gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Naast ondermijning ook blik op cybercrime in Oude IJsselstreek

d69936b2ddeed5de1f8966595f5c2c4a

Oude IJsselstreek heeft cybercrime toegevoegd als belangrijk veiligheidsvraagstuk binnen het vernieuwde Integraal veiligheidsbeleid, de aandachtspunten voor de politie. Ondermijning blijft een van de prioriteiten, met de opgerolde drugsopslag in Silvolde als sprekend voorbeeld.

Tim Rondeel |
"Dat laat zien hoe hardnekkig het probleem is", aldus burgemeester Otwin van Dijk over de in juni opgerolde schakel in een internationale cocaïnelijn. "Daarom investeren we ook in de capaciteit van handhavers." Volgens Van Dijk is de Achterhoek kwetsbaar: "We leven in een uitgestrekt gebied dichtbij de grens met een lage politiedichtheid." Daarom zou hij ook graag meer agenten in de regio zien en benadrukt het belang van, die een belangrijke rol spelen bij het vroegtijdig opsporen van ondermijning. "Ze zijn een belangrijke schakel en zitten in de haarvaten van de samenleving", zegt de burgemeester.

Een andere prioriteit binnen het veiligheidsbeleid is zorg en veiligheid. Hierbij wil de gemeente kwetsbare personen behoeden voor het criminele circuit, mede door een samenwerking tussen veiligheid en het sociaal domein zien. Onder andere nazorg en vroege signalering moet er voor zorgen dat mensen die kwetsbaar zijn hier niet mee in aanraking komen. Ook wanneer voorzorgsmaatregelen te laat zijn geweest hoopt de gemeente de 'draaideurcriminelen' te kunnen begeleiden uit het slechte circuit door middel van extra zorg.

Nieuwe prioriteit
De derde prioriteit binnen het beleid is cybercrime. Hierbij wil de gemeente jongeren behouden voor de gevaren die social media met zich mee brengen, zoals afpersing. Ook moeten ouderen worden gewaarschuwd voor oplichtpraktijken via fishing. "We moeten elkaar weerbaarder maken", vindt de burgemeester. Oude IJsselstreek gaat hier verschillende campagnes voor lanceren.

'Afkloppen'
De gemeente is daarnaast zelf scherp op cyberaanvallen binnen de eigen organisatie. "We laten ons testen door gecontroleerde hackers en waarschuwen personeel", aldus Van Dijk, die aan het 'afkloppen' is dat zijn gemeente nog gespaard is gebleven.

Foto: 112Achterhoek-nieuws.nl

Lees ook

BrandweerDinxperlo0

Aalten trekt drie tot vier miljoen uit voor Nederlands-Duitse brandweerkazerne

De gemeente Aalten wil drie tot vier miljoen euro uittrekken voor een gezamenlijke brandweerkazerne voor Dinxperlo en Suderwick. Dat staat in de ontwerpbegroting. Als de plannen doorgaan, kan de bouw in 2027 beginnen.

Gelredome

Minder De Graafschap-supporters welkom in Arnhem: ‘Bijzonder teleurstellend’

De Graafschap mag op zondag 8 november slechts vijfhonderd supporters meenemen voor het Gelderse treffen met Vitesse in Arnhem. In het uitvak is normaal gesproken plek voor achthonderd bezoekende supporters, maar dit aantal is door de lokale driehoek in Arnhem afgewezen.

02 Schutterijen

Montferland trekt de portemonnee, schutterijen en carnaval profiteren

De gemeente Montferland gaat flink investeren in kunst en cultuur. De komende twee jaar komt er jaarlijks ruim 94.000 euro extra beschikbaar. Vanaf 2029 loopt dat bedrag op tot ruim 114.000 euro per jaar. Vooral schutterijen en carnavalsverenigingen profiteren van het nieuwe beleid.

Plaggenhut0

Zelhems erfgoed zichtbaar bij Smedekinck met nieuwe plaggenhut

Museum Smedekinck in Zelhem is een publiekstrekker rijker. Bij het historische streekmuseum is zaterdag een ouderwetse plaggenhut geopend. De woning geeft een inkijkje hoe het harde leven was van de armste inwoners van Zelhem in de negentiende eeuw. Stichting Plaggen Hendrik hoopt met de komst het cultureel erfgoed in ere te houden.

DruDrone10

Oppositie wil DRU redden met lening en ingrijpende veranderingen

Een groep oppositiepartijen in Oude IJsselstreek wil de financiële steun aan het DRU Industriepark koppelen aan een grondige verandering van de organisatie. In een alternatief plan stellen ADA, Pro, Dorp en Plattelandbeweging en Burgers op 1 voor om 600.000 euro te lenen aan de stichting, onder voorwaarden. Ook moet worden onderzocht of de horeca kan worden overgedragen aan een externe ondernemer.

HalveMarathonDoetinchem0

Halve marathon Doetinchem steeds populairder

De atletiekbaan van ARGO Atletiek is zondag start en finish van de halve marathon van Doetinchem. De wedstrijd beleeft de 41e editie. Zo'n duizend deelnemers hebben zich voor die afstand van ruim 21 kilometer ingeschreven. In totaal schreven meer dan 1700 hardlopers zich in, waarbij opvalt dat de 7,5 kilometer een populaire afstand is geworden.