Ulft, Nederland
Terug

Nieuw onderzoek naar cameratoezicht in Doetinchem

d9966de0c987d224fa2dcd25280bace9.jpg

Doetinchem gaat opnieuw onderzoek doen naar het invoeren van cameratoezicht in het stadscentrum. De gemeenteraad stemde donderdagavond in om stappen te zetten die moeten leiden tot het plaatsen van een aantal tijdelijke camera's in de binnenstad.

Jasper Hazelaar |
De eerstvolgende stap ligt bij burgemeester Mark Boumans, die moet onderzoeken of het op dit moment noodzakelijk en proportioneel is. Als dat zo blijkt te zijn, staat de weg vrij om een jaar lang camera's te plaatsen in de binnenstad. De gemeenteraad stelt hiervoor 200.000 euro beschikbaar. De discussie rondom cameratoezicht laaide op na een grote vechtpartij in de binnenstad in oktober 2019, waarbij een grote politiemacht ter plaatse moest komen om de rust terug te brengen. De politie en horeca gaven direct al aan groot voorstander van cameratoezicht te zijn. De Doetinchemse gemeenteraad is al drie jaar verdeeld, mede door de inbreuk op de privacy.

Reden voor de hernieuwde discussie over de plaatsing zijn een aantal incidenten in de binnenstad. "Er waren te weinig incidenten om een zwaarwegende maatregel als cameratoezicht in te zetten", aldus Rosa Giesen van GBB, een van de indieners van de motie, die een vergelijking trekt met 2019. "Vanaf de zomer is er een toename, niet alleen de frequentie neemt toe, maar ook de intensiteit. Het is belangrijk dat het veiligheidsgevoel van inwoners weer vergroot wordt als ze een avondje willen gaan stappen."

'Grote inbreuk op privacy'
Coalitiepartij D66 was, evenals SP en GroenLinks, nog altijd tegen. "We hebben best wat gelezen over incidenten, maar om nu te spreken over langdurige overlast en een onveilige situatie", sprak Eugenie Ketting. "In elk uitgaansgebied is het onrustig, in onze ogen is dat in Doetinchem niet buitenproportioneel. Wij vinden dat het grote inbreuk doet op privacy van alle doorgaans goedwillende bezoekers en gasten van onze stad."

'Steegjes in en hoeken om'
In de ogen van SP'er Jasper Knipping zorgt het cameratoezicht voor een verplaatsing van het probeem. CDA'er Jeroen Berends verwees naar de aanpak van de overlast in de wijk Overstegen, ook met cameratoezicht: "Er is daar niemand in elkaar getrapt, maar toch gekozen voor cameratoezicht." Knipping herhaalde zijn standpunt: "De groepen zoeken de steegjes op buiten het centrum, het zal zich verplaatsen. Het gaat de steegjes in en de hoeken om."

Voor de zomer
Naast het onderzoeken van het cameratoezicht, krijgt de burgemeester ook de opdracht om alternatieve maatregelen te onderzoeken om met jongeren in gesprek te gaan. Voor de zomer van 2023 moet Boumans, zelf groot voorstander van cameratoezicht, met een voorstel terugkomen richting de raad.

Foto: REGIO8

Lees ook

Stembureau algemeen.jpg

Alle Achterhoekse gemeenten zetten stemhulp in

Voor het eerst maken alle Achterhoekse gemeenten bij de komende gemeenteraadsverkiezingen gebruik van de StemWijzer. Daarnaast zetten Bronckhorst en Doetinchem ook nog MijnStem in als stemhulp. De StemWijzer is sinds woensdag online en wordt gemaakt door ProDemos, MijnStem gaat donderdag online en is van het bedrijf Citisens.

SnackbarHeino40.jpg

Snackbarhouder van Heino in Beek luidt noodklok: ‘Mis helft van de omzet’

Hein Soeter van snackbar Heino uit Beek luidt de noodklok door middel van een petitie. Hij is het niet eens met de eenrichtingsweg die op het laatste Nederlandse stukje richting de grens is ingesteld in de strijd tegen het sluipverkeer. Naar eigen zeggen is hij met zijn zaak slachtoffer van dit besluit.

GerritVreeman.jpg

Maar twee transfers in de Oude IJsselstreekse politiek de afgelopen periode

Waar het in gemeenten als Berkelland en Montferland gedurende de hele raadsperiode soms zoeken was wie er ook alweer bij welke partij zat, was dat in Oude IJsselstreek niet het geval. De coalitie zit de periode uit, de wethouders zitten nog op hun plek en er zijn maar twee raadleden van partij gewisseld.

BinnenTheater0.jpg

Succes voor Openluchtspel Hummelo met dialectvoorstelling 'Diner veur ene'

De voorstelling “Diner veur ene” van Openluchtspel Hummelo overtrof deze winter alle verwachtingen. Geïnspireerd op het bekende “Dinner for One” werd de productie zo’n twintig keer opgevoerd in het kleinste theater van Gelderland, iets wat de verwachtingen van de groep overtrof.

Sneeuw3.jpg

Code geel voor de Achterhoek: mogelijk gladheid door (natte) sneeuw

Vanwege gladheid en een dun sneeuwdek heeft het KNMI voor donderdag code geel afgegeven voor de Achterhoek. Vanuit het zuiden wordt in de nacht van woensdag op donderdag sneeuw verwacht, waarbij code geel tussen 4:00 uur en 12:00 uur geldt.

lochem gemeentehuis0.jpg

Omwonenden azc Lochem kunnen tot duizend euro krijgen voor veiligheidsmaatregelen

De gemeente Lochem wil omwonenden en ondernemers bij de opvanglocatie aan de Ampsenseweg financieel tegemoetkomen voor maatregelen die hun gevoel van veiligheid en leefbaarheid vergroten. Maximaal 24 aanvragers die wonen of ondernemen aan de Ampsenseweg kunnen daarvoor duizend euro krijgen.