gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Montferland wil Oekraïners huisvesten in De Peer

8247eac446e1ca4a2086af74e38d1e36.jpg

Als het aan de gemeente Montferland ligt, wordt het voormalige zalencentrum De Peer in 's-Heerenberg omgebouwd tot een opvanglocatie voor zestig Oekraïners. Het gaat om de ontheemden die nu in het voormalig pand van wielerfabrikant Specialized wonen.

Bart Sollman |  | Aangepast op
Sinds een paar jaar vangt Montferland Oekraïners op in het iconische pand aan de Zeddamseweg. Op die locatie moet echter het nieuwe IKC komen. De gemeente verwacht vanaf mei te kunnen beginnen met de sloop van de oude gebouwen. Dan is er dus geen plaats meer voor de opvang van ontheemden. 'Daarom moeten wij een nieuwe plek vinden voor de opvang van deze mensen. Omdat zij al lang in 's-Heerenberg wonen, werken, naar school gaan en een sociaal netwerk hebben, willen wij graag een nieuwe locatie in 's-Heerenberg vinden', valt te lezen in een brief aan de omwonenden van de nieuwe locatie.

In de zoektocht naar een nieuwe opvanglocatie heeft Montferland dus haar oog laten vallen op het voormalige zalencentrum en grenscafé De Peer. In 2020 werd het bedrijf verkocht nadat het ruim tweehonderd jaar in dezelfde familie was geweest. Nu ziet de gemeente er een opvanglocatie in. 'Met wat aanpassingen en een verbouwing kan dit een goede plek zijn voor de bewoners', staat in de brief aan de buurt.

Op maandag 27 januari wordt er een informatiebijeenkomst georganiseerd waar de buurt terecht kan met vragen of suggesties. 'Uw mening en suggesties zijn belangrijk voor ons. Wij willen graag horen wat u denkt, zodat we deze opvanglocatie goed kunnen inpassen in de buurt', zegt de gemeente.

Lees ook

Achterhoekse Runclub.jpeg

Achterhoekse Runclub viert eerste verjaardag: ‘Samen uit, samen thuis-mentaliteit’

De Achterhoekse Runclub uit Doetinchem vierde afgelopen week haar eerste verjaardag. Wat ooit begon als een klein initiatief van drie jongeren uit Hummelo, is binnen een jaar uitgegroeid tot een mooie groep enthousiaste hardlopers in Doetinchem. Vorig jaar startten de drie initiatiefnemers met nauwelijks verwachtingen en een handjevol deelnemers.

112Vragender.jpg

Twee auto’s botsen op kruising in Vragender, voertuigen belanden in tuinen

Twee voertuigen zijn zaterdagmiddag op elkaar gebotst in Vragender. Het is onbekend of er mensen mee moeten naar het ziekenhuis.

ongevalAalten.jpeg

Man (40) uit Aalten overleden bij eenzijdig ongeval op Hamelandroute in Aalten

Bij een eenzijdig ongeval in Aalten is in de nacht van vrijdag op zaterdag een man om het leven gekomen. Het gaat om een veertigjarige man uit Aalten. Forensische Opsporing Verkeer komt ter plaatse voor een onderzoek.

112Beek.jpeg

Vrouw met spoed naar ziekenhuis na trap van paard in Beek

Een vrouw is vrijdagavond tegen haar hoofd geschopt door een paard in Beek. Het slachtoffer is met spoed naar het ziekenhuis gebracht.

uitgebrandde schaftwagen.jpg

Schaftwagen van buurtvereniging Bekveld afgebrand: 'Er zaten veel herinneringen in'

In de nacht van woensdag op donderdag is er een schaftwagen van buurtvereniging Bekveld in Hengelo uitgebrand. De schaftwagen draagt een grote emotionele waarde met zich mee door de vele herinneringen die eraan verbonden zijn. De buurtvereniging vermoed dat het om brandstichting gaat.

Zwembad0.png

Vrijwilligers trotseren regen om zwembad De Byvoorde in Wehl zomerklaar te maken

Terwijl de regen met bakken uit de lucht valt, wordt er bij zwembad De Byvoorde in Wehl hard gewerkt. Meer dan tien vrijwilligers stonden vroeg in de ochtend klaar om het zwembad klaar te maken voor het nieuwe zomerseizoen. Want voordat het bad straks weer vol ligt met zwemmers die van de zon genieten, moet er nog flink wat werk worden verzet.