gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Nazaat van de Anne Frankboom geplant in het 'Memorial Park' van Doetinchem

04e9588b271bd380e7b647d4a54d9748

Een uiterst speciale boom is vrijdagmiddag geplant op het Mark Tennantplantsoen in Doetinchem. Het gaat om een nazaat van de kastanjeboom van Anne Frank. Met deze aanplant haalt de gemeente een bijzonder stukje geschiedenis naar de stad.

Hidde Vinkenvleugel | Nick Hermsen |  | Aangepast op
“Toen Anne Frank ondergedoken zat, van 1942 tot 1944, was dit de boom waar ze op uitkeek en waarover ze meerdere keren schreef”, vertelt burgemeester Mark Boumans. “De oorspronkelijke boom is inmiddels verdwenen; hij is helaas omgevallen. Gelukkig zijn er zaadjes bewaard, en nu groeien er over de hele wereld nazaten van de Anne Frankboom.” Naast de boom in Doetinchem staat er onder andere ook één in Den Haag en bij het Capitool in Washington D.C in de Verenigde Staten.

José Teunissen, raadslid van de PvdA Doetinchem, kwam met het idee om de boom naar de stad te halen. Via een motie heeft ze de aanvraag ingediend, en de gemeenteraad was unaniem voor. “Ik hoorde op een gegeven moment dat er nazaten van deze boom waren”, legt Teunissen uit. “We hebben hier een prachtig park met allerlei monumenten, en ik dacht: ‘Dan mag deze boom niet ontbreken’.”

De boom staat midden in de stad. Teunissen hoopt dat bezoekers er even bij stilstaan: “Ik hoop dat mensen op het bankje gaan zitten en met elkaar praten over wat er in die tijd is gebeurd. Het is heel belangrijk dat we blijven herdenken.”

Belangrijke initiatieven
Burgemeester Boumans is zeer positief over het plan en vindt dergelijke initiatieven erg waardevol. “De boom herinnert ons vooral aan het leed dat tijdens de Tweede Wereldoorlog is geleden en aan de vreselijke dingen die mensen elkaar hebben aangedaan”, zegt Boumans. “Ik vind het prachtig dat we nu ook een Anne Frankboom in Doetinchem hebben en dat hier echt een soort ‘Memorial Park’ ontstaat.”

Onderdeel van Koningsdag?
Toevallig staat de boom op de route van Koningsdag. Als het aan Teunissen ligt, wordt de boom ook onderdeel van het programma: “Ik hoop dat de koninklijke familie even stopt en het bordje leest. Dat zou het voor ons extra bijzonder maken.”

Lees ook

GorsselNetherlandse02BDP_GorrselMFAGorsselVoorplein-1330x831

MFA Gorssel kost 8,5 miljoen euro meer dan begroot: ‘Het moet anders’

De multifunctionele accommodatie (MFA) in Gorssel blijkt 8,5 miljoen euro meer te kosten dan de 17,9 miljoen euro die ervoor was begroot. Daarmee vindt het college dat de gemeenteraad zich weer moet buigen over de kwestie.

GRARKC0

De Graafschap blijft kwakkelen: 'Er staat absoluut druk op mijn schouders'

Na het uiterst teleurstellende resultaat van maandagavond tegen Jong Ajax blijven de Superboeren bungelen onderin de Keuken Kampioen Divisie. Een overwinning tegen RKC Waalwijk in eigen huis is broodnodig om het sentiment te keren. Trainer Thomas Duivenvoorden voelt de druk toenemen, maar blijft optimistisch.

IKC0

Nieuwe wethouder heeft vertrouwen in IKC ’s-Heerenberg: ‘We hebben duidelijke kaders’

De bouw van het Integraal Kindcentrum (IKC) in ’s-Heerenberg moet in februari 2030 klaar zijn. Dat is later dan eerder werd voorzien, maar volgens wethouder Polman moet de nieuwe planning juist voor meer zekerheid zorgen. “We weten wat onze kaders zijn, we hebben een budget. Daar moet het voor gebeuren”, zegt Polman.

OpenGrensland0

TALKSHOW | Tiende aflevering van Open Grensland/Offenes Grenzland

Tijdens de tweetalige talkshow Open Grensland/Offenes Grenzland praten we over het leven in de grensregio. In deze aflevering draait het om generatie-z, oftewel de ‘pechgeneratie’. In gesprek met de jongeren kijken we hoe zij het leven in de grensstreek ervaren en wat het in hun ogen mooi maakt.

ongeval lichtenvoordeBlurr

Automobiliste belandt in sloot bij Sinderen

Een automobiliste is woensdag met haar auto in een sloot beland aan de Klein Saleminkdijk in het buitengebied van Sinderen. De vrouw kwam met de schrik vrij.

OrionStars0

Orion Stars begint Champions League met klinkende zege

De mannen van Orion Stars hebben woensdagavond de eerste ontmoeting met UGD Stip uit Noord-Macedonië gewonnen. In Doetinchem werd het 3-0 voor de Achterhoekers in de eerste voorronde van de CEV Champions League.