gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Nieuw onderzoek naar cameratoezicht in Doetinchem

d9966de0c987d224fa2dcd25280bace9.jpg

Doetinchem gaat opnieuw onderzoek doen naar het invoeren van cameratoezicht in het stadscentrum. De gemeenteraad stemde donderdagavond in om stappen te zetten die moeten leiden tot het plaatsen van een aantal tijdelijke camera's in de binnenstad.

Jasper Hazelaar |
De eerstvolgende stap ligt bij burgemeester Mark Boumans, die moet onderzoeken of het op dit moment noodzakelijk en proportioneel is. Als dat zo blijkt te zijn, staat de weg vrij om een jaar lang camera's te plaatsen in de binnenstad. De gemeenteraad stelt hiervoor 200.000 euro beschikbaar. De discussie rondom cameratoezicht laaide op na een grote vechtpartij in de binnenstad in oktober 2019, waarbij een grote politiemacht ter plaatse moest komen om de rust terug te brengen. De politie en horeca gaven direct al aan groot voorstander van cameratoezicht te zijn. De Doetinchemse gemeenteraad is al drie jaar verdeeld, mede door de inbreuk op de privacy.

Reden voor de hernieuwde discussie over de plaatsing zijn een aantal incidenten in de binnenstad. "Er waren te weinig incidenten om een zwaarwegende maatregel als cameratoezicht in te zetten", aldus Rosa Giesen van GBB, een van de indieners van de motie, die een vergelijking trekt met 2019. "Vanaf de zomer is er een toename, niet alleen de frequentie neemt toe, maar ook de intensiteit. Het is belangrijk dat het veiligheidsgevoel van inwoners weer vergroot wordt als ze een avondje willen gaan stappen."

'Grote inbreuk op privacy'
Coalitiepartij D66 was, evenals SP en GroenLinks, nog altijd tegen. "We hebben best wat gelezen over incidenten, maar om nu te spreken over langdurige overlast en een onveilige situatie", sprak Eugenie Ketting. "In elk uitgaansgebied is het onrustig, in onze ogen is dat in Doetinchem niet buitenproportioneel. Wij vinden dat het grote inbreuk doet op privacy van alle doorgaans goedwillende bezoekers en gasten van onze stad."

'Steegjes in en hoeken om'
In de ogen van SP'er Jasper Knipping zorgt het cameratoezicht voor een verplaatsing van het probeem. CDA'er Jeroen Berends verwees naar de aanpak van de overlast in de wijk Overstegen, ook met cameratoezicht: "Er is daar niemand in elkaar getrapt, maar toch gekozen voor cameratoezicht." Knipping herhaalde zijn standpunt: "De groepen zoeken de steegjes op buiten het centrum, het zal zich verplaatsen. Het gaat de steegjes in en de hoeken om."

Voor de zomer
Naast het onderzoeken van het cameratoezicht, krijgt de burgemeester ook de opdracht om alternatieve maatregelen te onderzoeken om met jongeren in gesprek te gaan. Voor de zomer van 2023 moet Boumans, zelf groot voorstander van cameratoezicht, met een voorstel terugkomen richting de raad.

Foto: REGIO8

Lees meer over:

|

Lees ook

Brand Vrachtwagen Gelselaar.jpg

Vrachtwagen uitgebrand in Gelselaar, politie vermoedt brandstichting

Een vrachtwagen is in de nacht van maandag op dinsdag aan de Bollertweg in Gelselaar volledig uitgebrand. De politie is een onderzoek gestart naar de oorzaak van de brand, mogelijk is die aangestoken.

180dfe50-b331-4cc8-8f0e-a649148e568a.jpg

Motorrijder rijdt ree aan en komt hard ten val in Vorden

Een motorrijder is in Vorden hard ten val gekomen nadat hij een overstekende ree heeft aangereden. Het slachtoffer is met onbekend letsel meegenomen naar het ziekenhuis.

De Huet 1 (003).png

Sité verduurzaamt ruim 400 woningen in Doetinchem en Gaanderen

Sité Woondiensten gaat ruim 400 woningen in de gemeente Doetinchem opknappen en verduurzamen. Veel woningen zijn toe aan energiebesparende maatregelen en bij een groot deel moeten de daken worden aangepakt. De werkzaamheden starten dit jaar.

WhatsApp Image 2026-03-10 at 13.36.40.jpeg

Geen gewonden bij kop-staartbotsing bij Laag-Keppel

Op de Wehlsedijk bij Laag-Keppel heeft dinsdagochtend een kop-staarbotsing plaatsgevonden. Bij de botsing zijn geen gewonden gevallen.

BandenBMW2.jpg

Wielen van tientallen auto's gejat na inbraak bij BMW-dealer in Doetinchem

Bij een BMW-dealer in Doetinchem zijn afgelopen weekend bij tientallen auto’s de wielen gestolen. Hoe groot de schade voor het bedrijf precies is, is op dit moment nog niet bekend.

Doetinchem fietsen rotonde auto.png

Fietsveiligheid verbeterd in Doetinchem, maar nog altijd 'code oranje'

Geen code rood meer, maar volgens de Doetinchemse Fietsersbond is er nog veel ruimte voor verbetering. In het onderzoek Fietsgemeente van het jaar kleurt Doetinchem oranje, terwijl het overgrote deel van de Achterhoek groen is.