gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Muurschildering stadhuis Doetinchem tweede op internationale competitie

37c397bde6eb9cf7c54fb3900e2573ad.jpg

De muurschildering op het stadhuis van Doetinchem heeft de tweede plek behaald bij de internationale competitie van het online kunstplatform Street Art Cities voor mooiste street art van de maand april. Kunstenares Rosalie de Graaf nam het bij de verkiezing op tegen kunstenaars uit onder andere Argentinië, Spanje, Bolivia en India.

Viggo Zweverink |
De muurschildering vertoont een lantaarnaansteker op het gemeentehuis van Doetinchem. De kunstenares wil daarmee een ode brengen aan het beroep dat licht in de duisternis bracht en de stad Doetinchem. "Het is natuurlijk super dat wij Doetinchem hiermee op de wereldkaart zetten", liet De Graaf eerder weten. De Achterhoekse kunstenares liep de eerste plek op één haar na mis. De gouden medaille ging naar het meer dan 1.600 vierkante meter grote 'El tritón Miguelón', een honderd jaar oude vijver waar een grote salamander in is afgebeeld.

De Graaf viel ook bij andere wedstrijden in de prijzen. Meer dan 4.600 mensen hebben bij de Street Art Awards gestemd op de deelnemende werken. De Graaf won met haar kunstwerk in Oss de eerste plek in de "People's Favorite" categorie. De kunstenares heeft daarmee twee grote prijzen in een korte tijd gewonnen.

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-04-17 at 22.43.22.jpeg

De Graafschap stelt kwartfinale play-offs veilig

De Graafschap heeft vrijdagavond de tweede ronde van de play-offs veiliggesteld door op een sfeervolle Vijverberg te winnen van promovendus Cambuur. De Superboeren draaiden een 0-1 achterstand om tot een 3-1 overwinning.

image00003LB.jpeg

Amphion Open groeit uit tot broedplaats voor talent: 'Je komt er altijd beter uit'

Wat ooit begon als een talentenjacht, is inmiddels uitgegroeid tot een serieus ontwikkeltraject voor artiesten: het Amphion Open van het Doetinchemse theater. De focus ligt niet langer alleen op winnen, maar vooral op groeien als performer.

LuukDirkOrion.jpg

Orion Stars na feest en rust op jacht naar vijfde landstitel

Aan de vooravond van de play-offs richting het landskampioenschap volleybal oogt Orion Stars kalm, maar gefocust. De Doetinchemse volleybalploeg ontmoet zaterdagmiddag na elf dagen zonder officiële wedstrijd Sliedrecht Sport. De Achterhoekers gaan op jacht naar de vijfde landstitel.

MaartenDebat.jpg

Coalitievorming Doetinchem verloopt voorspoedig: 'Streven naar akkoord eind mei'

De coalitievorming in Doetinchem lijkt na een rumoerige start in rustiger vaarwater te zijn beland. Waar de verkenningsfase gepaard ging met flinke kritiek en teleurstelling, verlopen de gesprekken tussen de beoogde coalitiepartijen PRO, CDA, VVD en D66 voorspoedig. Voorzichtig wordt er gesproken over een coalitieakkoord dat eind mei kan worden gepresenteerd.

20250409 Kerk Ulft.jpg

Woontoren op Zwarte Plein Ulft van de baan, wel woningen bij Antoniuskerk

Het plan voor een woontoren met 25 appartementen op het Zwarte Plein in Ulft is van de baan. De gemeente Oude IJsselstreek kiest nu definitief voor woningbouw in en rond de Antoniuskerk aan de Dr. Ariënsstraat, zonder betrokkenheid van het terrein van schutterij De Eendracht.

Gerrit0.png

Gerrit Vossers voorspelt een koeler weekend met buien

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend door. Vanuit het buitengebied van Varsselder voorspelt hij een koeler weekend.