gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Na nog geen jaar moeten dertig asielzoekers alweer weg uit ’s-Heerenberg

6009ffb75525dfc83d4a97f4d784e8bd

De dertig asielzoekers die aan de Ambachtstraat 2 in ’s-Heerenberg wonen moeten het pand voor 1 juli dit jaar verlaten. Het was de bedoeling dat de asielzoekers tot 1 september in het bedrijfspand zouden blijven wonen. Een beslissing van het Rijk dwingt de gemeente Montferland echter om de opvang eerder te sluiten.

Bart Sollman |  | Aangepast op
‘De kosten van de opvanglocatie worden nu volledig door het Rijk vergoed. De bekostiging wijzigt per 1 juli 2025 waardoor de exploitatie van de opvanglocatie niet meer kostendekkend is’, valt te lezen in de raadsbrief. Volgens de gemeente zijn er geen mogelijkheden om de bekostiging door te zetten. ‘Als gevolg van de opstelling van het Rijk zijn wij genoodzaakt de opvanglocatie eerder dan beoogd te sluiten.’

Als het COA eerder een locatie beschikbaar heeft, verhuizen de asielzoekers al voor 1 juli. Dit hoeft niet in de gemeente te zijn. 'De asielzoekers worden door COA op andere locaties geplaatst, buiten de gemeente Montferland. Wat betreft de toekomst van de locatie aan de Ambachtstraat, zijn we momenteel bezig met een onderzoek naar mogelijke gebruiksdoeleinden', laat een woordvoerder desgevraagd weten.

De asielzoekers wonen sinds half augustus 2024 in het pand in ‘s-Heerenberg. De locatie werd toen geopend om de druk op de opvanglocatie in Ter Apel te verminderen. Op de locatie was 24 uur per dag begeleidend personeel aanwezig. In april bereikte ineens het nieuws de gemeente dat de financiering weg zou vallen.

Lees ook

LandfortToneel0

Theatergroep Smeedwerk opnieuw op Landfort Megchelen met verhaal over Willem II

Theatergroep Smeedwerk staat komend weekend opnieuw bij historische buitenplaats Landfort in Megchelen. De groep brengt daar het tweede deel van een trilogie over Nederlandse koningen. Na een voorstelling over Willem I staat nu zijn opvolger Willem II centraal.

hitte0

Nationaal Hitteplan weer van kracht: code geel in Achterhoek vanwege hitte

Het KNMI heeft code geel afgegeven voor de Achterhoek. Donderdag, vrijdag en zaterdag worden er temperaturen boven de 30°C verwacht. Ook is het Nationaal Hitteplan van kracht. Het is belangrijk om goed op de kwetsbare mensen in je omgeving te letten.

KoningBergh

Koning Willem-Alexander opent gerestaureerd Kasteel Huis Bergh

Niemand minder dan koning Willem-Alexander opent het gerestaureerde Kasteel huis Bergh in ’s-Heerenberg op donderdag 17 september. Directeur Floris de Gelder heeft donderdagochtend de vrijwilligers het ‘grote geheim’ vertelt. “Dit is echt enorm eervol.”

05829181-f3a0-4ee0-b918-9d75b200b9e3

Optocht Varsseveldse Volksfeesten donderdag live te zien op REGIO8

REGIO8 zendt donderdag in samenwerking met de Varsseveldse Volksfeesten live de optocht door het dorp uit. Vanuit het centrum van Varsseveld brengt de streekomroep de optocht met tientallen bloemenwagens, loopgroepen, allegorische wagens en muziekkorpsen in beeld.

WhatsApp Image 2026-08-13 at 09.26.24

Raad van State beslist: Van der Valk mag bouwen in Doetinchem

De bouw van een Van der Valk-hotel aan de A18 bij Doetinchem kan doorgaan. Dat heeft de afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State vandaag beslist. Nadat de plaatselijke horeca haar verzet tegen het hotel had gestaakt, waren alleen vier toekomstige buren over. Die hebben nu bot gevangen. Juridisch verzet is niet meer mogelijk.

ongeval Zelhem

Bedrijfsbus schiet van weg Zelhem, bestuurder moet mee naar politiebureau

De bestuurder van een bedrijfsbus is woensdagavond aangehouden na een eenzijdig ongeval op de Rondweg (N315) in Zelhem. Hij is niet gewond geraakt.