gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Na nog geen jaar moeten dertig asielzoekers alweer weg uit ’s-Heerenberg

6009ffb75525dfc83d4a97f4d784e8bd

De dertig asielzoekers die aan de Ambachtstraat 2 in ’s-Heerenberg wonen moeten het pand voor 1 juli dit jaar verlaten. Het was de bedoeling dat de asielzoekers tot 1 september in het bedrijfspand zouden blijven wonen. Een beslissing van het Rijk dwingt de gemeente Montferland echter om de opvang eerder te sluiten.

Bart Sollman |  | Aangepast op
‘De kosten van de opvanglocatie worden nu volledig door het Rijk vergoed. De bekostiging wijzigt per 1 juli 2025 waardoor de exploitatie van de opvanglocatie niet meer kostendekkend is’, valt te lezen in de raadsbrief. Volgens de gemeente zijn er geen mogelijkheden om de bekostiging door te zetten. ‘Als gevolg van de opstelling van het Rijk zijn wij genoodzaakt de opvanglocatie eerder dan beoogd te sluiten.’

Als het COA eerder een locatie beschikbaar heeft, verhuizen de asielzoekers al voor 1 juli. Dit hoeft niet in de gemeente te zijn. 'De asielzoekers worden door COA op andere locaties geplaatst, buiten de gemeente Montferland. Wat betreft de toekomst van de locatie aan de Ambachtstraat, zijn we momenteel bezig met een onderzoek naar mogelijke gebruiksdoeleinden', laat een woordvoerder desgevraagd weten.

De asielzoekers wonen sinds half augustus 2024 in het pand in ‘s-Heerenberg. De locatie werd toen geopend om de druk op de opvanglocatie in Ter Apel te verminderen. Op de locatie was 24 uur per dag begeleidend personeel aanwezig. In april bereikte ineens het nieuws de gemeente dat de financiering weg zou vallen.

Lees ook

FotoGijsBolkCopyrightDeGraafschapMedia

De Graafschap legt 21-jarige verdediger Gijs Bolk vast

De 21-jarige verdediger Gijs Bolk maakt de transfervrije overstap van FC Emmen naar De Graafschap. Hij tekent een contract voor twee seizoenen, met een optie voor een extra jaar.

dorpsstraat Laag-Keppel10

Werkzaamheden Dorpsstraat Laag-Keppel starten in juli, verkeersproef uitgesteld

De provincie Gelderland gaat tussen 6 en 24 juli werkzaamheden uitvoeren aan de Dorpsstraat in Laag-Keppel. De werkzaamheden zijn geen onderdeel van de verkeersproef met de eenrichtingswegen bij de Dorpsstraat. De proef wordt op een later moment uitgevoerd.

Schermafbeelding 2026-06-17 093533

Brommerrijder gewond na harde botsing achter op auto in Doetinchem

Een jongeman op een brommer is dinsdagavond gewond geraakt bij een aanrijding in Doetinchem. Hij knalde hard achter op een personenauto en schoot met zijn handen door de achterruit heen.

flitser stickers

'Beruchte' flitspaal in Gaanderen is bestickerd: 'Wie was er klaar mee?

De mobiele flitspaal die in de afgelopen vijf weken bijna 15.000 mensen op de bon heeft geslingerd voor snelheidsovertredingen in Gaanderen, is afgeplakt. Iemand heeft blauwe stickers op de camera's van de flexflitser geplakt.

WhatsApp Image 2026-06-16 at 16.38.39

‘Grootste uitdaging is in het echt te verbinden, maak er een werkwoord van’

‘Berkelland, met elkaar in verbinding!’ Een ronkende titel van vijf fracties op papier, die in de praktijk gestalte moet krijgen, zo gaf burgemeester Joost van Oostrum mee. “Verbinden is een werkwoord, je zult aan de slag moeten met elkaar. De grootste uitdaging is elkaar in het echt te verbinden, dus maak er een werkwoord van”, aldus Van Oostrum.

AZCDidam0

Centrum Didam deels dicht voor verkeer rond demonstratie met toespraak Wilders

Een deel van het centrum van Didam wordt woensdagavond afgesloten voor al het verkeer vanwege een demonstratie tegen de beoogde asielopvang in de gemeente Montferland. De gemeente heeft maatregelen getroffen die wijzen op een verwachte grote opkomst, mede door de aangekondigde aanwezigheid van PVV-fractievoorzitter Geert Wilders.