Ulft, Netherlands

Montferlandse griffier voorgedragen als wethouder in Renkum

Foto: REGIO8
Arend Meijer, griffier van de gemeente Montferland, gaat opnieuw een publieke functie bekleden. Eind september hoopt de griffier, die eerder voorman was van de Brabantse afdeling van D66, benoemd en geïnstalleerd te worden als wethouder in de gemeente Renkum.
Bart Sollman | 17 september 2024 19:08 | Aangepast op 17 september 2024 19:08
Het vertrek van de griffier komt niet als een verrassing. Het feit dat hij wethouder wordt, echter wel. Begin augustus liet Meijer de raadsleden weten per 1 oktober aan de slag te gaan als afdelingsmanager Samenleving in de gemeente Dronten. Zijn afscheid stond al gepland voor komende donderdag na de raadsvergadering.

Vandaag liet de griffier echter weten dat deze carrièreswitch niet doorgaat. "Na inhoudelijke onderhandelingen is men in coalitieverband tot de conclusie gekomen dat er een wethouder van buiten toegevoegd zal worden aan het nieuwe College. Ik ben vereerd dat ik kandidaat ben om die wethouder te worden", laat hij weten in een mail.

Oude bekenden
"Ik zie ernaar uit om daar herenigd te worden met enkele ook bij u bekende mensen, maar vooral hoop ik alle opgedane lessen uit Montferland in mijn nieuwe functie waar te gaan maken", zegt Meijer in de mail. In Renkum wordt hij onder andere collega van Merel Balduk, die daar werkzaam is als bestuursadviseur naast haar rol als fractievoorzitter van het CDA in Montferland. Daarnaast werkt de voormalig gemeentesecretaris van Montferland, Marcel Wagener, nu in Renkum.

'Beiden toe aan iets nieuws'
Griffier Meijer deelde begin augustus zijn ontslagbrief met de raad. Hierin legde hij uit waarom hij ervoor koos om de gemeente te verlaten: "Dat ik bij mijzelf zag dat de wil om de extra stap te zetten afnam, in combinatie met mijn observatie dat een aantal van u twijfels had over de wenselijkheid van mijn extra stappen, was aanleiding om de arbeidsmarkt te verkennen. U en ik, we zijn beiden toe aan iets nieuws. Dat erkennen is professioneel en goed." Volgens Meijer verdient Montferland een griffier die wél bereid is een extra stap te zetten.

'Onmeundig mooi'
Toch kijkt de griffier positief terug op zijn periode in Montferland: "Het is voor mij een hele leerzame periode geweest in Montferland; er is veel gelachen tussen alle serieuze zaken door. Het was onmeundig mooi." De vertrouwenscommissie van 24 september wordt nog ondersteund door Meijer als griffier. Op 26 september wordt hij mogelijk geïnstalleerd in Renkum.

Lees ook

Auto raakt van de weg en botst tegen boom in Westendorp

Bij een eenzijdig ongeval op de Doetinchemseweg in Westendorp is zondagnacht een auto zwaar beschadi...

Het Grootste Kerstdiner verspreidt zich over de Achterhoek: 'Toch samen kerst vieren'

Mensen met een kleine beurs of die in eenzaamheid leven laten genieten van een gezellige kerst: dat ...

Keupers Kerst | Hans Keuper op bezoek bij de basisschool #1

De allermooiste tijd van het jaar is aangebroken: kerst! In de driedelige-serie Keupers Kerst gaat d...

Invaller Kwint redt De Graafschap: late overwinning in Oss

De Graafschap heeft zaterdag in de slotfase weten te winnen in Oss van TOP. De Doetinchemmers wisten...

Friese jongeren bieden excuses aan na beschadiging motorbeeld Hengelo: 'Dit is nooit de bedoeling geweest'

De diefstal van het iconische motor-standbeeld bij de Remigiuskerk in Hengelo is al een paar dagen d...

Geen straf voor dodelijk ongeval Laag-Keppel na gesprek met nabestaanden

De 48-jarige man uit Groenlo die in oktober 2024 in Laag-Keppel een dodelijk ongeluk veroorzaakte, k...