gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Na veel gepuzzel is er toch plek voor Montferland in de Achterhoek

18d10c2755cc8744c3b0e31e5ef7b85a.jpg

Negen raadsleden uit Montferland sluiten maandagavond voor het eerst aan bij de vergadering van de Achterhoek Raad in Ulft. Een extra gemeente brengt ook de nodige uitdagingen met zich mee.

Bart Sollman |  | Aangepast op
"Nu er meer fracties aansluiten bij de vergaderingen, moeten er ook meer zitplekken gecreëerd worden", zegt griffier Birkitta Kortes. Dat is juist waar de schoen wringt, de ruimte in de theaterzaal in de DRU is er namelijk niet ten overvloede. In andere woorden, het is er al krap. "We zijn daarom flink aan het puzzelen geweest. We wilden eerst een compleet andere opstelling maken, maar ook dat lukt niet. We kwamen dan niet uit met looproutes. Plus iedereen wil elkaar aan kunnen kijken in de vergadering", zegt Kortes.

Na flink wat gepuzzel en overleg met de DRU zijn ze eruit gekomen: "Ja het is gelukkig gelukt. We konden nog een beetje ruimte winnen door wat van de tribune weg te halen." Mogelijk moet er binnenkort nog meer ruimte gevonden worden. In de gemeente Doesburg klinken namelijk geluiden over een eventuele overstap naar de Achterhoek. "Mochten er nog meer plekken moeten komen, dan is dat geen probleem. De tribune zal dan verdwijnen om plek te maken voor extra tafels", zegt de griffier.

Goede sfeer
In de Montferlandse gemeenteraad zijn er nog wel eens wat incidenten. Kortes verwacht dat dat niet van invloed zal zijn op de sfeer in de Achterhoek Raad. "Wij hebben hier een hele prettige sfeer gecreëerd. We waken er met zijn allen voor dat die behouden blijft", aldus Kortes. Ze verwacht dat de nieuwe leden meegaan in de fijne tendens die de Achterhoek Raad kent.

De vergadering begint maandagavond om 19.30 uur en is bij te wonen voor publiek. Het gaat vanavond onder andere over de N18 en de nieuwe Regio Deal.

Lees ook

9ac47c2d04bdcf808c5e335ffc64adb0.jpg

Een jaar na Koningsdag: wat heeft het bezoek van de Oranjes Doetinchem gebracht?

Toen de Koninklijke familie neerstreek in de Achterhoek voor de nationale viering van Koningsdag 2025, stond Doetinchem volop in de nationale én internationale schijnwerpers. De stad kleurde oranje door tienduizenden bezoekers, terwijl miljoenen mensen via televisie en online meekeken. Een jaar later rijst de vraag: wat heeft dat grote feest de stad daadwerkelijk opgeleverd?

Rondé

Zwarte Cross line-up uitgebreid: internationale acts en opvallende namen

De organisatie van de Zwarte Cross heeft donderdag een lijst met nieuwe namen bekendgemaakt. Onder andere RONDÉ, de Duitse zanger Heino en het Britse Razorlight vullen het programma aan.

Gitaar.jpg

DRU poppodium en Luxor Live geven Achterhoekse band flinke duw richting doorbraak

Het Ulftse DRU poppodium en Luxor Live uit Arnhem zijn opzoek naar een Achterhoekse band of muziekgroep om een gigantische springplank te geven. Eén gelukkige act wordt een jaar lang intensief begeleid en krijgt zo de kans om ook buiten de regio door te breken. Het project draagt de naam The Launch Achterhoek, een verwijzing naar The Launch dat in Arnhem al goed loopt als project.

gracam Training30.jpg

Dijkhuizen wil oogsten in eigen huis: ‘Belangrijkste wedstrijd van het seizoen'

In het laatste competitieduel in eigen huis kan De Graafschap vrijdagavond definitief de vierde plaats in de eerste divisie veiligstellen. Wordt er gewonnen van het al gepromoveerde SC Cambuur van Henk de Jong, dan slaan de Superboeren de eerste ronde van de play-offs over.

Schermafbeelding 2026-04-16 130208.png

Chauffeur voelt zich onwel en botst met vrachtwagen tegen boom in Westendorp

Bij een eenzijdig ongeval op de N818 in Westendorp is een vrachtwagen hard tegen een boom gebotst. De chauffeur wilde zijn voertuig parkeren nadat hij zich niet lekker voelde, maar kwam vervolgens tegen de boom tot stilstand.

AZC Etten40.jpeg

Na de zomer pas duidelijkheid over locatie azd Oude IJsselstreek

De gemeente Oude IJsselstreek verwacht opnieuw later duidelijkheid te geven over de mogelijke locatie voor het asielzoekersdorp (azd). Waar eerder nog werd uitgegaan van een voorstel vóór de zomer van 2026, is dat moment nu verschoven naar ‘op zijn vroegst na de zomer’, zo schrijft de gemeente in een stand van zaken.