gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Na nog geen jaar moeten dertig asielzoekers alweer weg uit ’s-Heerenberg

6009ffb75525dfc83d4a97f4d784e8bd

De dertig asielzoekers die aan de Ambachtstraat 2 in ’s-Heerenberg wonen moeten het pand voor 1 juli dit jaar verlaten. Het was de bedoeling dat de asielzoekers tot 1 september in het bedrijfspand zouden blijven wonen. Een beslissing van het Rijk dwingt de gemeente Montferland echter om de opvang eerder te sluiten.

Bart Sollman |  | Aangepast op
‘De kosten van de opvanglocatie worden nu volledig door het Rijk vergoed. De bekostiging wijzigt per 1 juli 2025 waardoor de exploitatie van de opvanglocatie niet meer kostendekkend is’, valt te lezen in de raadsbrief. Volgens de gemeente zijn er geen mogelijkheden om de bekostiging door te zetten. ‘Als gevolg van de opstelling van het Rijk zijn wij genoodzaakt de opvanglocatie eerder dan beoogd te sluiten.’

Als het COA eerder een locatie beschikbaar heeft, verhuizen de asielzoekers al voor 1 juli. Dit hoeft niet in de gemeente te zijn. 'De asielzoekers worden door COA op andere locaties geplaatst, buiten de gemeente Montferland. Wat betreft de toekomst van de locatie aan de Ambachtstraat, zijn we momenteel bezig met een onderzoek naar mogelijke gebruiksdoeleinden', laat een woordvoerder desgevraagd weten.

De asielzoekers wonen sinds half augustus 2024 in het pand in ‘s-Heerenberg. De locatie werd toen geopend om de druk op de opvanglocatie in Ter Apel te verminderen. Op de locatie was 24 uur per dag begeleidend personeel aanwezig. In april bereikte ineens het nieuws de gemeente dat de financiering weg zou vallen.

Lees ook

WhatsApp Image 2026-07-20 at 11.31.49

Twee bospercelen in brand aan de Zeddamseweg in 's Heerenberg

Twee afzonderlijke bospercelen aan de Zeddamseweg in 's Heerenberg zijn zondag op maandagnacht in brand geraakt. De brandweer wist beide brandhaarden snel te blussen en verdere uitbreiding van het vuur te voorkomen.

WhatsApp Image 2026-07-19 at 14.30.38

Automobilist gewond na botsing tegen boom Westendorp

Bij een eenzijdig verkeersongeval op de Kersendijk in Westendorp is zondagmiddag rond 14:00 uur een bestuurder gewond geraakt.

crosso symphonica bezoekers

LIVEBLOG | Zwarte Cross zondag

De laatste dag van de Zwarte Cross is begonnen. REGIO8 doet alle dagen verslag van het evenement in de Achterhoek. Volg deze liveblog voor actuele informatie en video's van het festivalterrein.

Blindentolk20

Blindentolk maakt optredens ‘zichtbaar’ op Zwarte Cross

Een blindentolk van stichting Komt Het Zien begeleidde zondag mensen met een visuele beperking op de Zwarte Cross. De deelnemers werden via oortjes meegenomen bij onder andere het optreden van Crosso Symphonica op het Hoofdpodium. Hierbij werd er niet alleen verteld wat er op het podium gebeurde, maar ook wat voor gekkigheid er in het publiek afspeelde.

Bergkaplmotoren

Motoren vliegen over Bargkapel in Megatent: ‘Ons hoogtepunt’

Vliegende motoren over het podium in de Megatent bij dikke rock, dat is een gegeven. Maar diezelfde motoren die over een grote blaaskapel vliegen terwijl de tirolerdeuntjes door de tent schallen? De Barchemse Bargkapel had de primeur. “Ik voelde de modder in mijn nek tijdens het blazen.”

WhatsApp Image 2026-07-18 at 13.50.01

LIVEBLOG | Zwarte Cross zaterdag

De derde dag van de Zwarte Cross is begonnen. REGIO8 doet alle dagen verslag van het evenement in de Achterhoek. Volg deze liveblog voor actuele informatie en video's van het festivalterrein.