Ulft, Netherlands

Nieuwbouw bij spoor in Wehl word 'bio-based en natuurinclusief'

Foto: Optimum artist impression
Ongeveer veertig woningen die binnenkort verrijzen in Wehl krijgen een bijzondere uitstraling en worden ‘bio-based en natuurinclusief’. Volgens Sité Woondiensten komt er onder meer hout en bamboe terug in de toekomstige huurwoningen.
Jasper Hazelaar | 4 juni 2024 10:09 | Aangepast op 4 juni 2024 10:09
Het gaat om nieuwbouwwoningen voor starters en kleine gezinnen binnen het project Heideslag-Kiefland, aan de zuidkant van het dorp bij het spoor. Aan de Veenweg en Smidse komen in totaal 38 woningen die de bijzondere uitstraling krijgen. “Opvallend is het gebruik van bamboe voor de gevels en hout voor de draagconstructie, vloeren en wanden”, meldt Sité. “Een groot deel van de materialen is bio-based. Dit zijn hernieuwbare/hoogwaardige grondstoffen en materialen met een lange technische levensduur.”

De bouw van de nieuwe huizen moet in het eerste kwartaal van 2025 starten. Het gaat om woningen met een oppervlakte tussen de 75 en 95 vierkante meter, met twee of drie slaapkamers. Naast de bijzondere uitstraling wordt ook geprobeerd de nieuwbouw zo duurzaam mogelijk te maken. “Zo worden, ter voorkoming van hittestress, duurzame materialen gebruikt die een snelle opwarming van de woning voorkomen”, laat Sité weten.

Aanpak en nieuwbouw
De nieuwbouw in Wehl is een van de projecten van de Achterhoekse woningcorporatie. Tot en met 2030 worden er door het bedrijf ongeveer 750 nieuwe woningen gebouwd. Ook wordt het bestaande woningbestand aangepakt. Elk jaar moeten 250 tot driehonderd woningen energiezuiniger worden.

Lees meer over:

Nieuwbouw|Woningbouw|Wehl|

Lees ook

'Vakwethouder' Emmeke Gosselink laat gemeente Bronckhorst los

Wethouder Emmeke Gosselink heeft laten weten na de volgende gemeenteraadsverkiezingen te stoppen als...

Na mislukte tiny-houses focus op Zuidwest: nieuwbouw in Harfsen van start

De woningbouw in Harfsen krijgt vaart. Het college van Lochem heeft het stedenbouwkundig plan voor H...

Gorssel ziet vernieuwd MFA-ontwerp: “Smaakvol, maar kan het wel uit?”

De sportzaal loopt tijdens de informatieavond aardig vol in ’t Trefpunt, het allround dorpshuis dat ...

Gorssel wil woningen en MFA, maar zoekt ook naar de juiste balans

Een nieuwe woonwijk is aan de noordoostkant van Gorssel het gesprek van de dag. In het centrum gaat ...

Tweehonderd nieuwe woningen in Hengelo stap dichterbij

De gemeente Bronckhorst heeft ingestemd met de eerste plannen voor de nieuwe woonwijk Hiddinks Weide...

De Hoeksteen maakt plaats voor woningen in het hart van Gendringen

Het voormalige schoolgebouw van De Hoeksteen in Gendringen wordt binnenkort gesloopt om plaats te ma...