gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Naast ondermijning ook blik op cybercrime in Oude IJsselstreek

d69936b2ddeed5de1f8966595f5c2c4a

Oude IJsselstreek heeft cybercrime toegevoegd als belangrijk veiligheidsvraagstuk binnen het vernieuwde Integraal veiligheidsbeleid, de aandachtspunten voor de politie. Ondermijning blijft een van de prioriteiten, met de opgerolde drugsopslag in Silvolde als sprekend voorbeeld.

Tim Rondeel |
"Dat laat zien hoe hardnekkig het probleem is", aldus burgemeester Otwin van Dijk over de in juni opgerolde schakel in een internationale cocaïnelijn. "Daarom investeren we ook in de capaciteit van handhavers." Volgens Van Dijk is de Achterhoek kwetsbaar: "We leven in een uitgestrekt gebied dichtbij de grens met een lage politiedichtheid." Daarom zou hij ook graag meer agenten in de regio zien en benadrukt het belang van, die een belangrijke rol spelen bij het vroegtijdig opsporen van ondermijning. "Ze zijn een belangrijke schakel en zitten in de haarvaten van de samenleving", zegt de burgemeester.

Een andere prioriteit binnen het veiligheidsbeleid is zorg en veiligheid. Hierbij wil de gemeente kwetsbare personen behoeden voor het criminele circuit, mede door een samenwerking tussen veiligheid en het sociaal domein zien. Onder andere nazorg en vroege signalering moet er voor zorgen dat mensen die kwetsbaar zijn hier niet mee in aanraking komen. Ook wanneer voorzorgsmaatregelen te laat zijn geweest hoopt de gemeente de 'draaideurcriminelen' te kunnen begeleiden uit het slechte circuit door middel van extra zorg.

Nieuwe prioriteit
De derde prioriteit binnen het beleid is cybercrime. Hierbij wil de gemeente jongeren behouden voor de gevaren die social media met zich mee brengen, zoals afpersing. Ook moeten ouderen worden gewaarschuwd voor oplichtpraktijken via fishing. "We moeten elkaar weerbaarder maken", vindt de burgemeester. Oude IJsselstreek gaat hier verschillende campagnes voor lanceren.

'Afkloppen'
De gemeente is daarnaast zelf scherp op cyberaanvallen binnen de eigen organisatie. "We laten ons testen door gecontroleerde hackers en waarschuwen personeel", aldus Van Dijk, die aan het 'afkloppen' is dat zijn gemeente nog gespaard is gebleven.

Foto: 112Achterhoek-nieuws.nl

Lees ook

AlardRoss4

1500 keer ‘Van Mojn tut Goedgoan’ op REGIO8: ‘Er moet ziel zitten in de radio’

Sinds 1997 klinkt op zaterdagmorgen het vertrouwde stemgeluid van Alard Ross uit de radio bij duizenden Achterhoekers. De 75-jarige radiomaker vierde zaterdag een mijlpaal en presenteerde de 1500ste uitzending van zijn programma 'Mojn tut Goedgoan' op REGIO8. Zoals Ross zelf zegt: "Gemuudelijk plat praoten op de radio."

WhatsApp Image 2026-10-11 at 05.48.10

Vrouw uit Borculo (32) overleden bij ongeval in Ruurlo

De persoon die zaterdagnacht om het leven kwam bij een verkeersongeval in Ruurlo is een 32-jarige vrouw uit Borculo, zij zat achterin het voertuig. Twee andere inzittenden raakten gewond.

WhatsApp Image 2026-10-11 at 05.48.10

Persoon overleden en twee gewonden bij eenzijdig ongeval in Ruurlo

Bij een eenzijdig verkeersongeval is zaterdagnacht in Ruurlo een persoon om het leven gekomen. Twee andere inzittenden raakten gewond toen de auto waarin ze zaten tegen een boom botste.

WhatsApp Image 2026-10-10 at 11.32.06

Appartementencomplex ontruimd na kelderbrand in Emmerich

Een appartementencomplex in het Duitse Emmerich am Rhein is vrijdagavond ontruimd na een brand in de kelder. Door de brand kwam rook in het trappenhuis terecht. Meerdere personen zijn nagekeken door ambulancepersoneel.

WhatsApp Image 2026-10-10 at 09.36.33

Juwelierszaak in Gaanderen doelwit van ramkraak: 'Dit raakt ons enorm'

In de nacht van vrijdag op zaterdag heeft er een ramkraak plaatsgevonden bij een juwelierszaak in Gaanderen. De schade aan het pand is enorm. Hoeveel er is buitgemaakt, is nog niet bekend.

156c5aee-c93a-4d3b-8129-631b99613626

De Graafschap draait wedstrijd om en wint kelderkraker van Jong FC Utrecht

De Graafschap heeft de wedstrijd tegen Jong FC Utrecht gewonnen. De ploeg van Thomas Duivenvoorden keek grotendeels tegen een achterstand aan, maar door een inhaalslag in de tweede helft, bleven de drie punten in Doetinchem: 2-1.