gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Montferlandse jongeren samen met burgemeester naar het stembureau

db727db453889cf2faee5b4df15f190c

Voor drie Montferlandse jongeren was de stembusgang woensdag extra bijzonder, omdat ze voor de allereerste keer mochten stemmen. Burgemeester Harry de Vries begeleidde het drietal naar de stembus.

Tim Rondeel | Charlotte van de Kant |
“Dat is wel heel speciaal, dat maak je niet vaak mee”, vertelt Julianne Polman uit Stokkum. Ook Bas van Ekeris uit Didam vindt het een bijzonder moment: “Hij is wel een groot persoon in Montferland, in onze gemeente. Dat maakt je niet zomaar nog een keer mee.” De gemeente heeft geprobeerd om de jongeren te attenderen op het belang van het stemmen. “Het is natuurlijk harstikke mooi dat onder andere Bas van zijn recht om te mogen stemmen gebruik maakt. Dat is ook wat wij aan de jongeren proberen duidelijk te maken. Kom nou stemmen, je krijgt recht om je stem te laten horen en je stem uit te brengen.”

De jongeren hadden zich allemaal goed voorbereid voordat ze naar het stembureau kwamen. “Ik heb een stemwijzer ingevuld, maar ook heel veel gelezen over de partijen zelf”, vertelt Van Ekeris. “Ik heb gekeken wat er bij mij past en wat wil ik graag in de provincie veranderen. Dat heb ik nagekeken door partijen op te zoeken.” Ook Polman heeft een stemwijzer ingevuld: “Ik ben gaan kijken welke partij er uit mijn stemwijzer kwam en waar ze voor staan. Vervolgens heb ik gekeken naar welke persoon uit die partij mij nou echt aanspreekt.”

Belang voor jongeren
Naar welke partij hun allereerste stem is gegaan, houden de jongeren liever voor zichzelf. Wel zouden ze al hun leeftijdsgenoten aanraden om vooral hun stem te laten horen. “Ik vind het wel belangrijk”, vertelt Polman. “Jongeren lopen weer tegen nieuwe dingen aan dan wat oudere mensen doen, meestal.” Ook Van Ekeris geeft aan dat het belangrijk is omdat zij de nieuwe generatie en de toekomst zijn. “Wij zijn de jongeren en wij brengen uiteindelijk wel een bepaalde visie in de politiek, omdat wij jonger zijn en anders denken op bepaalde manieren.”

Opkomst stembureaus
De stembureaus sluiten woensdagavond. De Vries is voorzichtig positief over het aantal inwoners dat naar de stembus is gegaan. “De angst dat de opkomst onder de vijftig procent zou zitten was zeker aanwezig. Maar ik hoor overal dat de opkomst toch net iets hoger is dan wat men verwacht had en dat is alleen maar een goed teken. En je kunt nog tot negen uur vanavond stemmen.”

Foto: REGIO8


Lees ook

9563d98c-2c3c-49aa-89a6-599a6f8f3d25

Bestuurder scootmobiel valt op drukke weg tussen Zeddam en Etten

Een bestuurder van een scootmobiel is dinsdagmiddag ten val gekomen op de Terborgseweg tussen Etten en Zeddam. De man is ter controle meegenomen naar het ziekenhuis.

Dobbervissen30

Jespe uit Gaanderen vist zich naar Nederlandse titel: ‘Prachtig om te bereiken’

Voor de één is vissen vooral een kwestie van rustig wachten, voor Jespe Winters uit Gaanderen is het inmiddels topsport. De jonge visser kroonde zich begin september in Giethoorn tot Nederlands kampioen dobbervissen onder de twintig jaar. Zijn liefde voor de sport begon al op jonge leeftijd, toen hij zijn eerste hengel kreeg en steeds vaker aan de waterkant te vinden was.

Zelhem112

Landbouwvoertuig schiet van de weg nabij Zelhem

Een landbouwvoertuig is dinsdagmiddag van de weg geraakt tussen Velswijk en Zelhem door een lekke band. Bij het ongeval raakte niemand gewond.

SportzaalBreedenbroek0

Breedenbroek luidt noodklok over toekomst sporthal: ‘Wij vragen niet om een pot goud’

Het bestuur van de sporthal in Breedenbroek luidt de noodklok. Er is een flink geldbedrag nodig om de vijftig jaar oude sporthal überhaupt open te kunnen houden. De staat van het gebouw is volgens secretaris Margriet Coenders niet best.

Hennie van der Most

Landgoed Hennie van der Most levert na tientallen biedingen bijna 5,7 miljoen op

Het was één van de laatste bezittingen van de failliete ondernemer Hennie van der Most: landgoed De Haar in Gorssel. Vrijdagochtend ging het onder de hamer. De belangstelling was groot met duizenden kijkers en tientallen biedingen.

04 Oude IJsselstreek

Oude IJsselstreek onder toezicht gesteld door tekort aan asielopvang

Minister Bart van den Brink van Asiel en Migratie heeft de gemeente Oude Ijsselstreek officieel onder toezicht gesteld. Dat doet de minister bij gemeenten die niet voldoen aan de spreidingswet. Daarmee is Oude IJsselstreek de derde Achterhoekse gemeente die onder toezicht staat.