Ulft, Nederland
Terug

Motie van wantrouwen tegen wethouder Groote

a066b486d34ab5a21f9d205e8bf25a59.jpg

De positie van wethouder Henk Groote ligt onder vuur. Fractie Helder presenteerde een motie van wantrouwen tegen de wethouder. Ze betichten Groote van leugens en zeggen derhalve het vertrouwen op. De motie vond nog geen steun omdat de gemeente eerst een onderzoek doet, bij de volgende raadsvergadering wordt hij ingediend.

Bart Sollman |
“Ik had gehoopt dit nooit te hoeven doen, ik dien deze motie dan ook met pijn in het hart in”, zegt Rob Mos. “Maar Henk liegt gewoon, en maakt mij nu uit voor leugenaar. Dat laat ik mij niet gebeuren.” Groote zou volgens Mos onwaarheden hebben verteld in een gesprek over ‘s-Heerenberg oost met projectontwikkelaars. In de motie valt te lezen dat Groote ontkent deze uitspraken te hebben gedaan. Twee van de drie aanwezige ondernemers zijn gehoord en kiezen de kant van Mos in dezen.

Na een schorsing van twintig minuten werd de raad hervat, toch is de motie niet in stemming gebracht. Het was wachten op een reactie van wethouder Groote. Die kwam er, kort en bondig. Hij zei dat het niet waar was wat er in de motie stond. Omdat er al een onderzoek loopt adviseerden andere partijen daarom Mos om te motie aan te houden voor volgende vergadering. Als de resultaten van het onderzoek bekend zijn.

Gevraagd om excuses
Raadslid Mos nam de beslissing tot de motie van wantrouwen na een gesprek met burgemeester Harry de Vries en wethouder Groote. “Ik heb gevraagd om een publiek excuus van de wethouder, bijvoorbeeld in de raadsvergadering. Het kan namelijk echt niet wat hij doet, hij vertelt hele andere dingen”, zegt Mos. Volgens Mos heeft Groote dat geweigerd.

Foto: REGIO8

Lees ook

lochem gemeentehuis0.jpg

Omwonenden azc Lochem kunnen tot duizend euro krijgen voor veiligheidsmaatregelen

De gemeente Lochem wil omwonenden en ondernemers bij de opvanglocatie aan de Ampsenseweg financieel tegemoetkomen voor maatregelen die hun gevoel van veiligheid en leefbaarheid vergroten. Maximaal 24 aanvragers die wonen of ondernemen aan de Ampsenseweg kunnen daarvoor duizend euro krijgen.

Foto kelneren.jpg

Achterhoekse kelner na veertig jaar tijdens carnaval zijn houvast kwijt

Het is een groot gemis voor Ton Rouwhorst. De Achterhoekse kelner van 72 jaar raakte vrijdag 6 februari tijdens het carnaval zijn geliefde dienblad kwijt. Na een avond sjouwen met volle bladen bier bij het ’t Molentje in Silvolde raakte de Lichtenvoordenaar zijn ‘instrument’ kwijt. Iedere dag hoopt hij op het telefoontje met het nieuws dat zijn kelnersblad is gevonden.

SMIDSSTRAAT 2.jpg

Werkzaamheden Magnoliastraat en Smidsstraat in Zelhem gaan van start

De gemeente Bronckhorst start op donderdag 19 februari met werkzaamheden aan de Smidsstraat en Magnoliaweg in Zelhem. Het doel van de werkzaamheden is om het centrumgebied veiliger, groener en aantrekkelijker te maken. De werkzaamheden kunnen tijdelijk voor hinder zorgen voor omwonenden en verkeer.

NormaalLochem0.png

Normaal ook in 2026 op Hemelvaartsdag in Lochems openluchttheater

De mannen van Normaal maken donderdag 14 mei weer hun opwachting in het Openluchttheater Lochem. In De Zandkuil viert de Achterhoekse band van Bennie Jolink haar 51e verjaardag.

917b02d28ae4378d19bee50f87da54133d8151b4.png

Voetbaldroom voor Sanne komt uit: aanmeldingen voor nieuw G-team in Wehl stromen binnen

De grote droom van de 9-jarige Sanne komt steeds dichterbij. Na haar oproep om een eigen G-team op te richten bij Concordia Wehl is het balletje gaan rollen, en hoe. De aanmeldingen stroomden binnen en inmiddels staat de teller op twaalf enthousiaste kinderen.

DRUGSLAB_GENDRINGEN.jpg

Nijmegenaar krijgt negen jaar cel voor drugslabs in Achterhoek

Een 43-jarige man uit Nijmegen is door de rechtbank veroordeeld tot negen jaar cel voor zijn rol bij meerdere drugslabs, onder meer in Doetinchem en Gendringen. Vooral in de Achterhoek liet zijn werkwijze diepe sporen na. In Gendringen werd bijna 19.000 kilo chemisch drugsafval gedumpt in een mestkelder.