gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Nederlandse politieagent lichtgewond bij ingrijpen op Bocholtse kermis

a010a76a76284ca4fe3cc0812731bff4

Een Nederlandse politieagent is vrijdagavond tijdens de Bocholse kermis lichtgewond geraakt toen hij samen met een Duitse collega een beginnende vechtpartij wilde voorkomen. Dat bevestigt de persdienst van de politie Kreis Borken.

Eveline Zuurbier |  | Aangepast op
De agent, die deel uitmaakte van een Duits-Nederlands politieteam dat toezicht hield op het evenement, raakte gewond toen een 20-jarige man uit Bocholt op de vuist ging. Bij het overmeesteren van de jongeman liep de Nederlandse politieman lichte verwondingen op. Hij kon ter plekke worden behandeld en zijn dienst vervolgens voortzetten. De 20-jarige verdachte werd meegenomen naar het politiebureau in Bocholt en daar verhoord. Uit een alcoholtest bleek dat hij niet had gedronken. Volgens de politie wacht hem een taakstraf; na het verhoor is hij weer vrijgelaten.

De ‘Bocholter Kirmes’ is het grootste evenement van Noordrijn-Westfalen met zo’n 500.000 bezoekers. De kermis trok ook dit jaar weer veel bezoekers uit Nederland. De politie hield de afgelopen dagen verscherpt toezicht, met inzet van agenten uit Borken, de Duitse oproeppolitie uit Gelsenkirchen en Nederlandse politiemedewerkers. Dat gebeurde voor de tweede keer, nadat die inzet vorig jaar werd ingezet na een reeks van aanslagen en dreiging tot een aanslag bij evenementen in Duitsland. 

'Overwegend rustig verloop'
Hoewel het aantal incidenten iets hoger lag dan vorig jaar, spreekt de politie van een overwegend rustig verloop. Vrijdag werden 27 politie-inzetten geregistreerd, zaterdag 38. Daarbij ging het vooral om vechtpartijen, diefstallen en enkele gevallen van verzet tegen de politie.

In 2024 maakte REGIO8 een reportage over de samenwerking tussen de Duitse en Nederlandse politie op de Bocholtse Kermis.

Lees ook

Ondertekening Ned:D politiediensten

Samenwerking Nederlandse en Duitse politie krijgen stevigere basis

Nederlandse en Duitse agenten werken in de grensstreek al langer samen, zoals gezamenlijke patrouilles op de Bocholtse kermis of de politiegrenspost in Dinxperlo. Maar de overeenkomst die woensdag in Zevenaar is ondertekend, gaat over een breder mandaat, waar de Duitse Bondspolitie, NRW en de Koninklijke Marechaussee en het politiedistrict Oost-Nederland werkbaar kunnen samenwerken in een groter grensgebied dat grenst aan Noordrijn-Westfalen.

SportGorsselGLD

Gorssel zoekt nieuwe manieren om zorg bereikbaar te houden

De landelijke recordpoging buiten bewegen ging niet door vanwege de hitte, maar op het plein voor Den Oldenhof in Gorssel werd wel gewoon gesport. Voor Zorgzaam Gorssel was de ochtend vooral een manier om inwoners met elkaar in contact te brengen. Dat is volgens de initiatiefnemers hard nodig in een dorp waar de gemiddelde leeftijd inmiddels 63 jaar is.

Schermafbeelding 2026-06-24 165910

Auto meters meegesleept na botsing met vrachtwagen in Steenderen

Bij een ongeval op de L. Dolfinsweg in Steenderen zijn een auto en een vrachtwagen met elkaar in botsing gekomen. Het voertuig zou meters zijn meegesleept na de aanrijding.

NKTijdRijden10

Panty’s met ijsklontjes in de nek en koelvesten aan bij oververhit NK tijdrijden in Laren

Ventilatoren aan, panty’s met ijsklontjes in de nek en koelvesten aan. Het team van Kanjers voor Kanjers laat niets aan het toeval over bij een oververhit NK tijdrijden in Laren. “Gelukkig is het rondje ingekort”, zegt Jelle Schieven na afloop van de 27 kilometer tegen de klok.

Fietstocht goede doel Keppel  (6)

Fietsactie levert ruim 88.000 euro op voor Hersenstichting: ‘Hopen dat ze een medicijn vinden’

De Gruune Cross heeft voorlopig al ruim 88.000 euro opgehaald voor de Hersenstichting. Vrijdag fietsten 94 deelnemers een tocht van 65 kilometer door de Achterhoek. Het opgehaalde geld wordt gebruikt voor onderzoek naar een medicijn tegen dementie.

ZwarteCross20

Zwarte Cross wil wereldrecord breken met katapultsprong over Megatent

De organisatie van de Zwarte Cross heeft een spectaculaire stunt aangekondigd voor de komende editie van het festival. Freerunners Noa Diorgina Man en Jim van Nes wagen zich in Lichtenvoorde aan een katapultsprong van maar liefst 75 meter over de bekende Megatent.