gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Na twee jaar nu meer bussen tussen Aalten en grensplaats Bocholt

1c46132c7e61e155e4f3b402aeaca375

De grensoverschrijdende busverbinding tussen Aalten en de Duitse grensstad Bocholt is uitgebreid. Twee jaar geleden werd er na een proef gestart met lijn C11, sinds vorige week rijden er meer bussen op en neer tussen de beide plaatsen.

Jasper Hazelaar |
“In de ochtend en in de avond zijn er extra ritten toegevoegd”, melden betrokken overheden. “Op die manier vormt de buslijn met name voor scholieren en woon-werkverkeer een echt alternatief.” Doordeweeks vertrekt de eerst bus vanuit Aalten naar Bocholt om 05.00 uur. De laatste bus rijdt om 21.00 uur weg uit de Achterhoekse plaats. In de omgekeerde richting vertrekt de eerste bus om 05.35 uur, terwijl de laatste om 20.35 uur wegrijdt uit Bocholt.

De buslijn ging in december 2017 van start met een proef van vijf maanden. In die periode maakten doordeweeks gemiddeld negentig reizigers per dag gebruik van de verbinding. Bijna honderd procent van de passagiers gaf de lijn daarbij een positieve beoordeling, wat reden was om de busverbinding definitief in te voeren.

Foto: REGIO8
b7f8402328ef72eb604e234463c4d567

Lees ook

Rens den Hartog

Organisatie blikt terug op Zwarte Cross: van nieuwe indeling tot megakatapultsprong

Na vier drukke festivaldagen kijkt de organisatie van de Zwarte Cross terug op de 29e editie. De nieuwe terreinindeling, met het hoofdpodium op een andere locatie, zorgde voor een grote verandering voor zowel bezoekers als de organisatie. Ondanks het afgelasten van de megakatapultsprong na twee ongelukken met stuntmannen, overheerst een positieve terugblik. Ondertussen is de blik alweer gericht op volgend jaar, wanneer de Zwarte Cross zijn 30-jarig jubileum viert.

Vluchtelingen aankomst Betteld

'COA dient claim van bijna 200 miljoen in tegen hotelregelaar uit Didam'

Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) heeft een claim van 184,7 miljoen euro neergelegd bij een bedrijf dat noodopvang regelde voor asielzoekers uit Oekraïne. Dat meldt het Financiële Dagblad.

HeinoosfileZC

Heinoos maken feestje van file door alcoholcontrole na Zwarte Cross

Na een weekend vol gas op de Zwarte Cross wachtte maandagochtend de terugreis die voor veel bezoekers nét even anders verliep dan gehoopt. Honderden automobilisten belandden in een lange file door een politiecontrole op rijden onder invloed. Waar de één vooral baalde van de file, zagen de mannen van de Heinoos juist hun kans schoon en trokken de gitaren uit de kast om de crossers in de file op te vrolijken.

WhatsApp Image 2026-07-20 at 11.31.49

Twee bospercelen in brand aan de Zeddamseweg in 's Heerenberg

Twee afzonderlijke bospercelen aan de Zeddamseweg in 's Heerenberg zijn zondag op maandagnacht in brand geraakt. De brandweer wist beide brandhaarden snel te blussen en verdere uitbreiding van het vuur te voorkomen.

WhatsApp Image 2026-07-19 at 14.30.38

Automobilist gewond na botsing tegen boom Westendorp

Bij een eenzijdig verkeersongeval op de Kersendijk in Westendorp is zondagmiddag rond 14:00 uur een bestuurder gewond geraakt.

crosso symphonica bezoekers

LIVEBLOG | Zwarte Cross zondag

De laatste dag van de Zwarte Cross is begonnen. REGIO8 doet alle dagen verslag van het evenement in de Achterhoek. Volg deze liveblog voor actuele informatie en video's van het festivalterrein.