gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Naoberkerk in Meddo moet definitief haar deuren sluiten

6588021d15eb669990163e790d579d93

Stichting Naoberkerk heeft de financiering rondom een gezonde exploitatie van de Naoberkerk in Meddo niet rond gekregen. Dit nieuws komt hard binnen door alle initiatieven die zijn genomen in de vorm van huur van het pand, eventuele aankoop door de stichting, donaties en hulp van de gemeente.

Martha Bulten |  | Aangepast op
In januari bleek dat de gemeente een luisterend oor had en het resterende bedrag wilde investeren. Dit zou dan uit het potje Bestemmingsreserve Cofinanciering Lokale Initiatieven komen. “In de eerste instantie zagen de gesprekken er goed uit”, vertelt bestuurslid August Elsinghorst van Stichting Naoberkerk. “We voldeden aan bijna alle eisen, maar uiteindelijk ging het om de exploitatie waar we niet aan konden voldoen.”

Toch was de ingetrokken hand van de gemeente niet volledig doorslaggevend, want in de uitkomst hebben twee andere factoren de hoofdrol gespeeld. Ten eerste is er blijkbaar een ‘voortslepend huurconflict’ dat zich op de achtergrond afspeelt, dat invloed heeft op de toekomstige inkomsten. Ook is er grote onzekerheid over wat de gevolgen van cruciale investeringen om het gebouw aantrekkelijk te houden gaan zijn voor de uitgaven. “We kunnen het ons niet permitteren met deze onzekerheden de toekomst in te gaan. Het blijft té onzeker”, aldus Elsinghorst.

Eerder was er al een bedrag van 130.000 euro aan donaties binnengehaald door de kleine, maar betrokken Meddose gemeenschap. Ook dit was helaas niet voldoende om de problemen op te lossen en aan de vraagprijs te voldoen.

De huur is begin januari opgezegd door de stichting. Elsinghorst: “We waren al door onze centen heen.” De geloofsgemeenschap maakt nu nog wel gebruik van het kerkgebouw en overlegd daarover met de parochie en de huidige eigenaar.

“We danken in het speciaal onze donateurs en de gedane toezeggingen zullen worden vernietigd. Ook willen we de gemeente Winterswijk, de diverse organisaties en verenigingen in Meddo, en de mensen die ons een warm hart hebben toegedragen heel hartelijk bedanken voor hun steun”, deelt het bestuur van Stichting Naoberkerk.

Dit artikel is tot stand gekomen in samenwerking met RTV Slingeland.

Lees ook

crosso symphonica bezoekers

LIVEBLOG | Zwarte Cross zondag

De laatste dag van de Zwarte Cross is begonnen. REGIO8 doet alle dagen verslag van het evenement in de Achterhoek. Volg deze liveblog voor actuele informatie en video's van het festivalterrein.

Blindentolk20

Blindentolk maakt optredens ‘zichtbaar’ op Zwarte Cross

Een blindentolk van stichting Komt Het Zien begeleidde zondag mensen met een visuele beperking op de Zwarte Cross. De deelnemers werden via oortjes meegenomen bij onder andere het optreden van Crosso Symphonica op het Hoofdpodium. Hierbij werd er niet alleen verteld wat er op het podium gebeurde, maar ook wat voor gekkigheid er in het publiek afspeelde.

Bergkaplmotoren

Motoren vliegen over Bargkapel in Megatent: ‘Ons hoogtepunt’

Vliegende motoren over het podium in de Megatent bij dikke rock, dat is een gegeven. Maar diezelfde motoren die over een grote blaaskapel vliegen terwijl de tirolerdeuntjes door de tent schallen? De Barchemse Bargkapel had de primeur. “Ik voelde de modder in mijn nek tijdens het blazen.”

WhatsApp Image 2026-07-18 at 13.50.01

LIVEBLOG | Zwarte Cross zaterdag

De derde dag van de Zwarte Cross is begonnen. REGIO8 doet alle dagen verslag van het evenement in de Achterhoek. Volg deze liveblog voor actuele informatie en video's van het festivalterrein.

stunt0

Megakatapultsprong Zwarte Cross geschrapt na tweede vlucht

De megakatapultsprong over de Megatent op de Zwarte Cross is voor de laatste twee festivaldagen geschrapt. De tweede stuntman, die vrijdagavond de sprong waagde raakte ook gewond. Laurent Arrabito brak bij de landing op het valkussen zijn enkel.

WhatsApp Image 2026-07-17 at 16.52.51 (1)

De Graafschap verliest oefenpot met 3-6 van Telstar

De Graafschap heeft het oefenduel tegen eredivisionist Telstar vrijdagmiddag verloren. Op sportpark De Greune in Haaksbergen werd het na 105 minuten voetbal 3-6.