gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Na nog geen jaar moeten dertig asielzoekers alweer weg uit ’s-Heerenberg

6009ffb75525dfc83d4a97f4d784e8bd

De dertig asielzoekers die aan de Ambachtstraat 2 in ’s-Heerenberg wonen moeten het pand voor 1 juli dit jaar verlaten. Het was de bedoeling dat de asielzoekers tot 1 september in het bedrijfspand zouden blijven wonen. Een beslissing van het Rijk dwingt de gemeente Montferland echter om de opvang eerder te sluiten.

Bart Sollman |  | Aangepast op
‘De kosten van de opvanglocatie worden nu volledig door het Rijk vergoed. De bekostiging wijzigt per 1 juli 2025 waardoor de exploitatie van de opvanglocatie niet meer kostendekkend is’, valt te lezen in de raadsbrief. Volgens de gemeente zijn er geen mogelijkheden om de bekostiging door te zetten. ‘Als gevolg van de opstelling van het Rijk zijn wij genoodzaakt de opvanglocatie eerder dan beoogd te sluiten.’

Als het COA eerder een locatie beschikbaar heeft, verhuizen de asielzoekers al voor 1 juli. Dit hoeft niet in de gemeente te zijn. 'De asielzoekers worden door COA op andere locaties geplaatst, buiten de gemeente Montferland. Wat betreft de toekomst van de locatie aan de Ambachtstraat, zijn we momenteel bezig met een onderzoek naar mogelijke gebruiksdoeleinden', laat een woordvoerder desgevraagd weten.

De asielzoekers wonen sinds half augustus 2024 in het pand in ‘s-Heerenberg. De locatie werd toen geopend om de druk op de opvanglocatie in Ter Apel te verminderen. Op de locatie was 24 uur per dag begeleidend personeel aanwezig. In april bereikte ineens het nieuws de gemeente dat de financiering weg zou vallen.

Lees ook

55051e2a-cfbc-374a-ac5d-3ebbbd862bb4

Oude zwembad amper dicht of de sloop is al begonnen: 'Het gaat wel heel snel'

Eind augustus werd er nog gezwommen, inmiddels ligt een deel van zwembad De Boskoele in Gorssel en Zwembad de Berkel in Almen al in puin. De sloop is begonnen en daarmee start een bijzonder project: de gemeente Lochem laat niet één, maar twee buitenzwembaden tegelijkertijd compleet vernieuwen. Komend voorjaar moeten ze alweer open.

Bord Breedenbroek

Sporthal Breedenbroek luidt noodklok: 'Waarom Etten en Megchelen wel?'

Sportbelangen Breedenbroek heeft woensdagavond tijdens een commissievergadering de noodklok geluid over de toekomst van de sporthal. De stichting vraagt de gemeente om zes ton voor renovatie en verduurzaming. "Waarom andere kernen wel en Breedenbroek niet?", vraagt secretaris Margriet Koenders zich af.

DokeTempels10

Doke Tempels uit fractie PRO Nederland Oude IJsselstreek gezet, toekomst zetel onbekend

Raadslid Doke Tempels maakt niet langer onderdeel uit van de fractie van PRO Nederland Oude IJsselstreek. De partij heeft het vertrouwen in het raadslid opgezegd nadat ze volgens PRO Nederland maanden onbereikbaar was. Tempels wilde zelf wethouder worden, maar John Haverdil won uiteindelijk die interne strijd.

GraafschapZW

Oud-voorzitter De Graafschap Hylke Enzerink overleden

Hylke Enzerink, van 1994 tot 2000 voorzitter van De Graafschap, is overleden. Dat maakt de club bekend op haar kanalen. Enzerink is 83 jaar oud geworden.

Bord Didam

Alleen bestemmingsverkeer nog welkom in centrum Didam

Automobilisten die het centrum van Didam als sluiproute gebruiken, mogen daar vanaf vandaag niet meer rijden. Alleen bestemmingsverkeer is nog welkom. Met de proef hoopt de gemeente de verkeersoverlast terug te dringen.

WhatsApp Image 2026-09-09 at 09.54.59

Fietsster lichtgewond na aanrijding in Doetinchem

Een fietsster is woensdagochtend lichtgewond geraakt bij een ongeval op de Mozartlaan in Doetinchem. Een automobiliste reed achteruit en zag daarbij drie meisjes op de fiets over het hoofd.