gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Nieuwbouwplannen in Hengelo zorgen voor onvrede bij omwonenden

37daf70e29d3753fcff33f0fa1a44f93.jpg

De plannen van Bronckhorst om maximaal 170 woningen te bouwen aan de Hiddinkdijk in Hengelo zorgen voor onvrede bij omwonenden van de grond, grenzend aan landgoed Het Regelink. De actiegroep Bewoonbaar Hengelo verwijt de gemeente niet meegenomen te zijn in het proces en mist elke vorm van burgerparticipatie in de locatiekeuze.

Viggo Zweverink |
"Dat is een intern proces geweest, zoals ons dat verteld is", aldus buurtbewoner Onno Luimers. "Dat betekent dat de gemeente zonder participatie van raad of samenleving heeft besloten dat dit de locatie wordt." Luimers vindt het vervelend dat inwoners niet worden betrokken. "Het vervelende is, is dat er wel samenspraak is geweest met de ontwikkelaars. In het raadsbesluit van 1 februari 2022, staat dat de ontwikkelaar de gemeente al heeft benaderd." De gemeente laat weten dat er geen sprake is van een verborgen agenda en dat er bewust gekozen is om inwoners niet mee te nemen in de locatiekeuze om zo onrust en speculatie te voorkomen. De actiegroep vindt dit moeilijk te begrijpen en wil daarover graag in gesprek, maar dat lijkt makkelijker gezegd dan gedaan.

"Op de laatste informatieavond mochten wij post-its plakken, maar men wilde niet in gesprek met omwonenden over het proces en de locatiekeuze", zegt buurtbewoner Mia Buddingh. De buurtbewoners voelen zich allesbehalve serieus genomen door de gemeente. Daarom heeft Buddingh op persoonlijke titel een advocaat in de arm genomen, die een bezwaarschrift over het proces heeft ingediend en eventueel door zou willen procederen tot de Raad van State. Buddingh en haar advocaat hebben allebei verzoeken bij de gemeente ingediend. "Daaruit blijkt gewoon dat als je als advocaat iets indient dan reageert de gemeente direct. Wij als inwoners hebben minimaal drie keer moeten rappelleren om een ontvangstbevestiging te krijgen", aldus Buddingh. "Dat geeft wel aan dat je als inwoner niet serieus genomen wordt door je eigen gemeente."

Transparant proces
Bronckhorst wil niet op camera reageren en laat schriftelijk weten hard te werken om de woningnood op te lossen. Zowel in het buitengebied, als op grotere locaties aan de randen van de dorpen. De beoogde bouwlocatie in Hengelo staat wat de gemeente betreft vast. Dat er gebouwd wordt, vind de actiegroep niet erg, maar wel op een correcte manier. "Wij vinden dat, in de tijd waarin wij nu leven, dat je bij zo'n belangrijk besluit zeer zorgvuldig moet zijn", zegt Luimers. "Je moet de bevolking hierin meenemen." Ze willen dan ook graag dat het proces wordt overgedaan op een transparante manier, net zoals vierhonderd andere Hengeloërs die een handtekening hebben gezet. En als blijkt dat de Hiddinkdijk écht de beste locatie is? "Dan hoor je ons nooit meer", vertelt Luimers.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Foto: REGIO8

Lees ook

Grensovergang2.jpg

Duitsland gaat niet mee in opschuiven grenscontroles landinwaarts

Berlijn gaat niet mee in het verzoek in een brandbrief van de gemeenten Montferland, Zevenaar en Emmerich om de grenscontroles een paar kilometer landinwaarts te verplaatsen. Volgens de drie gemeenten zou dit een oplossing zijn voor de huidige overlast en ongelukken in Nederland en aan de grens.

WhatsApp Image 2026-04-28 at 17.21.09.jpeg

37-jarige Doetinchemmer aangehouden na grootschalige politieactie

Een 37-jarige man uit Doetinchem is gistermiddag aangehouden bij een grootschalige politieactie in de binnenstad. De man bevond zich op de daken van gebouwen aan de Terborgseweg.

Orion MC Cluskey.jpg

Orion Stars begint aan vijfde finale op rij: ‘Dat gaat zeker niet wennen’

Voor het vijfde jaar op rij staan de mannen van Orion Stars in de finale om de landstitel. De eerste wedstrijd van de best of five serie spelen ze woensdagavond tegen Lycurgus uit Groningen in de eigen SaZa Topsporthal.

WhatsApp Image 2026-04-28 at 19.33.35.jpeg

Vordenaar zamelt massaal dopjes in voor Diabetes Fonds: 'Hoe meer, hoe beter'

Jaimy Buunk uit Vorden zamelt op grote schaal bierflesdopjes in voor het Diabetes Fonds. Wat begon als een kleine inzamelactie voor een jongen met diabetes, is uitgegroeid tot een flink lopend initiatief.

WhatsApp Image 2026-04-28 at 17.21.09.jpeg

Politie grootschalig in actie vanwege man op dak aan Terborgseweg in Doetinchem

De politie is dinsdagmiddag grootschalig uitgerukt naar een pand aan de Terborgseweg in Doetinchem. Daar zou een man op het dak hebben gestaan die volgens de politie een gevaar vormde voor zichzelf en zijn omgeving. Wat er precies is gebeurd, is nog niet bekend.

WhatsApp Image 2026-04-28 at 15.36.57.jpeg

Voormalig OM-medewerker uit Doetinchem krijgt 2 jaar cel voor bezit en verspreiden kinderporno

Een 52-jarige man uit Doetinchem is door de rechtbank veroordeeld tot een gevangenisstraf van 24 maanden voor het bezit en verspreiden van kinderporno. De man was in het verleden werkzaam bij het Openbaar Ministerie (OM). Het OM had een celstraf van 30 maanden geëist.