswedstrijd in de play-offs tegen Almere City FC.