gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Na achttien jaar oplossing voor lekkende gevels van prijswinnend Metzo College

4b2eb6368e77b798037d7e4fde20192b

Bijna twintig jaar na de bouw is er eindelijk een oplossing gevonden voor de lekkende gevels van het Metzo College in Doetinchem. De middelbare school won met de nieuwbouw in 2006 zelfs de Scholenbouwprijs, maar al snel bleek dat het schuine gebouw toch niet zo fantastisch was.

Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
Door de keuze voor schuine gevels bleek er namelijk water het pand binnen te komen. Een probleem dat direct na de opening in 2007 al duidelijk werd, maar waar achttien jaar later pas een remedie voor is. “Er bleek een diepe analyse nodig”, zegt schooldirecteur Hans Baan. Die analyse heeft nu geresulteerd in een oplossing. De losse delen van de gevel moeten volgens Baan worden uitgelicht, afgedicht met rubbers, en dan weer worden geplaatst. Ook moeten bepaalde elementen die nu aan de buitenzijde zitten eruit worden gefreesd. Op deze manier is een proefstuk met succes aangepakt, nu volgt de hele gevel.

De kosten schat Baan op twee miljoen euro, maar een definitief bedrag is nog niet bekend. Wel is duidelijk waar het geld vandaan komt. Vanuit de verzekering van de architect is een bedrag beschikbaar. De bouwer, Schutte, draagt ook bij. Het bouwbedrijf moest van de Raad van Arbitrage voor de Bouw 2,3 miljoen euro schadevergoeding betalen. Schutte wilde hiertegen in hoger beroep gaan, maar uiteindelijk is een schikking getroffen met de school. “Tussen Achterhoek VO (koepelorganisatie middelbare scholen, red.) en de bouwer is een ruiterlijke overeenstemming bereikt”, vindt Baan, die aangeeft dat het Metzo zelf de resterende kosten draagt.

‘Winst halen in het hoe’
Het werk staat gepland voor mei, als de examenperiode voorbij is en het minder druk is in de school. “Dan hebben we meer ruimte, want we zullen wel telkens enkele lokalen leeg moeten roosteren”, aldus de schooldirecteur. Hoe lang het herstel exact duurt, is ook nog niet bekend, wel richt het Metzo zich op de zomer van 2026. “We weten wat er moet gebeuren, maar proberen nog winst te halen uit hoe het moet gebeuren”, verklaart Baan, die aangeeft dat er wordt gezocht naar innovaties om het werk makkelijker, en dus sneller, te laten uitvoeren.

Onderwijs niet geraakt
Het al achttien jaar voortslepende probleem heeft het onderwijs volgens Baan niet geraakt: “Niet in de lessen, maar wel in de inrichting van de lokalen. Het gaat om een schuine gevel, dus als het drupt, komt het water een meter het lokaal in. Daar hebben we maatregelen voor moeten treffen, door bijvoorbeeld belangrijke machines verderop te zetten.”

‘Heel mooi pand’
Dat er eindelijk een oplossing is, juicht de directeur van het Metzo toe. Want personeel is volgens de schooldirecteur juist erg tevreden met het pand. Zo looft Baan de ‘schitterende praktijkruimtes’ en de ‘sporthal van Olympische afmetingen’: “Iedereen die hier werkt vindt het heel mooi, maar het wordt natuurlijk wel gekleurd door de problemen die we hebben.”

Lees ook

WhatsApp Image 2026-06-29 at 15.24.46

Meisje gewond na aanrijding in Doetinchem

Een meisje is maandagochtend gewond geraakt bij een aanrijding op de Houtsmastraat in Doetinchem. De traumahelikopter werd opgeroepen, maar die hoefde uiteindelijk niet ter plaatse te komen.

Tanken10

Einde tankkorting in Duitsland: nog twee dagen goedkoop ‘volgooien’

De periode waarin de benzineprijzen in Duitsland tot zo’n 35 cent lager zijn dan in Nederland, loopt af. Op 1 juli komt er een einde aan de tankkorting die twee maanden geleden inging. Op 1 mei van dit jaar verlaagde bondskanselier Friedrich Merz de accijns op brandstof met 17 cent, wat direct te merken was in de portemonnee van mensen.

Iriszorg0

IrisZorg tevreden na verhuizing van opvang Doetinchem: 'Hangt veel meer rust'

Nadat de gemeenteraad van Doetinchem in februari van dit jaar instemde met de komst van een nieuwe opvanglocatie voor dak- en thuislozen aan de Amphionsstraat, is de verhuizing inmiddels afgerond. Volgens IrisZorg is de overgang van de oude panden naar het nieuwe gebouw soepel verlopen en zijn de eerste ervaringen van bewoners, medewerkers en omwonenden positief.

Vaandelhulde_eind

Kringdag 595-jarig jubileum: Netterden en Vrasselt vieren dezelfde traditie net even anders

Reeds jaren kan het Netterdense schuttersgilde rekenen op hun Duitse vrienden van schutterij Antonius uit Vrasselt- Emmerich. Ze zijn vast deelnemer bij de schuttersfeesten van Sint Walburgis in het grensdorp. En hoewel er veel gelijkenissen zijn, verwonderen de Duitsers zich over hoe het feest eraan toegaat, zoals gisteren bij de kringdag van Kring de Achterhoek ter ere van het 595-jarig bestaan van het Netterdense gilde.

WhatsApp Image 2026-06-29 at 12.48.46

Nederlandse én Duitse brandweer zoeken naar persoon in watergat Isselburg

Met man en macht wordt er gezocht naar een persoon in een watergat bij Isselburg net over de grens bij Gendringen. Bij het water werden een fiets en meerdere persoonlijke spullen aangetroffen. De Duitse hulpdiensten zoeken met assistentie van brandweer Gendringen naar de persoon in het water, als is het de vraag of deze er überhaupt in ligt.

LangeMannen10

Lange Mannen van TeamNL stellen finaleplek veilig in snikhete Saza Topsporthal

De Nederlandse volleyballers hebben zaterdag en zondag gewonnen van Israël in de Saza Topsporthal in Doetinchem, in de halve finale van de CEV European League. Ondanks het behalen van de finale, ging het na afloop vooral over de zomerse omstandigheden.