gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

MVVA droomt van vrouwelijk Eredivisieteam

9a9898f48b55dc3b32cae83c6c3cf783

Vanaf eind december komt er een academie voor meiden- en vrouwen voetbal in de Achterhoek. Om nieuwe toppers in de regio te houden, kunnen meiden met voetbaltalent zichzelf verder ontwikkelen bij de academie van Hilde Gerritsen en Anouk ter Bille.

Redactie REGIO8 |

“Jongens dromen ervan om het shirt van De Graafschap te dragen“, zegt initiatiefneemster Hilde Gerritsen. “Meiden hebben dat niet. Talenten rennen de Achterhoek uit en dat willen wij gaan veranderen.” Op 21 december wordt de eerste selectiedag voor meiden met voetbaltalent op de Bezelhorst in Doetinchem georganiseerd. Om te beginnen wordt er een team voor meiden onder de 13 opgericht. De voetbalsters blijven bij hun eigen club in de regio voetballen en maken extra vlieguren bij de academie. “Elk seizoen komt er een team aan de onderkant bij, waardoor we uiteindelijk uitgroeien naar een talentenacademie van vijf of zes teams”, aldus Gerritsen.

Volgens Ter Bille zijn er het afgelopen jaar steeds minder districtsteams bij de KNVB. “Wij willen die piramide wat breder maken, door die meiden de kans te geven om zich extra te ontwikkelen”, zegt Ter Bille. Om die ambitie te waar te maken, gaat de academie een samenwerking aan met De Graafschap. De voetbaltalenten krijgen training op sportpark de Bezelhorst. "Als ze trainingen gaan geven, willen wij onze trainer of hoofd jeugdopleiding inzetten", zegt Hans Martijn Ossendorp, algemeen directeur van De Graafschap. De initiatiefneemsters hopen het meiden- en vrouwenvoetbal in de regio naar een hoger plan te tillen. Ter Bille: “Hoe mooi zou het zijn als we een Eredivisieteam in de Achterhoek kunnen neerzetten.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Dieperink_ZW

Scheidsrechter Rob Dieperink (38) uit Borculo overleden

Rob Dieperink uit Borculo is overleden, zo bevestigt de KNVB maandag. De eredivisiescheidsrechter is slechts 38 jaar geworden.

GRAAEK0

De Graafschap verliest nipt van Griekse kampioen in Wehl

Voor de ogen van ruim 2.500 supporters speelde De Graafschap zondagmiddag in Wehl een oefenduel tegen AEK Athene. Zowel supporters van de Superboeren als de Griekse landskampioen werden getrakteerd op een felle oefenpot op het veld van Concordia.

ME-112_blur

Brand in oude ME-bus in Ulft: een persoon lichtgewond

Op het terrein van een garagebedrijf in Ulft is maandagmiddag brand ontstaan in een oude bus van de Mobiele Eenheid (ME) van de politie. Bij de brand is een persoon lichtgewond geraakt.

9db22afe-0adb-3177-bd4b-9af5c42d41ed

Buit van tienduizenden euro's bij ramkraak op fietsenwinkel in Borculo

Vijf mannen plegen midden in de nacht een razendsnelle ramkraak bij een fietsenwinkel aan de Korenbree in Borculo. In minder dan drie minuten verdwijnen twaalf exclusieve sportfietsen. De schade aan het pand en de buit loopt op tot tienduizenden euro's.

WhatsApp Image 2026-07-12 at 16.59.48

Veldje bij gekraakt pand in Doetinchem afgebrand

Een stuk veld nabij een gekraakte woning in Doetinchem is zondagmiddag afgebrand. Bij de brand zijn geen gewonden gevallen.

leemans

Clint Leemans tekent in Doetinchem: tweede termijn bij De Graafschap

De Graafschap heeft Clint Leemans vastgelegd voor twee seizoenen. De dertigjarige middenvelder komt transfervrij over van NAC Breda. In het seizoen 2020-2021 speelde hij al een half jaar op huurbasis in Doetinchem.