gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Moors nieuwe wethouder in Doetinchem

0df1f76530ee27c12d0bab4c31d50cb1

Het nieuwe college van Doetinchem is dinsdag bekend gemaakt. De lokale partij GemeenteBelangen Doetinchem is de enige nieuwkomer en gaat samenwerken met oudgedienden CDA, VVD, D66 en CU-SGP.

GemeenteBelangen Doetinchem (GBD) is de partij van Patrick Moors. Zijn partij kwam als een grote winnaar uit de bus tijdens de gemeenteraadsverkiezingen in maart en groeide van twee naar drie zetels. GBD neemt de plek in van GroenLinks, de partij die sinds 2014 met CDA, VVD, D66 en CU-SGP de coalitie vormde. De GroenLinks-wethouder Frans Langeveld keert zodoende als enige niet terug in het nieuwe college.

De formatie duurde bijna twee maanden: “We hebben als onderhandelende partijen uitgebreid met elkaar gesproken over de thema’s die wat ons betreft cruciaal zijn voor de komende bestuursperiode. De coalitieagenda geeft ons een goed fundament en laat tegelijk ook ruimte voor inbreng en initiatieven vanuit de samenleving én de politiek.”, aldus formateur Jeroen Berends (CDA).

Zes wethouders
De coalitie levert net als in de vorige periode zes wethouders aan. Ingrid Lambregts en Rens Steintjes (CDA), Hans Dales (VVD), Jorik Huizinga (D66) en Henk Bulten (CU-SGP) blijven zitten op hun vertrouwde plek. GBD-fractievoorzitter Moors neemt de plek in van Langeveld (GroenLinks) en is voorgesteld als wethouder van onder andere sport, burgerparticipatie en maatschappelijke ondersteuning.

Coalitieagenda
De coalitieagenda wordt donderdag 9 juni 2022 gepresenteerd aan de gemeenteraad. Tevens stemt de gemeenteraad over de beoogde wethouders en worden zij, na een positieve stemming, geïnstalleerd.

Foto: REGIO8

Lees meer over:

|

Lees ook

WhatsApp Image 2026-08-25 at 15.35.00

Brandweer blust brand in weiland met koeien in Varsseveld

Op een weiland in Varsseveld waar onder andere koeien in stonden, is dinsdagmiddag brand uitgebroken. Voorbijgangers probeerden de brand nog te blussen, maar schakelde toch de brandweer in.

Rechtbank Arnhem  goede

Slachtoffer wist van niets terwijl collega’s live meekeken met seks

Een van hen had seks in de machinekamer, de ander startte een livestream en keek met collega's vanuit een technische ruimte mee. Twee matrozen uit de Achterhoek zouden aan boord van een marineschip in Den Helder seksueel beeldmateriaal hebben gemaakt en verspreid. Het slachtoffer kampt met paniekaanvallen.

BrandweerReanimatie

Brandweer Lochem doet mee met reanimatiepilot: 'Wij kunnen snel hulp bieden'

Brandweer Lochem wordt sinds begin deze maand ook gealarmeerd voor reanimaties in het eigen verzorgingsgebied. De brandweerpost doet mee aan een vrijwillige pilot binnen de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland. Postcommandant Eddy Hiddink is blij dat zijn korps op deze manier extra hulp kan verlenen.

giertank

Giertank gevuld met mest gekanteld in Zeddam

Een giertank die achter een trekker gekoppeld zat, is dinsdagochtend op de Terborgseweg in Zeddam op zijn zijkant terechtgekomen. De giertank was gevuld met mest, die na het ongeval licht uit de tank lekte.

Politie handboeien 4

Agenten vragen tweetal om ID, dan gaat het verschrikkelijk mis

Omstanders en een stroomstootwapen moesten er aan te pas komen om agenten te ontzetten: het liep in april vorig jaar in Lochem helemaal uit de hand toen om een identiteitsbewijs werd gevraagd. De rechtbank boog zich vrijdag over de zaak tegen twee mannen, die geprobeerd zouden hebben twee politiemensen te wurgen.

Coffeeshop0

Coffeeshop Magic verhoogt beloning gouden tip explosies naar 25.000 euro

Coffeeshop Magic in Doetinchem heeft de beloning voor de tip die leidt tot de aanhouding van de verdachte achter de explosies bij het pand verhoogd naar 25.000 euro. De cannabiszaak hoopt daarmee nieuwe informatie los te krijgen over de dader of daders van de aanslagen, die eind vorig jaar grote schade veroorzaakten aan de coffeeshop aan de Veemarkt.