gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Naast ondermijning ook blik op cybercrime in Oude IJsselstreek

d69936b2ddeed5de1f8966595f5c2c4a

Oude IJsselstreek heeft cybercrime toegevoegd als belangrijk veiligheidsvraagstuk binnen het vernieuwde Integraal veiligheidsbeleid, de aandachtspunten voor de politie. Ondermijning blijft een van de prioriteiten, met de opgerolde drugsopslag in Silvolde als sprekend voorbeeld.

Tim Rondeel |
"Dat laat zien hoe hardnekkig het probleem is", aldus burgemeester Otwin van Dijk over de in juni opgerolde schakel in een internationale cocaïnelijn. "Daarom investeren we ook in de capaciteit van handhavers." Volgens Van Dijk is de Achterhoek kwetsbaar: "We leven in een uitgestrekt gebied dichtbij de grens met een lage politiedichtheid." Daarom zou hij ook graag meer agenten in de regio zien en benadrukt het belang van, die een belangrijke rol spelen bij het vroegtijdig opsporen van ondermijning. "Ze zijn een belangrijke schakel en zitten in de haarvaten van de samenleving", zegt de burgemeester.

Een andere prioriteit binnen het veiligheidsbeleid is zorg en veiligheid. Hierbij wil de gemeente kwetsbare personen behoeden voor het criminele circuit, mede door een samenwerking tussen veiligheid en het sociaal domein zien. Onder andere nazorg en vroege signalering moet er voor zorgen dat mensen die kwetsbaar zijn hier niet mee in aanraking komen. Ook wanneer voorzorgsmaatregelen te laat zijn geweest hoopt de gemeente de 'draaideurcriminelen' te kunnen begeleiden uit het slechte circuit door middel van extra zorg.

Nieuwe prioriteit
De derde prioriteit binnen het beleid is cybercrime. Hierbij wil de gemeente jongeren behouden voor de gevaren die social media met zich mee brengen, zoals afpersing. Ook moeten ouderen worden gewaarschuwd voor oplichtpraktijken via fishing. "We moeten elkaar weerbaarder maken", vindt de burgemeester. Oude IJsselstreek gaat hier verschillende campagnes voor lanceren.

'Afkloppen'
De gemeente is daarnaast zelf scherp op cyberaanvallen binnen de eigen organisatie. "We laten ons testen door gecontroleerde hackers en waarschuwen personeel", aldus Van Dijk, die aan het 'afkloppen' is dat zijn gemeente nog gespaard is gebleven.

Foto: 112Achterhoek-nieuws.nl

Lees ook

Tante Rikie3

Zwarte Cross brengt eerbetoon aan Tante Rikie met slogan voor 2027

De Zwarte Cross heeft maandagmiddag de slogan voor de editie van 2027 bekendgemaakt. Met ‘Rikie Forever!’ brengt de organisatie een eerbetoon aan Tante Rikie, de festivaldirectrice in ruste.

HybridAchterhoek (13)

Honderden atleten gaan tijdens Hybrid Achterhoek tot het uiterste

Meer dan driehonderd atleten gingen zaterdag tot het gaatje in de SSP-hal in Ulft. Tijdens de Hybrid Achterhoek combineren de deelnemers hardlopen met verschillende kracht- en conditieoefeningen. Organisator Bram de Vries krijgt energie van al die fanatiekelingen.

Jotihunt0

XXL-vossenjacht door de Achterhoek tijdens jubileumeditie van Jotihunt

26 uur lang jagen op vossen en daarbij diverse opdrachten uitvoeren om punten te behalen, dat is het doel van de Jotihunt. Honderden scouts van negen Achterhoekse verenigingen deden dit weekend tijdens de 25e editie van dit evenement een gooi naar de winst.

WhatsApp Image 2026-10-19 at 14.26.00

Kortsluiting zorgt voor flinke rookontwikkeling in ’s-Heerenberg

De hulpdiensten zijn maandagmiddag uitgerukt vanwege flinke rookontwikkeling in een woning aan het Rodingsveen in ’s-Heerenberg. De rook ontstond door kortsluiting in een stopcontact. Er raakte niemand gewond.

rechtbankZutphen

Cel voor Doetinchemmer (54) na poging tot verkrachting ex

Een 54-jarige man uit Doetinchem is veroordeeld voor het proberen te verkrachten en het mishandelen van zijn ex. De man heeft een gevangenisstraf gekregen van twee jaar, waarvan tien maanden voorwaardelijk.

WhatsApp Image 2026-10-19 at 13.28.33

CBR ziet geen reden voor theorie-examens in de Achterhoek ondanks beoogde verhuizing

Hoewel het CBR een nieuwe locatie voor praktijkexamens in Doetinchem lijkt te hebben gevonden, is er nog altijd geen mogelijkheid voor Achterhoekers om in de regio hun theorie-examen af te leggen. Het Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen (CBR) ziet geen aanleiding om daar verandering in te brengen.