gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Montferlandse jongeren samen met burgemeester naar het stembureau

db727db453889cf2faee5b4df15f190c

Voor drie Montferlandse jongeren was de stembusgang woensdag extra bijzonder, omdat ze voor de allereerste keer mochten stemmen. Burgemeester Harry de Vries begeleidde het drietal naar de stembus.

Tim Rondeel | Charlotte van de Kant |
“Dat is wel heel speciaal, dat maak je niet vaak mee”, vertelt Julianne Polman uit Stokkum. Ook Bas van Ekeris uit Didam vindt het een bijzonder moment: “Hij is wel een groot persoon in Montferland, in onze gemeente. Dat maakt je niet zomaar nog een keer mee.” De gemeente heeft geprobeerd om de jongeren te attenderen op het belang van het stemmen. “Het is natuurlijk harstikke mooi dat onder andere Bas van zijn recht om te mogen stemmen gebruik maakt. Dat is ook wat wij aan de jongeren proberen duidelijk te maken. Kom nou stemmen, je krijgt recht om je stem te laten horen en je stem uit te brengen.”

De jongeren hadden zich allemaal goed voorbereid voordat ze naar het stembureau kwamen. “Ik heb een stemwijzer ingevuld, maar ook heel veel gelezen over de partijen zelf”, vertelt Van Ekeris. “Ik heb gekeken wat er bij mij past en wat wil ik graag in de provincie veranderen. Dat heb ik nagekeken door partijen op te zoeken.” Ook Polman heeft een stemwijzer ingevuld: “Ik ben gaan kijken welke partij er uit mijn stemwijzer kwam en waar ze voor staan. Vervolgens heb ik gekeken naar welke persoon uit die partij mij nou echt aanspreekt.”

Belang voor jongeren
Naar welke partij hun allereerste stem is gegaan, houden de jongeren liever voor zichzelf. Wel zouden ze al hun leeftijdsgenoten aanraden om vooral hun stem te laten horen. “Ik vind het wel belangrijk”, vertelt Polman. “Jongeren lopen weer tegen nieuwe dingen aan dan wat oudere mensen doen, meestal.” Ook Van Ekeris geeft aan dat het belangrijk is omdat zij de nieuwe generatie en de toekomst zijn. “Wij zijn de jongeren en wij brengen uiteindelijk wel een bepaalde visie in de politiek, omdat wij jonger zijn en anders denken op bepaalde manieren.”

Opkomst stembureaus
De stembureaus sluiten woensdagavond. De Vries is voorzichtig positief over het aantal inwoners dat naar de stembus is gegaan. “De angst dat de opkomst onder de vijftig procent zou zitten was zeker aanwezig. Maar ik hoor overal dat de opkomst toch net iets hoger is dan wat men verwacht had en dat is alleen maar een goed teken. En je kunt nog tot negen uur vanavond stemmen.”

Foto: REGIO8


Lees ook

Marco Bennink

Wethouder Bennink opgelucht ondanks omzetten DRU-subsidie in lening

Waar het college vroeg om een subsidie van 573.144 euro, kiest de raad voor een lening van 600.000 euro. Hoewel het een ander plan is dan wat portefeuillehouder Bennink in gedachten had, kan hij zeker leven met de uitkomst. Hij is zelfs opgelucht.

WhatsApp Image 2026-10-30 at 13.48.19

Auto's botsen tegen elkaar op kruispunt in Doetinchem

Bij een incident in Doetinchem zijn donderdagavond twee automobilisten wonder boven wonder niet gewond geraakt. Waarschijnlijk reed een van de twee bestuurders door rood met een harde botsing als gevolg.

Trommelzonderrommel0

Doetinchemse leerlingen krijgen gezonde lunch: ‘Het kan ook simpel en goedkoop’

Een boterham, een stuk fruit of toch een lekker koekje? Wat kinderen van huis uit meekrijgen in hun broodtrommel, verschilt nogal. Om kinderen bewuster te maken van gezonde voeding, krijgen leerlingen van meerdere scholen in de Achterhoek, waaronder OBS De Hagen in Doetinchem, een gezonde lunch voorgeschoteld. Dat gebeurt onder de noemer 'Trommel zonder Rommel'.

WhatsApp Image 2026-10-29 at 22.58.44 (1)

Auto brandt uit op A18 bij Doetinchem

Een auto is donderdagavond volledig uitgebrand op de A18 bij Doetinchem. De brand ontstond door een nog onbekende reden in het dashboard van het voertuig.

DRU_110

Dikke meerderheid voor DRU-plan oppositie: 'Niemand wil dat de DRU verdwijnt'

De neuzen in Oude IJsselstreek staan bijna allemaal weer dezelfde kant op in het DRU dossier. Bijna de voltallige gemeenteraad stemde in met het alternatieve plan van de oppositie om de stichting de winter door te helpen. Waar het college een subsidie van 573.144 euro wilde geven, kiest de raad voor een lening van 600.000 euro.

VBVOLGRA0

De Graafschap wacht zware avond in Volendam: ‘Een extreme ploeg’

Na de uitschakeling dinsdagavond in de eerste ronde tegen Roda JC in Kerkrade treft De Graafschap vrijdagavond aan de andere kant van het land de nummer zeven van de competitie, FC Volendam. De Wijdbroeken zijn bezig aan een wisselvallig seizoen, maar zijn vooral in eigen huis op schot.