gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Nieuwbouw bij spoor in Wehl word 'bio-based en natuurinclusief'

7128fa1db335191562477b4c552164da.jpg

Ongeveer veertig woningen die binnenkort verrijzen in Wehl krijgen een bijzondere uitstraling en worden ‘bio-based en natuurinclusief’. Volgens Sité Woondiensten komt er onder meer hout en bamboe terug in de toekomstige huurwoningen.

Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
Het gaat om nieuwbouwwoningen voor starters en kleine gezinnen binnen het project Heideslag-Kiefland, aan de zuidkant van het dorp bij het spoor. Aan de Veenweg en Smidse komen in totaal 38 woningen die de bijzondere uitstraling krijgen. “Opvallend is het gebruik van bamboe voor de gevels en hout voor de draagconstructie, vloeren en wanden”, meldt Sité. “Een groot deel van de materialen is bio-based. Dit zijn hernieuwbare/hoogwaardige grondstoffen en materialen met een lange technische levensduur.”

De bouw van de nieuwe huizen moet in het eerste kwartaal van 2025 starten. Het gaat om woningen met een oppervlakte tussen de 75 en 95 vierkante meter, met twee of drie slaapkamers. Naast de bijzondere uitstraling wordt ook geprobeerd de nieuwbouw zo duurzaam mogelijk te maken. “Zo worden, ter voorkoming van hittestress, duurzame materialen gebruikt die een snelle opwarming van de woning voorkomen”, laat Sité weten.

Aanpak en nieuwbouw
De nieuwbouw in Wehl is een van de projecten van de Achterhoekse woningcorporatie. Tot en met 2030 worden er door het bedrijf ongeveer 750 nieuwe woningen gebouwd. Ook wordt het bestaande woningbestand aangepakt. Elk jaar moeten 250 tot driehonderd woningen energiezuiniger worden.

Lees ook

image00003LB.jpeg

Amphion Open groeit uit tot broedplaats voor talent: 'Je komt er altijd beter uit'

Wat ooit begon als een talentenjacht, is inmiddels uitgegroeid tot een serieus ontwikkeltraject voor artiesten: het Amphion Open van het Doetinchemse theater. De focus ligt niet langer alleen op winnen, maar vooral op groeien als performer.

LuukDirkOrion.jpg

Orion Stars na feest en rust op jacht naar vijfde landstitel

Aan de vooravond van de play-offs richting het landskampioenschap volleybal oogt Orion Stars kalm, maar gefocust. De Doetinchemse volleybalploeg ontmoet zaterdagmiddag na elf dagen zonder officiële wedstrijd Sliedrecht Sport. De Achterhoekers gaan op jacht naar de vijfde landstitel.

MaartenDebat.jpg

Coalitievorming Doetinchem verloopt voorspoedig: 'Streven naar akkoord eind mei'

De coalitievorming in Doetinchem lijkt na een rumoerige start in rustiger vaarwater te zijn beland. Waar de verkenningsfase gepaard ging met flinke kritiek en teleurstelling, verlopen de gesprekken tussen de beoogde coalitiepartijen PRO, CDA, VVD en D66 voorspoedig. Voorzichtig wordt er gesproken over een coalitieakkoord dat eind mei kan worden gepresenteerd.

20250409 Kerk Ulft.jpg

Woontoren op Zwarte Plein Ulft van de baan, wel woningen bij Antoniuskerk

Het plan voor een woontoren met 25 appartementen op het Zwarte Plein in Ulft is van de baan. De gemeente Oude IJsselstreek kiest nu definitief voor woningbouw in en rond de Antoniuskerk aan de Dr. Ariënsstraat, zonder betrokkenheid van het terrein van schutterij De Eendracht.

Gerrit0.png

Gerrit Vossers voorspelt een koeler weekend met buien

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend door. Vanuit het buitengebied van Varsselder voorspelt hij een koeler weekend.

GalaLochem1000.jpg

Skelters, crossmotoren en zelfs een boot: leerlingen Staring College Lochem in stijl naar gala

Middelbare scholieren kijken er hun hele schoolperiode naar uit; het eindexamengala. Ook bij het Staring College in Lochem is er een onderlinge competitie, wie komt er in het meest bijzondere voertuig naar het gala? Voor de tijd is er al het een en ander uitgelekt.