gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Na twee jaar nu meer bussen tussen Aalten en grensplaats Bocholt

1c46132c7e61e155e4f3b402aeaca375

De grensoverschrijdende busverbinding tussen Aalten en de Duitse grensstad Bocholt is uitgebreid. Twee jaar geleden werd er na een proef gestart met lijn C11, sinds vorige week rijden er meer bussen op en neer tussen de beide plaatsen.

Jasper Hazelaar |
“In de ochtend en in de avond zijn er extra ritten toegevoegd”, melden betrokken overheden. “Op die manier vormt de buslijn met name voor scholieren en woon-werkverkeer een echt alternatief.” Doordeweeks vertrekt de eerst bus vanuit Aalten naar Bocholt om 05.00 uur. De laatste bus rijdt om 21.00 uur weg uit de Achterhoekse plaats. In de omgekeerde richting vertrekt de eerste bus om 05.35 uur, terwijl de laatste om 20.35 uur wegrijdt uit Bocholt.

De buslijn ging in december 2017 van start met een proef van vijf maanden. In die periode maakten doordeweeks gemiddeld negentig reizigers per dag gebruik van de verbinding. Bijna honderd procent van de passagiers gaf de lijn daarbij een positieve beoordeling, wat reden was om de busverbinding definitief in te voeren.

Foto: REGIO8
b7f8402328ef72eb604e234463c4d567

Lees ook

112Doetinchem

Brand in groenstrook Doetinchem: aangifte tegen daders gedaan

Een stuk bosschage langs de Oostelijke Randweg in Doetinchem is dinsdagmiddag afgebrand, nadat vier jongeren daar met vuur aan het spelen waren. Eén van de vier jongeren bleef ter plaatse, terwijl de andere drie wegvluchtten.

04 Sluis de Pol0

Historische maatregel; sluizen Oude IJssel voor het eerst op slot

Sluis de Pol bij Gaanderen en sluis Doesburg gaan op slot. Waterschap Rijn en IJssel zet de enige twee sluizen van de Oude IJssel dicht om te voorkomen dat er te veel water uit de rivier loopt. Het is een historisch ingrijpen, nooit eerder gingen de sluizen volledig dicht voor de recreatievaart.

SterrenwachtZon

‘Bescherm je ogen’: Achterhoek maakt zich op voor zonsverduistering

Na 27 jaar kan de Achterhoek zich weer opmaken voor een bijzonder fenomeen. Woensdagavond is er namelijk een zonsverduistering van 90 procent te zien. Een kans als deze laat volgens sterrenwacht Lochem nog tientallen jaren op zich wachten.

BloemenHalen10

Logistieke operatie in Varsseveld: 1600 kratten met bloemen voor het corso aangekomen

Het is jaarlijks een hele logistieke operatie. De organisatie van het Volksfeest Varsseveld haalt in de week van de optocht maar liefst 1600 kratten met bloemen naar het dorp, bedoelt voor de wagenbouwers. Maandagavond werd er begonnen met ophalen in Lichtenvoorde en Winterswijk. Later volgen nog Rekken, Beltrum en het Brabantse Zundert.

WhatsApp Image 2026-08-11 at 11.58.25

Auto brandt volledig af op rotonde in Gendringen

Een auto is dinsdagochtend volledig afgebrand op een rotonde in Gendringen. De bestuurder van het voertuig is met spoed naar het ziekenhuis gebracht. Het slachtoffer had brandwonden.

NUB-Auto-Neede1

Auto belandt in sloot in Neede

Dinsdagochtend is een auto in Neede in een sloot belandt. Bij het incident is niemand gewond geraakt.