gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Motorclub BMC heeft bijna een eigen plek

1752d140b9882f22d0ae20746b97899e

Voor de motorrijders van toerclub BMC uit Bredevoort is er licht aan het einde van de tunnel, want hun nieuwe clubhuis is bijna af. Buurtbewoners vierden het behalen van het hoogste punt met een meiboom en een gedicht.

Davie Klein Gunnewiek |  | Aangepast op
"Ik heb kippenvel op de armen staan", zegt Willy Heinen, de eigenaar van de grond waarop het nieuwe clubgebouw in Bredevoort wordt gebouwd. Deze buurtbewoners zijn blij met de bouw, maar niet iedereen was even enthousiast. Er was weerstand tegen de komst van de motorrijders. Enkele buurtbewoners stapten naar de rechter. Die strijd duurde acht jaar. Heinen hoorde eind oktober van zijn advocaat dat de vlag uit kon, er zijn geen beren meer op de weg. Al moet de Raad van State nog wel officieel uitspraak doen. De bouw is nu voor het risico van de motorclub. Heinen kocht de grond naast zijn tuincentrum meer dan 25 jaar geleden. "Als alles officieel is, verkoop ik de grond aan BMC, voor dezelfde prijs als ik destijds aan de molenbouwer heb betaald voor de grond. "Na 8 jaar strijd hebben we een begin kunnen maken, we zijn er helemaal blij mee", reageerde BMC-voorzitter Martin Hubers, die verheugd was door de komst van de buurt. "We hopen in mei of juni klaar te zijn met de bouw en nodigen de buurt uit voor de officiële opening. We vinden een goede band met de buurt belangrijk."

De BMC kreeg volgens de voorzitter een 'stempel opgedrukt'. "We werden in een slecht daglicht gesteld, maar we zijn geen Hells Angels. We doen vrijwilligerswerk, rijden met ouden van dagen. We zijn een gezellige vereniging; we rijden motor en drinken een biertje", aldus Hubers. De BMC telt momenteel 62 leden en volgens Hubers komen er daar op korte termijn 'een stuk of zeven bij'. Ook van de nieuwelingen wordt verwacht dat ze een steentje bijdragen aan bijvoorbeeld de bouw van het nieuwe clubhuis, dat door eigen leden wordt gebouwd. Er moet nog een toiletgebouw gemaakt worden. De buitenkant wordt, op een borstwering van stenen na, van hout. Er komen een veranda en een wadi om overtollig regenwater op te vangen. Er worden zonnepanelen op het dak gelegd en de grond rondom het gebouw wordt ingezaaid met groen.

Wi'j bunt er bli'j met
Buurman Ronny Rots wilde vrijdagmiddag niet ingaan op de buurtbewoners die tegen de komst van de BMC waren. "Het heeft heel wat voeten in de aarde gehad, maar er waren ook veel voorstanders en daarom wilden we vandaag van onze kant wat laten zien", zei Rots, doelend op de meiboom. "Laat ik het zo zeggen, in het dialect: wi'j bunt er bli'j met." De buurt was dus blij en dat gold ook voor Heinen. "Er stond een heel oud hok en er komt een heel mooi gebouw, in de natuur. Het is prachtig", aldus Heinen. Hij kreeg bijval van Hubers: "Dit wordt een prachtige plek en we zijn straks baas in eigen tuin."

Foto: REGIO8

Lees meer over:

Lees ook

WhatsApp Image 2026-08-25 at 15.35.00

Brandweer blust brand in weiland met koeien in Varsseveld

Op een weiland in Varsseveld waar onder andere koeien in stonden, is dinsdagmiddag brand uitgebroken. Voorbijgangers probeerden de brand nog te blussen, maar schakelde toch de brandweer in.

Rechtbank Arnhem  goede

Slachtoffer wist van niets terwijl collega’s live meekeken met seks

Een van hen had seks in de machinekamer, de ander startte een livestream en keek met collega's vanuit een technische ruimte mee. Twee matrozen uit de Achterhoek zouden aan boord van een marineschip in Den Helder seksueel beeldmateriaal hebben gemaakt en verspreid. Het slachtoffer kampt met paniekaanvallen.

BrandweerReanimatie

Brandweer Lochem doet mee met reanimatiepilot: 'Wij kunnen snel hulp bieden'

Brandweer Lochem wordt sinds begin deze maand ook gealarmeerd voor reanimaties in het eigen verzorgingsgebied. De brandweerpost doet mee aan een vrijwillige pilot binnen de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland. Postcommandant Eddy Hiddink is blij dat zijn korps op deze manier extra hulp kan verlenen.

giertank

Giertank gevuld met mest gekanteld in Zeddam

Een giertank die achter een trekker gekoppeld zat, is dinsdagochtend op de Terborgseweg in Zeddam op zijn zijkant terechtgekomen. De giertank was gevuld met mest, die na het ongeval licht uit de tank lekte.

Politie handboeien 4

Agenten vragen tweetal om ID, dan gaat het verschrikkelijk mis

Omstanders en een stroomstootwapen moesten er aan te pas komen om agenten te ontzetten: het liep in april vorig jaar in Lochem helemaal uit de hand toen om een identiteitsbewijs werd gevraagd. De rechtbank boog zich vrijdag over de zaak tegen twee mannen, die geprobeerd zouden hebben twee politiemensen te wurgen.

Coffeeshop0

Coffeeshop Magic verhoogt beloning gouden tip explosies naar 25.000 euro

Coffeeshop Magic in Doetinchem heeft de beloning voor de tip die leidt tot de aanhouding van de verdachte achter de explosies bij het pand verhoogd naar 25.000 euro. De cannabiszaak hoopt daarmee nieuwe informatie los te krijgen over de dader of daders van de aanslagen, die eind vorig jaar grote schade veroorzaakten aan de coffeeshop aan de Veemarkt.