gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Na nog geen jaar moeten dertig asielzoekers alweer weg uit ’s-Heerenberg

6009ffb75525dfc83d4a97f4d784e8bd

De dertig asielzoekers die aan de Ambachtstraat 2 in ’s-Heerenberg wonen moeten het pand voor 1 juli dit jaar verlaten. Het was de bedoeling dat de asielzoekers tot 1 september in het bedrijfspand zouden blijven wonen. Een beslissing van het Rijk dwingt de gemeente Montferland echter om de opvang eerder te sluiten.

Bart Sollman |  | Aangepast op
‘De kosten van de opvanglocatie worden nu volledig door het Rijk vergoed. De bekostiging wijzigt per 1 juli 2025 waardoor de exploitatie van de opvanglocatie niet meer kostendekkend is’, valt te lezen in de raadsbrief. Volgens de gemeente zijn er geen mogelijkheden om de bekostiging door te zetten. ‘Als gevolg van de opstelling van het Rijk zijn wij genoodzaakt de opvanglocatie eerder dan beoogd te sluiten.’

Als het COA eerder een locatie beschikbaar heeft, verhuizen de asielzoekers al voor 1 juli. Dit hoeft niet in de gemeente te zijn. 'De asielzoekers worden door COA op andere locaties geplaatst, buiten de gemeente Montferland. Wat betreft de toekomst van de locatie aan de Ambachtstraat, zijn we momenteel bezig met een onderzoek naar mogelijke gebruiksdoeleinden', laat een woordvoerder desgevraagd weten.

De asielzoekers wonen sinds half augustus 2024 in het pand in ‘s-Heerenberg. De locatie werd toen geopend om de druk op de opvanglocatie in Ter Apel te verminderen. Op de locatie was 24 uur per dag begeleidend personeel aanwezig. In april bereikte ineens het nieuws de gemeente dat de financiering weg zou vallen.

Lees ook

DieperSint20

Borculo krijgt sintstandbeeld voor Rob Dieperink, bedrag binnen zeven uur opgehaald

Borculo krijgt een bronzen standbeeld van Sint Nicolaas als blijvend eerbetoon aan Rob Dieperink. Het streefbedrag van de crowdfunding voor het beeld is woensdag binnen zeven uur behaald. De benodigde 11.500 euro werd daarmee sneller opgehaald dan de initiatiefnemers hadden verwacht.

WhatsApp Image 2026-09-02 at 14.06.47

Koenders in Gaanderen bestaat honderd jaar: ‘We kunnen hier niet zomaar afscheid van nemen’

Familiebedrijf en warenwinkel Koenders in Gaanderen viert donderdag het honderdjarig bestaan. Al drie generaties lang staat de familie Koenders aan het roer van de winkel. Dat de zaak na al die jaren nog altijd een begrip is in Gaanderen, maakt eigenaren Wilbert en Tiny Koenders trots.

Geiten

Keijenborg schiet weinig op met versoepeling geitenregel

In de gemeente Bronckhorst kunnen vanaf het najaar weer vergunningaanvragen voor woningbouw worden ingediend buiten een straal van 500 meter van geitenhouderijen. Eerder gold hiervoor een afstand van 1.000 meter. Volgens Willem-Jan van Vijfeyken, voorzitter van dorpsraad Keijenborg is dit een goede stap, maar lost dit nog niet de bouwproblemen in het dorp op.

04 Sluis de Pol0

Sluizen Oude IJssel weer open na historische sluiting

De sluizen bij De Pol en Doesburg zijn weer open. Door de langzaam herstellende waterstanden kunnen schepen op de Oude IJssel sinds maandag weer gebruikmaken van de sluizen.

WhatsApp Image 2026-09-01 at 18.38.53

Fietser raakt gewond bij aanrijding Winterswijk

Bij een aanrijding in Winterswijk is dinsdagmiddag een fietser gewond geraakt. Twee fietsers wilden elkaar inhalen maar kwamen met elkaar in aanraking.

Schermafbeelding 2026-09-02 093914

Geen gewonden bij kettingbotsing bij Etten

Bij een kettingbotsing bij Etten zijn dinsdagmiddag geen gewonden gevallen. Vier auto’s waren betrokken bij het ongeval.