gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Nieuwe lift en gordijnen moeten raadzaal Bronckhorst toegankelijk maken

962ddcfc77eb4d6269433851c31f055b.jpg

De raadzaal van de gemeente Bronckhorst is op dit moment niet toegankelijk genoeg voor iedereen. Dat is de conclusie van een extern onderzoek. De gemeente wil nu 130.000 euro uittrekken om in het gemeentehuis in Hengelo de nodige aanpassingen te doen.

Tim Rondeel |  | Aangepast op
In november vorig jaar werd een motie van GBB, met de boodschap om de toegankelijkheid flink te verbeteren, bijna unaniem aangenomen (alleen de VVD stemde tegen). Daarom werd er een extern onderzoek uitgevoerd. Enkele conclusies die naar voren kwamen: de huidige rolstoellift voldoet niet meer aan de eisen, het galmt te hard in de raadzaal en de aangelegde ringleiding is beschadigd en niet te repareren. Dit maakt het lastig voor mensen in een rolstoel om de raadzaal van Bronckhorst te bereiken en voor slechthorenden zijn de vergaderingen niet altijd even goed te volgen.

Om een verbeteringsslag te slaan wil het college aanpassingen doorvoeren ter waarde van zo'n 130.000 euro. Zo moet er een nieuwe lift komen voor rolstoelgebruikers. Om de galm te verminderen wil de gemeente akoestische gordijnen ophangen. "Het geluid in de raadzaal was echt niet goed," schetst fractievoorzitter van GBB Robbert van Velsen, indiener van de motie. "Dat merkten ook de raadsleden zelf, en dat mag niet. Mensen op de tribune konden ons soms niet verstaan, maar raadsleden elkaar ook niet."

Stream
Een ander punt uit de motie was dat de Politieke Avonden in twee andere ruimtes soms slecht te volgen zijn, zowel voor de aanwezigen als voor de mensen thuis via de stream. Bronckhorst heeft al nieuwe microfoons en speakers aangeschaft. Mogelijk komen daar 360-camera's en akoestische wandpanelen bij.

Publieke ruimte
Niet alleen op het gemeentehuis in Hengelo valt voor Bronckhorst winst te behalen qua toegankelijkheid. "We hebben nog meerdere dorpen en kernen die we moeten verbeteren," aldus Van Velsen. "Het is ook niet zo gek, want op sommige plekken is al meer dan dertig jaar niets gedaan aan de openbare ruimte en toen was toegankelijkheid nog niet zo'n belangrijk onderwerp."

De gemeenteraad neemt begin oktober een besluit over de plannen van de gemeente om het gemeentehuis in Hengelo onder handen te nemen.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Lees ook

fatbike doetinchem 3.jpg

Doetinchem sluit fatbikeverbod niet uit: ‘We volgen andere gemeenten met belangstelling’

Waar steden als Amsterdam en Enschede recent maatregelen hebben getroffen tegen overlast van fatbikes, blijft dit in Doetinchem voorlopig nog uit. De gemeente volgt de ontwikkelingen in de steden wel “met belangstelling”.

30db8291-449f-4012-beed-d62ed1965025.jpg

Motorrijder gewond na aanrijding met busje op N18 bij Heelweg

Een motorrijder is vrijdagochtend zwaargewond geraakt bij een aanrijding met een busje in Heelweg. De man is met spoed overgebracht naar het ziekenhuis in Enschede.

35a09fd2-24db-42f8-a8a3-2dbe98b3d2b2.jpg

Scooterrijder overleden na eenzijdig ongeval in Westendorp

Bij een eenzijdig verkeersongeval in Westendorp is vrijdagochtend een persoon om het leven gekomen. Er is een onderzoek gestart naar de toedracht.

Omroep GLD honden.jpg

Hooligans verpesten voetbalfeest: 'Mensen geslagen met stalen kettingen'

Grof geweld, vuurwerk en supporters die naar het ziekenhuis zijn gebracht. Het is de afdronk van de bekerfinale tussen VV Bennekom en Longa '30, die woensdagavond op het terrein van DVC'26 in Didam is gespeeld. Teleurstelling en frustratie overheersen bij het organiserende DVC'26 en Longa '30, dat het duel met 5-4 verloor.

Duitse Politieauto 5.jpeg

Duitse justitie vervolgt man uit Ulft om ‘woekerhuur’ voor arbeidsmigranten

Een man uit Ulft wordt in Duitsland vervolgd voor woekerhuur aan arbeidsmigranten in de vleessector. Ook twee andere Nederlandse bestuurders van het uitzendbureau, die in Kleve wonen, moeten zich verantwoorden.

Defensie_030.png

Grootste landmachtoefening in twintig jaar trekt door de Achterhoek

De Nederlandse landmacht is begonnen aan de grootste oefening van dit jaar. De oefening heeft de naam ‘Fighter Lion’ en loopt tot begin juli. De oefening is in de Achterhoekse grensregio goed zichtbaar. In juni trekken duizenden militairen met een groot aantal legervoertuigen door de Achterhoek naar Duitsland.