gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Montferland wil Oekraïners huisvesten in De Peer

8247eac446e1ca4a2086af74e38d1e36.jpg

Als het aan de gemeente Montferland ligt, wordt het voormalige zalencentrum De Peer in 's-Heerenberg omgebouwd tot een opvanglocatie voor zestig Oekraïners. Het gaat om de ontheemden die nu in het voormalig pand van wielerfabrikant Specialized wonen.

Bart Sollman |  | Aangepast op
Sinds een paar jaar vangt Montferland Oekraïners op in het iconische pand aan de Zeddamseweg. Op die locatie moet echter het nieuwe IKC komen. De gemeente verwacht vanaf mei te kunnen beginnen met de sloop van de oude gebouwen. Dan is er dus geen plaats meer voor de opvang van ontheemden. 'Daarom moeten wij een nieuwe plek vinden voor de opvang van deze mensen. Omdat zij al lang in 's-Heerenberg wonen, werken, naar school gaan en een sociaal netwerk hebben, willen wij graag een nieuwe locatie in 's-Heerenberg vinden', valt te lezen in een brief aan de omwonenden van de nieuwe locatie.

In de zoektocht naar een nieuwe opvanglocatie heeft Montferland dus haar oog laten vallen op het voormalige zalencentrum en grenscafé De Peer. In 2020 werd het bedrijf verkocht nadat het ruim tweehonderd jaar in dezelfde familie was geweest. Nu ziet de gemeente er een opvanglocatie in. 'Met wat aanpassingen en een verbouwing kan dit een goede plek zijn voor de bewoners', staat in de brief aan de buurt.

Op maandag 27 januari wordt er een informatiebijeenkomst georganiseerd waar de buurt terecht kan met vragen of suggesties. 'Uw mening en suggesties zijn belangrijk voor ons. Wij willen graag horen wat u denkt, zodat we deze opvanglocatie goed kunnen inpassen in de buurt', zegt de gemeente.

Lees ook

MF01691.jpg

Storing rioolwaterzuivering Haarlo beïnvloedt waterkwaliteit Berkel

Een technische storing bij de rioolwaterzuivering in Haarlo heeft gevolgen voor de waterkwaliteit van de rivier de Berkel. Door het probleem komt er momenteel een verhoogde hoeveelheid ammonium in het water terecht.

Robot0.png

Robotfinale tussen basisscholen in Civon: 'Doet-ie het wel, doet-ie het niet’

Na weken van bouwen, programmeren en timmeren was het vrijdagochtend zover bij het Civon Innovatiecentrum. Een robotfinalewedstrijd in Ulft, tussen verschillende basisscholen uit de regio. Tientallen kinderen streden tegen elkaar om twee prijzen in de zogeheten Tech-Tok League.

KwintGRA.jpg

Basisdebuut voor Kwint in Venlo: El Kadiri terug in selectie

Kyano Kwint begint zaterdagmiddag in Venlo voor het eerst in de basis bij De Graafschap. De 19-jarige spits, die als invaller goed op schot is, krijgt het vertrouwen van trainer Marinus Dijkhuizen tegen VVV.

67aa6302fdf30f1df00ff5350d3428a9.jpg

Mark S. (32) veroordeeld tot 10 jaar cel en tbs voor verkrachting en grootschalige sextortion

Borculoër Mark S. is door de rechtbank veroordeeld tot een gevangenisstraf van 10 jaar en tbs met dwang. Hij hield jarenlang tientallen meisjes in zijn greep door hen online af te persen en te chanteren met naaktfoto's en video's. Veel vrouwen waren destijds minderjarig. "De slachtoffers zijn voor het leven getekend", zegt de rechtbank.

Schermafbeelding 2026-04-10 101344.png

WK voetbal krijgt Achterhoeks tintje: Dieperink als VAR naar eindtoernooi

Het WK voetbal krijgt komende zomer een duidelijk Achterhoeks tintje. De 37-jarige videoscheidsrechter Rob Dieperink is geselecteerd voor het grootste podium in het internationale voetbal. Het toernooi wordt dit jaar gehouden in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

GWWP.png

Gerrit Vossers voorspelt vanuit Didam een weekend met twee gezichten

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend door. Vanuit de festivaltent van Doorgedraaid Festival in Didam, voorspelt de weerboer een weekend met twee gezichten.