gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Na twee jaar nu meer bussen tussen Aalten en grensplaats Bocholt

1c46132c7e61e155e4f3b402aeaca375

De grensoverschrijdende busverbinding tussen Aalten en de Duitse grensstad Bocholt is uitgebreid. Twee jaar geleden werd er na een proef gestart met lijn C11, sinds vorige week rijden er meer bussen op en neer tussen de beide plaatsen.

Jasper Hazelaar |
“In de ochtend en in de avond zijn er extra ritten toegevoegd”, melden betrokken overheden. “Op die manier vormt de buslijn met name voor scholieren en woon-werkverkeer een echt alternatief.” Doordeweeks vertrekt de eerst bus vanuit Aalten naar Bocholt om 05.00 uur. De laatste bus rijdt om 21.00 uur weg uit de Achterhoekse plaats. In de omgekeerde richting vertrekt de eerste bus om 05.35 uur, terwijl de laatste om 20.35 uur wegrijdt uit Bocholt.

De buslijn ging in december 2017 van start met een proef van vijf maanden. In die periode maakten doordeweeks gemiddeld negentig reizigers per dag gebruik van de verbinding. Bijna honderd procent van de passagiers gaf de lijn daarbij een positieve beoordeling, wat reden was om de busverbinding definitief in te voeren.

Foto: REGIO8
b7f8402328ef72eb604e234463c4d567

Lees ook

DSC05405

De Graafschap haalt Jorn Triep naar Doetinchem

De Graafschap heeft een extra aanvallende middenvelder binnen. De 21-jarige Jorn Triep tekent tot 2028 in Doetinchem. Triep komt over van Sparta Rotterdam.

IMG_0213

‘Bel’ moet onduidelijke raadsleden Berkelland wakker schudden

Is een raadsvergadering in Berkelland voor álle inwoners van de gemeente goed te volgen? Is het taalgebruik niet te ambtelijk? De raadsleden van Berkelland gaan dinsdagavond 8 september een spel spelen om dat te testen.

Herenboerderij0

Eerste Herenboerderij van de Achterhoek wil groeien

Meer dan honderd huishoudens delen in Gaanderen samen één boerderij. Op ’t Maatje verbouwen zij hun eigen groenten en fruit en zorgen ze samen voor hun voedsel. Het is de eerste Herenboerderij van de Achterhoek. Volgens voorzitter Karin Aalders was de start best spannend.

Schermafbeelding 2026-08-31 142012

Auto gelanceerd door omgevallen boom en botst op vrachtwagen in Geesteren

Bij een ongeval met een auto en een vrachtwagen op de Nettelhorsterweg in Geesteren is maandagmiddag een automobilist gewond geraakt. De auto reed over een omgevallen boom, werd gelanceerd en botste vervolgens hard tegen een tegemoetkomende vrachtwagen.

Lochem Gemeentehuis 2026

Lochem vraagt inwoners naar profiel voor ideale burgemeester

Lochem roept haar inwoners op om hun wensen voor een nieuwe burgemeester kenbaar te maken. Via een enquête kunnen inwoners aangeven welke eigenschappen en kwaliteiten zij belangrijk vinden voor de opvolger van Sebastiaan van 't Erve. De gemeenteraad gebruikt de uitkomsten bij het opstellen van de profielschets.

241d36ef-9f89-35f2-9c31-c3f3d0ab171c

1 miljard euro nodig om de Achterhoek klaar te maken voor droogte

Eén miljard euro in dertig jaar. Zoveel geld denkt de regio nodig te hebben om de Achterhoek beter bestand te maken tegen droogte. Maar juist daar wringt het. Voor bijvoorbeeld stikstof en schoon water zijn er duidelijke doelen, regels en geld. Voor droogte niet.