Ulft, Nederland
Terug

Motie van wantrouwen tegen wethouder Groote

a066b486d34ab5a21f9d205e8bf25a59.jpg

De positie van wethouder Henk Groote ligt onder vuur. Fractie Helder presenteerde een motie van wantrouwen tegen de wethouder. Ze betichten Groote van leugens en zeggen derhalve het vertrouwen op. De motie vond nog geen steun omdat de gemeente eerst een onderzoek doet, bij de volgende raadsvergadering wordt hij ingediend.

Bart Sollman |
“Ik had gehoopt dit nooit te hoeven doen, ik dien deze motie dan ook met pijn in het hart in”, zegt Rob Mos. “Maar Henk liegt gewoon, en maakt mij nu uit voor leugenaar. Dat laat ik mij niet gebeuren.” Groote zou volgens Mos onwaarheden hebben verteld in een gesprek over ‘s-Heerenberg oost met projectontwikkelaars. In de motie valt te lezen dat Groote ontkent deze uitspraken te hebben gedaan. Twee van de drie aanwezige ondernemers zijn gehoord en kiezen de kant van Mos in dezen.

Na een schorsing van twintig minuten werd de raad hervat, toch is de motie niet in stemming gebracht. Het was wachten op een reactie van wethouder Groote. Die kwam er, kort en bondig. Hij zei dat het niet waar was wat er in de motie stond. Omdat er al een onderzoek loopt adviseerden andere partijen daarom Mos om te motie aan te houden voor volgende vergadering. Als de resultaten van het onderzoek bekend zijn.

Gevraagd om excuses
Raadslid Mos nam de beslissing tot de motie van wantrouwen na een gesprek met burgemeester Harry de Vries en wethouder Groote. “Ik heb gevraagd om een publiek excuus van de wethouder, bijvoorbeeld in de raadsvergadering. Het kan namelijk echt niet wat hij doet, hij vertelt hele andere dingen”, zegt Mos. Volgens Mos heeft Groote dat geweigerd.

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-02-20 at 22.31.40.jpeg

De Graafschap wint moeizaam van Jong FC Utrecht en doet goede zaken

De Graafschap heeft vanavond een verdiende, maar moeizame overwinning op Jong FC Utrecht geboekt. Op een regenachtige Vijverberg schoot invaller Fedde de Jong de Superboeren naar een belangrijke driepunter in de strijd om plaats drie.

CampagneBronckhorst0.png

Lijsttrekkers Bronckhorster politiek trappen verkiezingscampagne af

De lijsttrekkers van de Bronckhorster politieke partijen trapten donderdag bij het gemeentehuis in Hengelo de campagne af. Op het verkiezingsdoek staan vertrouwde gezichten én nieuwe partijen. Een bekende naam is Marcel Westerink: eerder lijsttrekker van GBB, nu namens Lokaal Bronckhorst.

GerritVossers670.jpg

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een warm weekend met stijgende temperaturen

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Bij de stuw in Ulft voorspelt de weerboer een warm weekend, met steeds stijgende temperaturen.

nepagenten20.jpg

Nepagenten maken buit in Varsseveld, gemeente en politie waarschuwen

Nepagenten hebben twee keer toegeslagen in Varsseveld afgelopen week. Wat er precies buit is gemaakt, is niet bekend. De gemeente Oude IJsselstreek en de politie waarschuwen nu wederom voor de aanwezigheid van nepagenten.

OrionStarsFener0.jpg

Einde Europese campagne Orion na nederlaag in Istanboel

Het Europees avontuur van het Doetinchemse Orion Stars zit erop na de nederlaag tegen Fenerbahçe Spor Kulübü. In de kwartfinale van de CEV Volleyball Cup werd het donderdagavond in Istanboel 3-0.

Dijkhuizen20.jpg

Superboeren gaan voor drie uit drie tegen Jong-ploegen: El Kadiri terug in de basis

De Graafschap gaat vrijdag op jacht naar de derde overwinning op rij. Op de eigen Vijverberg treffen de Doetinchemmers met Jong FC Utrecht voor de derde week op rij een ‘Jong-ploeg’. De Domstedelingen bezetten de twaalfde plaats en maken volgens Marinus Dijkhuizen een goed seizoen door.