gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Nieuwe lift en gordijnen moeten raadzaal Bronckhorst toegankelijk maken

962ddcfc77eb4d6269433851c31f055b

De raadzaal van de gemeente Bronckhorst is op dit moment niet toegankelijk genoeg voor iedereen. Dat is de conclusie van een extern onderzoek. De gemeente wil nu 130.000 euro uittrekken om in het gemeentehuis in Hengelo de nodige aanpassingen te doen.

Tim Rondeel |  | Aangepast op
In november vorig jaar werd een motie van GBB, met de boodschap om de toegankelijkheid flink te verbeteren, bijna unaniem aangenomen (alleen de VVD stemde tegen). Daarom werd er een extern onderzoek uitgevoerd. Enkele conclusies die naar voren kwamen: de huidige rolstoellift voldoet niet meer aan de eisen, het galmt te hard in de raadzaal en de aangelegde ringleiding is beschadigd en niet te repareren. Dit maakt het lastig voor mensen in een rolstoel om de raadzaal van Bronckhorst te bereiken en voor slechthorenden zijn de vergaderingen niet altijd even goed te volgen.

Om een verbeteringsslag te slaan wil het college aanpassingen doorvoeren ter waarde van zo'n 130.000 euro. Zo moet er een nieuwe lift komen voor rolstoelgebruikers. Om de galm te verminderen wil de gemeente akoestische gordijnen ophangen. "Het geluid in de raadzaal was echt niet goed," schetst fractievoorzitter van GBB Robbert van Velsen, indiener van de motie. "Dat merkten ook de raadsleden zelf, en dat mag niet. Mensen op de tribune konden ons soms niet verstaan, maar raadsleden elkaar ook niet."

Stream
Een ander punt uit de motie was dat de Politieke Avonden in twee andere ruimtes soms slecht te volgen zijn, zowel voor de aanwezigen als voor de mensen thuis via de stream. Bronckhorst heeft al nieuwe microfoons en speakers aangeschaft. Mogelijk komen daar 360-camera's en akoestische wandpanelen bij.

Publieke ruimte
Niet alleen op het gemeentehuis in Hengelo valt voor Bronckhorst winst te behalen qua toegankelijkheid. "We hebben nog meerdere dorpen en kernen die we moeten verbeteren," aldus Van Velsen. "Het is ook niet zo gek, want op sommige plekken is al meer dan dertig jaar niets gedaan aan de openbare ruimte en toen was toegankelijkheid nog niet zo'n belangrijk onderwerp."

De gemeenteraad neemt begin oktober een besluit over de plannen van de gemeente om het gemeentehuis in Hengelo onder handen te nemen.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Lees ook

LokaalBelangDtc0

Lokaal Belang Doetinchem verder als Samen Lokaal Doetinchem

Lokaal Belang Doetinchem gaat verder onder de naam Samen Lokaal Doetinchem. Dat maakte de partij maandagmiddag bekend. Volgens de partij dekte de oude naam niet meer volledig waar zij voor wil staan. De lokale partij heeft momenteel één zetel in de gemeenteraad.

Capibara40

Mannelijke capibara overleden in dierentuin in Eibergen

Een mannelijke capibara is donderdag in dierenpark Hof van Eckberge in Eibergen overleden. Na een introductie met het andere geslacht is er een confrontatie geweest, die het mannetje helaas niet heeft overleefd.

Fien Snelting

Fien Snelting wint twee prijzen bij Amphion Open: ‘Voelt een beetje onwerkelijk’

Voor de 21-jarige Fien Snelting uit Megchelen is de finale van Amphion Open van zaterdagavond er een om niet snel te vergeten. De singer-songwriter won zowel de persprijs als de vakjuryprijs.

StruikelsteenMoorman20

Na straatnaam nu struikelsteen voor verzetsheld Moorman: ‘lokale helden eren’

Een eigen straat had hij al, na dit weekend heeft verzetsheld Wim Moorman ook een eigen struikelsteen, gelegd voor zijn geboortehuis aan de Sint Jansgildestraat in Beek. “Iedere kern heeft zijn eigen helden, die moeten we eren. Voor Beek is één van die helden Wim Moorman”, zegt initiatiefnemer Henk Ankoné.

SluisEefde0

Gemaal in Eefde kan extreem laag water niet aan

Miljoenen steken in een renovatie, maar geen rekening houden met laag water: bij het gemaal in Eefde dreigt dat een kostbare misser te worden. De pompen hangen te hoog om bij droogte voldoende water naar het Twentekanaal te krijgen. Daardoor dreigt het Twentekanaal eens in de twee jaar te moeten sluiten voor alle scheepvaart. Voor de binnenvaart en bedrijven langs het kanaal kan dat flinke gevolgen hebben.

WhatsApp Image 2026-09-21 at 09.57.21

Keukenbrand richt veel schade aan in woning in Doetinchem

Bij een brand in een woning in Doetinchem is zaterdagochtend veel schade ontstaan. Bij de brand zijn geen gewonden gevallen.