gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Naast ondermijning ook blik op cybercrime in Oude IJsselstreek

d69936b2ddeed5de1f8966595f5c2c4a

Oude IJsselstreek heeft cybercrime toegevoegd als belangrijk veiligheidsvraagstuk binnen het vernieuwde Integraal veiligheidsbeleid, de aandachtspunten voor de politie. Ondermijning blijft een van de prioriteiten, met de opgerolde drugsopslag in Silvolde als sprekend voorbeeld.

Tim Rondeel |
"Dat laat zien hoe hardnekkig het probleem is", aldus burgemeester Otwin van Dijk over de in juni opgerolde schakel in een internationale cocaïnelijn. "Daarom investeren we ook in de capaciteit van handhavers." Volgens Van Dijk is de Achterhoek kwetsbaar: "We leven in een uitgestrekt gebied dichtbij de grens met een lage politiedichtheid." Daarom zou hij ook graag meer agenten in de regio zien en benadrukt het belang van, die een belangrijke rol spelen bij het vroegtijdig opsporen van ondermijning. "Ze zijn een belangrijke schakel en zitten in de haarvaten van de samenleving", zegt de burgemeester.

Een andere prioriteit binnen het veiligheidsbeleid is zorg en veiligheid. Hierbij wil de gemeente kwetsbare personen behoeden voor het criminele circuit, mede door een samenwerking tussen veiligheid en het sociaal domein zien. Onder andere nazorg en vroege signalering moet er voor zorgen dat mensen die kwetsbaar zijn hier niet mee in aanraking komen. Ook wanneer voorzorgsmaatregelen te laat zijn geweest hoopt de gemeente de 'draaideurcriminelen' te kunnen begeleiden uit het slechte circuit door middel van extra zorg.

Nieuwe prioriteit
De derde prioriteit binnen het beleid is cybercrime. Hierbij wil de gemeente jongeren behouden voor de gevaren die social media met zich mee brengen, zoals afpersing. Ook moeten ouderen worden gewaarschuwd voor oplichtpraktijken via fishing. "We moeten elkaar weerbaarder maken", vindt de burgemeester. Oude IJsselstreek gaat hier verschillende campagnes voor lanceren.

'Afkloppen'
De gemeente is daarnaast zelf scherp op cyberaanvallen binnen de eigen organisatie. "We laten ons testen door gecontroleerde hackers en waarschuwen personeel", aldus Van Dijk, die aan het 'afkloppen' is dat zijn gemeente nog gespaard is gebleven.

Foto: 112Achterhoek-nieuws.nl

Lees ook

GRAALM0

Duivenvoorden ziet stijgende lijn bij De Graafschap, maar waakt voor Jong FC Utrecht

De Graafschap lijkt na een uiterst moeizame start van het seizoen langzaam de weg omhoog te vinden. Toch staan de Superboeren nog altijd op de negentiende plaats in de Keuken Kampioen Divisie. Om de stijgende lijn door te trekken, wacht op De Vijverberg een treffen met de huidige hekkensluiter Jong FC Utrecht.

Merel

Montferland wil vaker ‘ja’ zeggen tegen recreatie op eigen erf

Een bed and breakfast in een leegstaand bijgebouw of hobbyworkshops met een theetuin op het eigen terrein: Montferland wil inwoners in het buitengebied meer ruimte geven voor kleinschalige recreatie. Volgens wethouder Merel Balduk sluiten de huidige regels onvoldoende aan bij wat inwoners tegenwoordig willen. “We moesten te vaak ‘nee’ zeggen tegen initiatieven die eigenlijk heel passend waren voor Montferland.”

OngevalTankstationWehl

Twee gewonden bij frontale botsing op Broekhuizerstraat in Wehl

Op de Broekhuizerstraat in Wehl zijn donderdagmiddag twee auto's frontaal met elkaar in botsing gekomen. Twee personen zijn voor controle naar het ziekenhuis gebracht. De weg is voorlopig afgesloten.

JorisClinic0

Kinderen leren veldrijden van Joris Nieuwenhuis in Zelhem: ‘We hebben gewoon plezier’

Meer dan zestig kinderen deden woensdagmiddag mee aan een veldrijclinic op de voormalige vuilnisbult in Zelhem, gegeven door Zelhemmer Joris Nieuwenhuis. De veldrijder hoopt hierdoor samen met de gemeente, KNWU en RTV Vierakker-Wichmond kinderen al jong de liefde voor de sport te leren.

Flexflitser Gaanderen

Flexflitser aan Liemersweg in Doetinchem gaat weer verhuizen

De flexflitser aan de Liemersweg in Doetinchem gaat weer verhuizen. De flitser rouleert iedere acht weken tussen drie locaties van waar twee in Gaanderen. Sinds half augustus staat deze aan de Liemersweg. Aan de Rijksweg zorgde de paal voor veel opschudding.

Iselinge20

Iselinge Hogeschool opnieuw in de prijzen met 'topopleiding'

Iselinge Hogeschool valt opnieuw in de prijzen. De hogeschool in Doetinchem heeft wederom een opleiding die de titel ‘Topopleiding’ mag dragen. De Associate degree Pedagogisch Educatief Professional (Ad-PEP) kreeg die titel in de Keuzegids hbo 2027. Daarnaast scoren twee andere opleidingen van de hogeschool vier sterren. Daarmee presteren alle opleidingen boven het landelijk gemiddelde binnen hun categorie.