gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Moslims in Oude IJsselstreek delen pijn met gebed en gesprek

d3a624c6045d8800a479e6426ba58c1b

De islamitische gemeenschap in Oude IJsselstreek stond vrijdag rond de vrijdaggebeden uitgebreid stil bij de aardbevingen in Turkije en Syrië. Burgemeester Otwin van Dijk was te gast bij een van de moskeeën in Ulft, waar het praten met elkaar van groot belang was in tijden van grote pijn.

Bart Sollman | Nick Hermsen | Jasper Hazelaar |
“We kunnen geld doneren, maar je kan ook luisteren naar de verhalen die mensen vertellen”, zegt Van Dijk over het belang van zijn bezoek aan de moskee in Ulft. “Van de familie en de vrienden die zijn overleden, of nog vermist zijn. Gewoon luisteren en praten met elkaar.” Uit de getroffen gebieden zijn in het verleden veel gastarbeiders naar Oude IJsselstreek gekomen. In Terborg werd er een speciaal herdenkingsmoment georganiseerd voor de slachtoffers. “We bidden dat het aantal slachtoffers niet gigantisch uitvalt”, zegt voorzitter Ismail Anik van de moskee in Terborg. “We bidden aan God dat het weer goedkomt, dat we niet weer zoiets meemaken.”

Veel Achterhoekers met Turkse en Syrische roots hebben nog familie en vrienden in het getroffen gebied zitten. Het zorgde voor veel emotie rondom de gebeden. “Ik heb zelf kennissen die er zitten”, zegt Mehmet Sahin, die zich tot Allah richtte in de moskee in Terborg. “We volgen het nieuws, maar ik heb ook een hart. Ik kan niet constant het nieuws blijven kijken. Het is gewoon erg. Het is onbeschrijfelijk pijnlijk”

Geld ingezameld
Bij de moskeeën wordt geld opgehaald voor hulpverlening aan het getroffen gebied. Ook de gemeenten Doetinchem en Oude IJsselstreek doen een duit in het zakje door 1 euro per inwoner over te maken naar Giro555. “Dat waarderen wij heel erg”, zegt Sahin. “We zijn er heel dankbaar voor.” Van Dijk juicht het initiatief van zijn gemeenteraad ook toe: “Ik vind het heel mooi dat we van gemeenteraad tot inwoner allemaal proberen iets te doen aan deze verschrikkelijke aardbeving.”

Foto: REGIO8

Lees ook

leemans

Clint Leemans tekent in Doetinchem: tweede termijn bij De Graafschap

De Graafschap heeft Clint Leemans vastgelegd voor twee seizoenen. De dertigjarige middenvelder komt transfervrij over van NAC Breda. In het seizoen 2020-2021 speelde hij al een half jaar op huurbasis in Doetinchem.

WhatsApp Image 2026-07-10 at 12.29.27

Hitte weer op komst volgens weerboer Gerrit: ‘Een tropische hittegolf’

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Tussen de alpaca’s in De Heurne voorspelt de weerboer weer een tropische hittegolf, maar met verkoeling aan het einde van de week.

CollegeBronckhorst1

Wethouders Bronckhorst geïnstalleerd: vier nieuwkomers in het college

Het nieuwe college van Bronckhorst is donderdag in de laatste raadsvergadering voor het zomerreces geïnstalleerd. Voor het eerst in de gemeente gaan er vijf wethouders aan de slag. Onder leiding van burgemeester Patrick van Domburg gaan vier nieuwe wethouders en één zittende wethouder de komende vier jaar aan de slag met de uitvoering van het coalitieakkoord.

Terborseweg Doetinchem

Asielopvang Doetinchem opent naar verwachting 27 juli, eerst open dag

De nieuwe asielopvanglocatie aan de Terborgseweg 138 in Doetinchem opent naar verwachting vanaf 27 juli haar deuren. Dat laat een woordvoerder van het COA weten. Voorafgaand aan de opening organiseert het COA een open dag in de opvanglocatie.

WhatsApp Image 2026-07-10 at 10.26.19

Kasteel Huis Bergh laat bezoekers straks digitaal door de middeleeuwse stad lopen

Nu de heropening van Kasteel Huis Bergh steeds dichterbij komt, wordt ook steeds duidelijker welke nieuwigheden het kasteel in 's-Heerenberg rijk is. Naast de kunst en pracht en praal van het gebouw, zijn er ook interactieve en moderne snufjes. Door een per toeval gevonden LP tijdens het leeghalen van het kasteel kan de oude eigenaar bezoekers zelfs met eigen stem welkom heten.

WhatsApp Image 2026-07-09 at 23.34.37

Brand in schuur van zeilmakerij in Zelhem snel onder controle

In een schuur van een zeilmakerij aan de Handelsweg in Zelhem is donderdagavond brand uitgebroken. Het bijgebouw op het terrein liep daarbij flinke schade op