gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Nederlandse en Duitse wensen samengebracht in onderzoek voor snelle fietsverbindingen in grensregio

0000701991b72029861afa22d4ab88b9

De Achterhoek raad heeft in de periode tussen 2018 en 2023 meerdere moties ingediend met de strekking: “Laten we kijken naar snelle fietsverbindingen die niet alleen duurzaam reizen stimuleren, maar hierbij ook het woon-werkverkeer en de gang over de landsgrens per duurzame fiets kunnen bevorderen.” Het oog viel op de driehoek Emmerich, Zevenaar en Doetinchem. Met Europees geld is er onderzoek gedaan dat de politiek betere inzichten geeft in waar raakvlakken liggen met de Duitse wensen voor economische ontwikkelingen. Onder meer in de gemeente Stadt Emmerich en bij 's-Heerenberg.

Eveline Zuurbier |  | Aangepast op
Voordat de uitkomsten van het onderzoek naar buiten worden gebracht, gaat de Achterhoekraad het rapport behandelen. Dit gebeurt in januari. De programmaregisseur voor Mobiliteit en Bereikbaarheid bij de Achterhoek wil en kan om die reden nog niets zeggen over het onderzoek, behalve dat het nauwgezet inzichtelijk maakt waar kansen liggen, waar de knelpunten zitten, en voor welke keuzes de grensgemeenten staan. Ook laat het onderzoek praktische verbeteringen zien voor bestaande en toekomstige fietsroutes tussen de gemeenten in deze driehoek.

Met behulp van deze gegevens worden concrete voorstellen gemaakt. “De grens is niet echt een grens meer, maar bij werkmethodes en de bestuurlijke processen en verantwoordelijkheden kom je die wel tegen”, verhaalt Van der Donk met voorbeelden. Volgens Van den Donk biedt het onderzoek inzichten waar de gemeenten en betrokken partners in de samenwerking voor de verbetering of aanleg van snelle fietsverbindingen aansluiting kunnen vinden.

Snelle fietsverbindingen zijn in opkomst, en woon-werkverkeer kan steeds beter per fiets worden afgelegd. De gemeente Stadt Emmerich promoot de logistieke hotspots en de maakindustrie bij 7Poort in Zevenaar en de ontwikkelingen bij Docks in 's-Heerenberg voor banen en de vestiging van Duitse bedrijven. De toekomst voorspelt een toename van het forensenverkeer.

Lees ook

WhatsApp Image 2026-09-11 at 16.14.17

Bisschop Ronald Cornelissen terug op vertrouwde grond tijdens Gaanderense kermis

De kermis in Gaanderen krijgt dit weekend bijzonder bezoek. Bisschop Ronald Cornelissen keert zondag terug naar zijn geboortedorp. Hij draagt in de St. Martinuskerk een speciale gildemis op vanwege het 155-jarig bestaan van schutterij St. Martinus.

WhatsApp Image 2026-09-11 at 23.43.51

De Graafschap vecht zich naar de winst in Emmen

De Graafschap heeft met 1-2 gewonnen van FC Emmen. Het was een zwaarbevochten winst op de Oude Meerdijk, maar met name door een sterke teamspirit konden de drie punten uiteindelijk worden veiliggesteld.

WhatsApp Image 2026-09-11 at 09.29.34 (2)

Wandeling in Wehl maakt zelfdoding bespreekbaar: 'Je voelt je gedragen door elkaar'

Een groep mensen zich verzamelden zich op de vroege vrijdagochtend voor een bijzondere wandeling in Wehl. Tijdens Walk into the Light liepen meer dan dertig deelnemers symbolisch van het donker naar het kleurrijke ochtendlicht. Onderweg werd gesproken over zelfdoding, verlies en moeilijke periodes, maar was er ook ruimte voor stilte en bezinning.

leegstand eibergen spiegeling lege winkelpanden

Kleine middenstand kwijnt weg door grenswinkelen: ‘Help ons, we zitten aan de taks’

Het is een noodkreet van Peter Stoverink, voorzitter van de Eibergse centrumondernemers, en wethouder Han Boer van Berkelland. Tijdens een bezoek van Tweede Kamerleden aan het centrum van Eibergen waarschuwen zij voor de gevolgen van grenswinkelen. “Ambachtelijke winkels en de kleine lokale middenstand kwijnen weg. Dat gebeurt niet alleen in Eibergen, maar ook in plaatsen als Neede en Groenlo. Het speelt langs de hele grens. Help ons, we moeten hier samen iets aan doen.”

GerritGaanderen0

Weerboer Gerrit voorspelt een weekend met twee gezichten

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en Liemers door. Bij de kermis in Gaanderen voorspelt de weerboer een weekend met twee gezichten.

WhatsApp Image 2026-09-11 at 11.41.23

Enorme explosie Eibergen: politie start grootschalig onderzoek naar mogelijke aanslag

In de nacht van donderdag op vrijdag is de Eikenlaan in Eibergen opgeschrikt door een hevige explosie. Wat de oorzaak is van de explosie is niet bekend, de politie houdt wel rekening met een aanslag.